Connect with Us

All posts tagged "shalsi"

Politikë 08:38 - 23 Shkurt, 2021

Sondazhi- Peleshi ministri më i vlerësuar/ Shalsi burri më kot i qeverisë

Një një sondazh të zhvilluar nga Euronews Albania janë votuar ministrat e qeverisë Rama për performancën e tyre. Nga gratë ministre, të rinjtë vlerësojnë më së...

Politikë 23:00 - 14 Prill, 2020

Punonjësit e pasiguruar në mëshirë të fatit/ Shalsi: Të denoncojnë që të sajojmë pagën

Ministri i Sipërmarrjes, Eduart Shalsi, në një lidhje me emisionin “Open” ku po diskutohet paketa e dytë ekonomike e lançuar mbrëmë nga kryeministri Edi Rama, u...

Politikë 22:43 - 14 Prill, 2020

Plas sherri në emision/ Ministri i Ramës kapet me ekspertin e ekonomisë

Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi është përplasur ashpër me ekspertin e ekonomisë Besart Kadia, ne emisionin “Open” teksa diskutohej paketa e dytë...

A do shkojë Rama në mbledhjen e Këshillit Politik?/ Enkel Demi vë bast live me Petrit Vasilin
Politikë 09:07 - 6 Mars, 2020

“Ju nuk e dini fare se çfarë bëhet në Shqipëri”/ Enkel Demi vë me “shpatulla pas muri” ministrin e Ramës

Ministri për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi ka pasur një debat të fortë, sot në emisionin “Abc e Mëngjesit” me Enkel Demin. Gjatë bisedës në studio,...

Politikë 08:54 - 6 Mars, 2020

Enkel Demi bën për “ujë të ftohtë” Shalsin/ Ministri i Ramës kapet “mat”

Ministri për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në “Abc e Mëngjesit”, me Enkel Demin. Moderatori Enkel Demi, disa herë ka...

Politikë 22:10 - 25 Nentor, 2019

Oligarkët ndezin debatin midis Andi Bushatit dhe ministrit Shalsi

“KÇK dhe 7 prioritetet e qeverisë”, është tema rreth të cilës është duke u zhvilluar debati i emisionit “Open”, ku ndër të tjerat është diskutuar dhe...

Politikë 20:25 - 18 Nentor, 2019

Përplasjet për Kushtetusen/ Shalsi: Meta vazhdon të na surprizojë

Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi, i ftuar në “Mbrëmja në ABC”,  ku po diskutohen përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, është shprehur se këto...

Politikë 14:59 - 6 Nentor, 2019

Masa speciale për “KÇK”/ Shalsi “përforcon” Ramën: Brenda nëntorit del ligji

Pas kryeministrit Edi rama edhe ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi deklaroi se se ‘të fortët’ do të vendosen para drejtësisë me ligjin...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 10:38 - 12 Prill, 2019

Emrat-Milionerët e Qeverisë/ Qytetarët të zhvatur dhe në varfëri

Politikanët janë dhe mbeten zhvatësit më të mëdhenj të buxhetit të shtetit. Shahen, fyhen, nuk kursejnë gratë dhe motrat, ndërkohë që kanë dhe një emërues tjetër...

Aktualitet 15:12 - 29 Dhjetor, 2018

Ditë zie në institucionet dhe Bashkinë e Korçës/ Lotët e mërzia pushton qytetin

Ka rënë si një “bombë” shkarkimi i Niko Peleshit dje live në Asamblenë e PS, në administratën e Bashkisë Korçë, por edhe më gjerë. Në atmosferë...

Aktualitet 13:59 - 29 Dhjetor, 2018

Rama e shkarkoi nga posti i ministrit/ Zbulohet detyra e re e Niko Peleshit

Kryeministri Rama gjatë mbledhjes së djeshme të Asamblesë Kombëtare të PS, ka bërë të ditura ndryshime drastike në kabinetin e tij qeverisës, ku njoftoi shkarkimin e...

Aktualitet 12:18 - 28 Dhjetor, 2018

Video-Rama e bëri ministër për Sipërmarrjen/ Ja si do të vjedhë Eduard Shalsi

Kryeministri i Edi Rama bëri sot disa ndryshime drastike në kabinetin qeveritar, pjesë e të cilëve ishte dhe Eduard Shalsi. Ky i fundit u emërua nga...

