Connect with Us

All posts tagged "shembet"

Politikë 06:00 - 17 Maj, 2020

Video-Policia rrethon godinën gjatë natës/ Fillon shembja e Teatrit Kombëtar

Teatri Kombëtar tashmëka filluar të shembet prej orës 04:30 të mëngjesit të sotëm. Policia largoi nga ambientete e Teatrit aritstët dhe qytetarët duke shoqëruar edhe 26...

Lajme 11:28 - 11 Maj, 2020

Video-U dëmtua nga tërmeti/ Shembet shkolla në Vorë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur sot shkollën 9 vjecare në Vorë. Kjo shkollë rezultoi e dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit që...

Politikë 12:16 - 8 Maj, 2020

U dëmtua nga tërmeti/ Shembet me shpërthim të kontrolluar pallati te Shkëmbi i Kavajës

Shembet me shpërthim të kontrolluar pallati 5 katësh te Shkëmbi i Kavajës, i cili u dëmtua nga tërmeti. Objekti rezultoi i dëmtuar nga tërmeti i 26...

Bota 08:12 - 8 Mars, 2020

Shembet hoteli i përdorur si karantinë/ Humbin jetën 4 persona, 29 të tjerë nën rrënoja

Katër persona kanë humur jetën dhe 29 të tjerë rezultojnë të humbur pasi hoteli që përdorej si karantinë për të infektuarit me koronavirus në Kinë, u...

Lajme 16:24 - 13 Dhjetor, 2019

U dëmtua nga tërmeti/ Shembet me tritol një godinë 3-katëshe te Universiteti Bujqësor

Është shembur pak minuta më parë një godinë 3-katëshe në zonën e Universitetit Bujqësor të Tiranës në Kamëz. Mësohet se shembja e komanduar është bërë me...

Sociale 12:26 - 8 Dhjetor, 2019

Dëmet nga tërmeti/ Shembet godina nr.15 tek “Qyteti Studenti”

Fillon puna për shembjen e  godinë numër 15 në Qytetin Studenti, ku prej vitesh jetonin disa familje. Si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, kjo godinë...

Politikë 16:23 - 5 Dhjetor, 2019

Shembet banesa 4 katëshe në Shkozet/ Ishte dëmtuar nga tërmeti

Një tjetër banesë e dëmtuar nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit është shembur në Shkozet. Mësohet se IKMT ka bërë mesditën e sotme shembjen me...

Politikë 17:24 - 4 Dhjetor, 2019

Del videoja/ Momenti kur shembet godina 5 katëshe në Shkozet

Del videoja e momentit kur shembet godina 5 katëshe në Shkozet të Durrësit. Inspektorët e IKMT-së shembën pak momente më parë me shpërthim të kontrolluar banesën...

Lajme 18:01 - 27 Nentor, 2019

Tërmeti i sotëm shemb shtesën e një pallati në Laç

Lëkundjet e sotme të tërmetit kanë rrëzuar katin shtesë të një pallati në qendër të Laçit. Nuk raportohet për të lënduar por shembja e tij ka...

Bota 12:07 - 18 Nentor, 2019

Shembet ura në Francë/ Humb jetën 15 vjeçarja, 9 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Francë ku është shembur një urë që lidh qytetin e Mirepoix-sur- Tarn dhe Bessiers në veri...

Aktualitet 11:47 - 19 Korrik, 2019

Foto- Vijon zbrazja e Teatrit Kombëtar

Teatri Kombëtar pritet të shembet pas urdhrit të Ministritsë së Kulturës për boshatisjen e tij. Ka nisur që dje zbrazja e TK ndërsa sot duket se...

Aktualitet 10:50 - 19 Korrik, 2019

Skandal në Shijak/ Kreu i Bashkisë shemb shkollën për interesat e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar një rast ku, sipas tij, kryetari i bashkisë së Shijakut, Ardian Kokomani, ka shembur një shkollë për interesat e tij. Berisha...

Aktualitet 10:40 - 12 Korrik, 2019

Foto- Shembet ndërtesa pranë stadiumit kombëtar

Ndërtesa me fasadën prej xhami që ndodhet pranë stadiumit kombëtar është shembur. Kryebashkiaku Erion Veliaj është shprehur se edhe “ngrehina e mbetur nga aksi qendror i...

Aktualitet 10:29 - 5 Nentor, 2018

E rëndë/ Shembet një pallat 5 katësh

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Marsejë të Francës, pasi një pallat 5 katësh është shembur i tëri. Nga të dhënat e para nuk dihen...

Aktualitet 14:11 - 7 Korrik, 2018

Ndërtesa zë poshtë punëtorët/ Humb jetën një person, plagoset rëndë një tjetër

Një godinë është shembur në Laç dhe si pasojë një person ka humbur jetën dhe një tjetër është në sallën e operacionit, në spitalin e Traumës...

Kronika 10:07 - 3 Mars, 2018

Shembet ura mbi lumin Drin/ Bllokohen mijëra banorë

Ura mbi lumin Drin që lidhte Mabën me Barbullushin, raportohet të jetë shembur. Nga të dhënat e para mësohet se shembja e saj ka ardhur si...

Aktualitet 17:51 - 19 Gusht, 2017

Tragjike/ Shembet ura, humbin jetën nënë e bijë (Video)

Një ngjarje tragjike është shënuar në Indi, ku një urë është shembur teksa një vajzë e vogël së bashku me prindërit e saj po kalonin mbi...

Aktualitet 12:58 - 27 Janar, 2017

Tropojë/ Shembet miniera e Lajthizës, një i vdekur

Miniera e zonës së Lajthizës në Tropojë është shembur gjatë mesditës. Një i vdekur dhe një i plagosur është bilanci paraprak i kësaj ngjarje të rëndë. Nga të dhënat...