Connect with Us

All posts tagged "shehi"

Politikë 15:42 - 23 Maj, 2020

“Teatri e nxori qeverinë zbuluar”/ Shehi: SHBA dhe BE kuptuan regjimin që po instalohet këtu

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehu theksoi në një intervistë për Abc News se Shqipëria ka shansin e fundit për të përmbyllur Reformën në Drejtësi, po ashtu...

Satire Politike 12:33 - 14 Maj, 2020

Qeveria hije e Lulzim Bashës/ Zbulohen detaje dhe emrat e ministrave të nesërm

Lulzim Basha ka shpallur së fundi qeverinë e tij hije. Pra, në daljet e tij publike ka thënë se rrotacioni është i garantuar dhe se ai...

Politikë 12:30 - 13 Maj, 2020

Plas në Republikën e re/ “Luftë” pas shpalljes së qeverisë hije

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha shpesh herë ka treguar me fakte se ai gjërat i parapërgatit. Ashtu ishte lista e 2017. Kështu kanë qënë...

Sociale 12:15 - 22 Prill, 2020

“Duhet mënyrë tjetër për masat”/ Shehi: Shifrat nuk janë këto

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi thotë se nga sot e tutje qeveria duhet të vazhdojë në një mënyrë tjetër lidhur me marrjen e masave për koronavirusin....

Politikë 11:46 - 21 Janar, 2020

Përçarje brenda koalicionit opozitar?/ Dashamir Shehi ngre dyshimet për “tradhtarë”

Një ndër aleatët e Lulzim Bashës, Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, ka deklaruar sot se opozita ka pranuar kompromis për Reformën Zgjedhore, në...

Politikë 21:11 - 8 Janar, 2020

Tërhiqen aleatët e PD / Shehi dhe Duka: Në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër

Aleatët e PD-së lëshojnë sinjale tërheqjeje, nëse nga kjo e fundit nuk plotësohet kërkesa e tyre e hershme për ndryshimin e sistemit propocional kombëtar me lista...

Politikë 10:17 - 8 Janar, 2020

“Futi në parlament njerëz të pavlerë”/ Dashamir Shehi mesazh të fortë Lulzim Bashës

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi ka deklaruar se nga djegia e mandateve opozita nuk fitoi asgjë praktikisht, por vetëm nga ana morale. Në...

Politikë 22:33 - 6 Janar, 2020

“Askush nuk e din sa fiton”/ Shehi: Shqipëria s’kishte nevojë për “traun” e Ramës

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar në studion e Report TV, duke komentuar Mini-Shengenin Ballkanik, u shpreh se Rama po punon për ndarjen me Kosovën...

Politikë 21:40 - 16 Dhjetor, 2019

Dashamir Shehi shpërthen ndaj Ramës/ “Sulltan i vogël që i vjen vërdallë Shqipërisë me hoxhë me vete”

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar në “360 gradë” në RTV Ora, ku po diskutohet situata pas tërmetit, ka kritikuar ashpër “teatrin e kryeministrit”, vajtimet...

Politikë 16:58 - 12 Dhjetor, 2019

Drejtësia e re në duart e Ramës?/ Dashamir Shehi hedh dyshimet e para

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në “45 minuta” në Report Tv, u pyet dhe lidhur me ngritjen e Strukturës së  Posaçme Anti-Korrupsion  dhe pdeklaratën...

Politikë 16:41 - 12 Dhjetor, 2019

“Na u lodh ky djalosh”/ Dashamir Shehi ironizon Ramën

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi nuk e ka kursyer ironinë ndaj kryeministrit Rama, i cili pas situatës së tërmetit, lëviz çdo ditë në zonat e prekura,...

Politikë 20:42 - 19 Nentor, 2019

“Nuk jam tifoz i Metës”/ Dashamir Shehi tregon prapaskenat e takimit në Presidencë

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, teksa ka komentuar tryezën me Presidentin Meta, u shpresh se ky i fundit nuk mund të jetë mbi palët pasi Kushtetuta...

Politikë 14:14 - 19 Nentor, 2019

Reforma në Drejtësi/ Dashamir Shehi “shuan” shpresat e shqiptarëve

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi është shprehur sot se Gjykata Kushtetuese duhet të ringrihet sa më parë. I ftuar në studion e News...

Politikë 14:03 - 19 Nentor, 2019

Dashamir Shehi zbulon kushtin e opozitës për të hyrë në zgjedhje

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka ripërsëritur sot kërkesën e opozitës, për zgjedhje të parakohshme parlamentare. I ftuar në studion e News 24, Shehi tha se...

Politikë 13:23 - 24 Tetor, 2019

Dashamir Shehi nuk njeh listat e Lulzim Bashës

Aleati i Partsë Demokratike, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka lënë të kutphet sot se nuk i njeh listat e kandidatëve për deputetë, të Lulzim Bashës,...

deputet i opozites se bashkuar
Politikë 10:11 - 24 Tetor, 2019

Nga Rama, tek Berisha, Topalli, Basha dhe Meta/ Dashamir Shehi flet pa dorashka, ja çfarë përfaqësojnë

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi ka folur pa dorashka, në lidhje me atë çfarë mendon për disa nga figurat e politikës shqiptare. I...

Politikë 09:50 - 24 Tetor, 2019

“Politikën e kanë si trampolinë për të shkuar drejt parave”/ Kujt i drejtohet Dashamir Shehi

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi ndërsa po komentonte situatën politike në vend, ka hedhur akuza të forta në drejtim të klasës politike. I...

Politikë 13:20 - 11 Shtator, 2019

“Do digjej Kuvendi”/ Dashamir Shehi mohon skenarin, mesazh Metës

Deklarata e bërë nga Presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion...

Aktualitet 20:12 - 16 Korrik, 2019

Çfarë pritet të ndodhë pas shtatorit? / Dashamir Shehi këshilla Bashës

Shkarkimi i presidentit Ilir Meta, do të shqyrtohet edhe në Komisionin e Venecias. Ky ishte vendimi që mori Komisioni Hetimor, i ngritur në Kuvendin e Shqipërisë...

Aktualitet 14:11 - 10 Korrik, 2019

Dashamir Shehi pranon përçarjen e opozitës/ Do mbyllim ‘sytë’ derisa të largojmë Ramën

Prej kohësh flitet se brenda opozitës ka patur përplasje dhe përçarje. Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka folur në Report Tv, duke thënë se opozita do...

Aktualitet 13:50 - 10 Korrik, 2019

“Socialistët le t’i mbys në dru”/ Ironia e fortë e Dashamir Shehit me Ramën

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka folur në Report TV lidhur me aksionin opozitar dhe se cila do të jetë strategjia e tyre tani e tutje....

Aktualitet 12:59 - 1 Korrik, 2019

Kush i dogji mandatet e opozitës dhe ku po shkon PD-ja?!

Pas pesë muajsh betejë, përplasje, akuza dhe molotov, ditën e djeshme Shqipëria mbajti zgjedhjet për pushtetin vendor. Por ndërkohë kemi dy fytyra. Atë të zgjedhjeve që...

Aktualitet 23:10 - 26 Qershor, 2019

“E ka ndarë Shqipërinë në dy pjesë”/ Dashamir Shehi bën premtimin për të ndalur zgjedhjet

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka folur për zgjedhjet e 30 qershorit. Nga studio e “Open” Shehi u shpreh se do të përdorin të gjitha mjetet...