Aktualitet 11:44 - 28 Dhjetor, 2018

Qeveria e tatëpjetës/ Drejtorë hajdutë bëhen ministra

Kryeministri Edi Rama njoftoi në mbledhjen e Asamblesë  Kombëtare të PS, ndryshimet në kabinetin qeveritar. Ndryshime të pritshme dhe të paralajmëruara. Kryeministri largoi ministrat me 5...

Aktualitet 13:19 - 20 Shtator, 2018

Video-Mesazhi i Shalsit në parlament dhe paralajmërimi i 5 viteve më parë

Rreth pesë vite më parë, kur Partia Socialiste ishte në opozitë, Eduard Shalsi nga studio e emisionit “Top Story” bëri një premtim të madh. Ai premtoi...

Aktualitet 12:17 - 20 Shtator, 2018

“Nuk e përsëris më, u bë shumë zhurmë”/ Gafat e ministres dhe deputetit të Ramës

Gjatë senacës së sotme parlamentare Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro dhe deputeti i Partisë Socialiste Eduart Shalsi folën për  ligjin e “Teatrit Kombëtar”. Kumbaro gjatë fjalës...

Aktualitet 13:54 - 12 Shtator, 2018

Ligji për Teatrin Kombëtar/ Pas dekretit të Metës, tërhiqet Rama?

Në një deklaratë për mediat, deputeti i Partisë Socialiste, Eduard Shalsi ka folur sot në lidhje me dekretin e presidenti Meta, i cili rikthente për shqyrtim...

Aktualitet 10:59 - 17 Maj, 2018

Profecia e Pjetër Arbnorit dhe sinqeriteti i Eduard Shalsit

Ka një shprehje gati profetike bërë nga Pjetër Arbnori, “Mandela shqiptar” shumë vite më parë se ai të ndahej nga jeta. Pas rebelimit të vitit 1997...

Aktualitet 12:27 - 26 Shtator, 2017

Miratohet dekreti i Nishanit për projektligjin për mbetjet/ Shalsi abstenon

Zhvillohet mbledhja e Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, ku në rend dite ishte dekreti i Nishanit për ligjin e mbetjeve. Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese ka miratuar dekretin...

Aktualitet 10:42 - 20 Shtator, 2017

Projektligji për “Mbetjet”/ Shalsi: PD e votoi ligjin, Mima: Silleni ta rrëzojmë së bashku

Paraditen e sotme po zhvillohet mbledhja e Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese për Projektligjin për mbetjet. Zv kryetari i PD, Florion Mima ka kërkuar që të rrëzohet...

Aktualitet 21:43 - 12 Tetor, 2016

Perplasje ne komisionin hetimor per CEZ/ Spaho-Shalsit: Je torrollak

Komisioni Hetimor për CEZ është shtyrë pas debateve mes deputetit Edmond Spaho dhe Eduart Shalsi për kuorumin e mbledhjes. Deputeti socialist këmbëngulte se opozita mblodhi komisionin pa...

Aktualitet 13:13 - 1 Tetor, 2016

Ligji për importin e mbetjeve/ Shalsi: Po kërkohet të ngrihet panik

Propozuesi i ligjit për importin e mbetjeve Eduart Shalsi ka deklaruar se duhet mbështetur ligji, pasi po përhapet panik kot. “Po kërkohet të ngrihet panik me...

Aktualitet 09:51 - 28 Shtator, 2016

Shalsi shpërthen ndaj Blushit/ Je kukuvajkë dhe pseudopatriot i pacipë

Kryetari i Komsionit për Veprimtaritë Prodhuese dhe propozuesi i ligjit për importin e mbetjeve në Kuvend Eduart Shalsi në një intervistë për gazetën Panorama i është...

Aktualitet 19:27 - 25 Shtator, 2016

Dialog në aeroport…

Një dialog mes ish kryeministrit Sali Berisha dhe deputetit socialist Eduard Shalsi është zhvilluar pak orë më parë në aeroportin “Nënë Tereza”. SYRI.net bën të ditur detajet...

Me shume postime