Connect with Us

All posts tagged "shefi"

Kronika 19:02 - 22 Tetor, 2019

Operacioni antidrogë/ Arrestohet edhe nipi i shefit të komisariatit

Dilaver Kalaja, me detyrë shefi i objekteve në komisariatin nr 1 në Tiranë, u arrestua pasditen e sotme nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike. Në...

Aktualitet 18:32 - 1 Prill, 2019

Ngjarjet kriminale/ “I pritet koka” shefit të Komisariatit të Shkodrës

Ngjarja e rëndë që tronditi Shkodrën mëngjesin e së Shtunës, ku u ekzekutuan dy vëllezërit, Astrit dhe Ibrahim Bilali, ka sjellë reagime të shumta. Po atë...

Aktualitet 14:26 - 24 Janar, 2019

Arrestohet shefi i rendit në Greqi

Janë publikuar të tjera detaje për lidhjet e pretenduara të Klement Balilit me kryeministrin Edi Rama dhe me drejtuesit e policisë në vendin tonë. Ish-kryeministri Sali...

Aktualitet 20:04 - 15 Janar, 2019

Artan Hoxha ironizon Shefin e Klement Balilit/ “Kush e ka rradhën?!”

Gazetari i njohur investigative Artan Hoxha, ka postuat një status në rrjetet sociale, ku flet për Klement Balilin, shefin e tij dhe dështimin e një sërë...

Aktualitet 19:47 - 23 Dhjetor, 2018

Dorëheqja e Jim Mattis/ Trump emëron shefin e ri të Pentagonit

Presidenti Donald Trump tha të dielën se Zëvendëssekretari i Mbrojtjes Patrick Shanahan do të bëhet shefi në detyrë i Pentagonit më 1 janar, duke zëvendësuar Sekretarin...

Kronika 12:22 - 18 Mars, 2018

‘Shefi’, ‘Vajza e bukur’, ‘rrushi’, ‘birra’/ Zbardhen kodet e trafikuesve të 2.5 tonëve drogë

Zbardhen kodet e përdorura nga 23 trafikantët e drogës që operonin në Shqipëri dhe Itali, të cilët u arrestuan pak ditë më parë në operacionin e...

Aktualitet 17:27 - 13 Mars, 2018

Presidenti Trump largon nga detyra sekretarin Rex Tillerson, në vend të tij vjen shefi i CIA-s

Sikurse kanë raportuar mediat amerikane dhe ato ndërkombëtare presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka formosur aktin e largimit nga detyra të Sekretarit...

Aktualitet 01:00 - 11 Nentor, 2017

Shefi e zbulon se është shtatëzënë/ Nuk e dinte asnjëri këtë fakt

Një nënë në pritje e la punën pasi shefi i saj i zbuloi kolegëve të saj se ajo ishte shtatzënë, pa lejen e saj. Pasi shefi...

Aktualitet 15:03 - 30 Tetor, 2017

Digjet makina e shefit të Task-Forcës së OSHEE

Makina e kreut të Task-Forcës së OSHEE-së Artur Saraçi është djegur gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Shkodrës, më konkretisht në lagjen ‘Perash’. Dyshimet...

Aktualitet 00:10 - 12 Tetor, 2017

Martohet me shoqen e ngushtë/ Në altar e dorëzon shefi

Pasi babai refuzoi ta dërgonte në altar, Jenniferin e dërgoi shefi i punës. Jennifer dhe Sam janë së bashku prej 11 vitesh. Kanë lindur në të njëjtin...

Aktualitet 23:12 - 30 Prill, 2017

4 cilësi që tregojnë se ju jeni gati për t’i zënë vendin shefit

Gjithkush prej nesh mund të arrijë një pikë kur pasi i ngjit të gjitha shkallët e karrierës dhe rritet shumë profesionalisht, niveli i radhës nuk është...

Life Style 22:30 - 19 Prill, 2017

I riu zihet me shefin/Hakmerret duke bërë seks me vajzën e tij dhe më pas …

A ju ka ndodhur ndonjëherë të lodheni nga puna juaj, apo t’ju vijë në majë të hundës me shefin? Ndoshta ju ka ndodhur dhe nuk keni...

Aktualitet 21:07 - 5 Shkurt, 2017

Përktheu gabim Vettingun/ Largohet nga Shqipëria shefi i misionit të EURALIUS

Është larguar nga Shqipëria shefi i misionit të EURALIUS, Rainer Deville. Largimi i tij është i papritur, pasi mandati i Devilles përfundonte në vjeshtë të vitit...

Aktualitet 11:07 - 8 Dhjetor, 2016

Fatos Klosi: Ja pse erdhi shefi i CIA-s në Tiranë

Vizita e papritur e drejtorit të CIA-s, John Brennan, në Tiranë, ka shkaktuar shumë hamendësime. Ambasada Amerikane në Tiranë, në një njoftim të shkurtër zyrtar u...

Kuriozitete 22:15 - 26 Nentor, 2016

FOTO/ Ky është shefi më i mirë në botë

Shefat e mirë ekzistojnë vërtet! Savji Dholakia pronari i kompanisë Indiane të eksportit të diamanteve H.K,  nuk është i famshëm vetëm për rrogën e tij të...

Aktualitet 20:20 - 29 Mars, 2016

Denoncimi në Fiks Fare/ Gjobitet se kështu do shefi!

 6 muaj heqje patente, 6 mije leke te reja gjobe dhe heqje e 3 pikeve ne patente. Kaq i ka kushtuar një banori të fshatit Mjedë...

Life Style 23:00 - 23 Korrik, 2015

Dorëhiqet nga puna, ja letra që i dërgon shefit

Një punëtor i ka dërguar punëdhënësit të tij këtë letër dorëheqjeje, përpara se të pushohej nga puna. Letra është kthyer në një HIT në internet!  ...

Opinione 16:42 - 15 Korrik, 2015

Nga Enkel DEMI: Shefi në rradhë

Teksa pret në paradhomë, shumë mendime duhet t’i kenë kaluar në kokë. Pa dyshim, edukata ka mundur padurimin e takimit. Emigrantët e Kanadasë, meqë janë dhe...

Aktualitet 21:49 - 8 Maj, 2015

(VIDEO SKANDAL) Shefi i Komisiariatit të Sarandës dhunon me grushta të riun

Shefi i komisariatit të policisë së Sarandës, Gazmend Shehu,  është filmuar nga kamerat e sigurisë së një biznesi duke dhunuar me grushta një të ri. Ngjarja...

Aktualitet 21:54 - 4 Maj, 2015

Video skandal/ Policia dhunon dhe kërcënon protestuesit në Kukës

Në  këto pamje të siguruara  shihet shefi i Krimeve të Kukësit, i veshur civil . Me ligj nuk lejohet që policët të cilët marrin pjesë në tubime,...

Kuriozitete 00:42 - 27 Prill, 2015

Shefi ul pagën e tij dhe rrit atë te punonjësve

Dan Price, pronari i një kompanie të vogël të përpunimit të kartave të krediti, është bërë këtë javë personi më i dëshiruar për punëmarrësit. Drejtori ekzekutiv...

Kuriozitete 23:53 - 13 Prill, 2015

I shkroi gabimisht shefit “ti je k…”, u pushua nga puna

Një punonjëse zyre në Australi u pushua nga puna, pasi i dërgoi gabimisht një mesazh shefit të saj, ku shkruhej mes të tjerash që “ti je...