Connect with Us

All posts tagged "shehaj"

Politikë 18:49 - 5 Dhjetor, 2019

Agron Tufa për azil në Zvicër/ Shehaj: U persekutua sërish 30 vjet pas rënies së komunizmit

Pas largimit në Zvicër të ish-Kreut të Institutit për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa, ka reaguar ish deputeti i PD, Agron Shehaj. Sipas Shehajt,...

Politikë 12:12 - 3 Dhjetor, 2019

Rama përfshihet në skandal/ Ish-deputeti i numëron aferat korruptive

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Shehaj shkruan...

Politikë 21:21 - 5 Gusht, 2019

Sistemi për faturat/ Ish deputeti zbulon se si 15 mln euro përfundojnë në llogarinë e Ramës në Kroaci

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka ngritur dyshime lidhur me tenderin e sistemit elektronik të kontrollit të faturave. Në një postim në rrjetet sociale Shehaj...

Aktualitet 20:44 - 23 Korrik, 2019

“10 milionë euro për 3 muaj punë/ Ish deputeti zbulon mashtrimin e Edi Ramës

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka publikuar në rrjetet sociale një dokument që tregon se koncesionari i Rrugës së Kombit ka fituar rreth 10...

Aktualitet 14:08 - 16 Korrik, 2019

“Koncesioni korruptiv i qeverisë”/ Reagon Ministria e Financave

Ministria e Financave ka reaguar në lidhje me një lajm që qarkulloi një ditë më parë në media, për një kontratë koncesionare të “Shërbimit të kontrollit...

Aktualitet 10:32 - 15 Korrik, 2019

Dokumenti-Konçesionet PPP/ Zbulohet një tjetër aferë korruptive e qeverisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka denoncuar sot një tjetër kontratë koncesionare të qeverisë, të cilën e ka cilësuar si një aferë korruptive flagrante dhe...

Aktualitet 13:41 - 14 Korrik, 2019

Taksa për naftën/ Ish deputeti demokrat bën llogaritë e koncensioneve korruptive

Ish-deputeti i PD-së, Agron Shehaj, akuzon kryeministrin Edi Rama se taksa e re mbi naftën do të shkojë drejt e në xhepat e miqve të kryeministrit....

Aktualitet 16:25 - 11 Korrik, 2019

Taksa e re mbi karburantin/ Shehaj demaskon Ramën

Ish deputeti demokrat Agron Shehaj, ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale, lidhur me taksën e re mbi karburantin që ka vendosur qeveria. Shehaj shkruan...

Aktualitet 13:06 - 31 Maj, 2019

Rruga Milot-Balldren/ Publikohet dokumenti, si po vidhen 73 milionë lekë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka reaguar sërish lidhur me aferën në rrugë Milot-Balldren. Koncensionari i kësaj rruge është kritikuar shumë pasi ka një kosto marramendëse...

Aktualitet 11:04 - 30 Maj, 2019

Thellohet skandali i rrugës Milot-Balldre/ Zbulohen të tjera detaje

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka reaguar pas lajmit të publikuar një ditë më parë nga mediat, ku thuhej se qeveria do të paguajë nga...

Aktualitet 14:36 - 10 Maj, 2019

Ish-deputeti jep alarmin/ Përplasjet kriminale po rrezikojnë qytetarët

Ish-deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Vlorës, Agron Shehaj ka reaguar në lidhje me ngjarjen e sotme në Lungomare, ku pas një përplasje me arme...

Aktualitet 15:30 - 26 Prill, 2019

Ish-deputeti në mbrojtje të Agron Tufës/ Të hetohen krimet ç’njerëzore

Ish deputeti demokrat Agron Shehaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes Agron Tufës e deputetit Spartak Braho, i cili ka përfunduar tashmë në gjykatë. Në...

Aktualitet 10:54 - 23 Mars, 2019

Nga vrasja e Ardit Gjoklajt, te kullat dhe korrupsioni/ Veliaj feston hajdutërinë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj e ka cilësuar Kongresin e Partisë Socialiste, duke e cilësuar si festa e hajdutërisë. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 17:14 - 27 Shkurt, 2019

Pa rrogë nga Kuvendi/ Shehaj nuk i braktis 6 motrat

Ish-deputeti  i Partisë Demokratike, Agron Shehaj  ka thënë se do të vazhdojë të japë të njëjtën ndihmë  financiare, por këtë herë nga fitimet e  tija personale....

Erjon Brace ne Kuvend
Aktualitet 15:10 - 18 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i fortë/ PD i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Braçes

Deputeti i PD, Agron Shehaj ka reaguar pas deklaratës së zv.kryeministrit Erion Braçe, sipas të cilit PD po kërkon të mandatet tani pasi nuk i bëjnë...

Aktualitet 14:48 - 11 Shkurt, 2019

Vjedhja me PPP do të vijojë/ PD zbulon prapaskenat e vendimit të qeverisë

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, deputeti demokrat, Florion Mima është ka reaguar në lidhje me  nismën e qeverisë për të kufizuar kontratat...

Aktualitet 11:17 - 28 Nentor, 2018

Nuk njeh Frashërllinjtë/ “Reflekton” deputeti injorant i Lulit?

Deputeti i Lulit, Agron Shehaj disa ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit në Tv Klan, ku ka folur...

Aktualitet 15:41 - 27 Nentor, 2018

Deklarata tronditëse/ Rama hapi kompani për të marrë 20 milionë euro

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka lëshuar akuza të ashpra kundër kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale Shehaj ka shkruar se Rama...

berisha e mori kamarier e beri miliarder
Aktualitet 09:59 - 24 Nentor, 2018

Deputeti i Lulit që votoi kundër PD/ Ja çfarë më tha Berisha dhe Basha

Një ndër deputetët e listës Basha, për të cilin shpesh në qarqet mediatike flitet se ka paguar për tu bërë deputet, është edhe Agron Shehaj. Për...

cfare do te ndodhe me air albania
Aktualitet 09:00 - 24 Nentor, 2018

“Air Albania”/ Zbulohet mashtrimi i Ramës

Deputeti i Partisë Demokratrike, Agron Shehaj ka deklaruar se Aeroporti i Vlorës nuk do të bëhet dhe se kompania “Air Albania”, është zhdukur. I ftuar në...

Aktualitet 16:49 - 28 Gusht, 2018

Kërcënimi ndaj gjyqtarit/ Deputeti demokrat ‘shuplakë’ Qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike , Agron Shehaj me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me audio-regjistrimin e publikuar gjatë ditës së...

Aktualitet 18:31 - 15 Gusht, 2018

Dyfytyrësia e deputetit të Lulit/ Çfarë fshihet pas akuzave ndaj Ramës  

Deputeti i Partisë Demokratike në qarkun e Vlorës duket se është deputet kontravers, dhe i pakuptimtë. Çfarë bën një herë, nuk e bën një herë, cfarë...

Aktualitet 10:26 - 7 Qershor, 2018

Replikë me Mero Bazen/ Rama dhe politika, përtej bamirësisë

Në një editorial të djeshëm, që po e sjellim më poshtë botuesi i gazetës “Tema”, Mero Baze analizon emisionin “Opinion” të dy netëve më parë, ku...