Connect with Us

All posts tagged "Shahini"

Politikë 14:11 - 4 Qershor, 2020

Rama merr në mbrojtje Shahinin/ Bëri atë që nuk e bëri asnjë prej jush

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka marrë në mbrojtje Ministren e Arsimit, Besa Shahini, pas kërkesave për dorëheqje, në lidhje...

Politikë 13:45 - 3 Qershor, 2020

Foto-Përdhunimi i të miturës nga roja i shkollës/ Kërkohet dorëheqja e Besa Shahinit

Forumi Rinor i Partisë Demokratike ka protestuar sot, duke kërkuar dorëheqjen e Ministres së Arsimit, Besa Shahini, pas ngjarjes skandaloze, ku një e mitur në Babrru...

Politikë 21:27 - 1 Qershor, 2020

Abuzimi i 15-vjeçares/ Ish deputetja e PD-së “kryqëzon” Shahinin: Për çfarë dreqin duhet një ministre që hesht për çdo gjë?

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, duke marrë shkas nga festa e 1 qershorit, ka shprehur solidarizim me të gjitha ato nëna që në këtë...

Politikë 08:47 - 14 Maj, 2020

“T’i tregojmë që kemi dinjitet, askush të mos…”/ Artan Fuga sfidon publikisht Shahinin

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka folur sërish në lidhje me zgjedhjet në universitete, ndërsa sfidon publikisht ministren e Arsimit Besa Shahinin. Në një...

Sociale 20:39 - 4 Maj, 2020

Rikthimi i studentëve në auditore/ Shahini ultimatum rektorëve: Paraqisni planet sesi do të veprojmë

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka zhvilluar sot një komunikimin online me rektorët e universiteteve publike mbi marrjen e masave për mbylljen e vitit akademik 2019-2020....

Sociale 13:23 - 4 Maj, 2020

Provimet e Maturës Shtetërore/ Shahini qetëson nxënësit, ja si do të ndihmohen

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, iu ka drejtuar sot një mesazh maturantëve. Në një postim në rrjetet sociale, Shaahini shkruan se në bashkëpunim me MASR dhe...

Politikë 09:01 - 4 Maj, 2020

Pedagogu paralajmëron Shahinin/ Tërhiqu ose do përballesh me protesta

Pedagogë të shumtë kanë dalë kundër vendimit të Ministrisë së Arsimit, për të rikthyer studentët në auditore, pasi sipas tyre janë vendime të pakonsultuara me Universitetet....

Sociale 09:22 - 3 Maj, 2020

“Mbrëmjet e maturës nuk do të lejohen”/ Shahini: Kthimi në shkollë nuk është i detyrueshëm

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini bën e dije se këtë vit nuk do të lejohet zhvillimi i mbrëmjeve të maturës. Sipas Shahinit, gjatë mbrëmjeve të maturës...

Politikë 12:31 - 1 Maj, 2020

“E ke llogaritur sa mund të vdesin”/ Artan Fuga “kryqëzon” Shahinin, tre pyetje për ministren

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga, ka reaguar sërish sot në lidhje me vendimin e ministres së Arsimit, për të ritkthyer studentët në auditore. Në...

Politikë 14:59 - 30 Prill, 2020

Vendimi për universitetet/ Kejdi Mehmetaj: I drejtë por i vonuar

Ish deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e ka cilësuar vendimin e ministres së arsimit për hapjen e universitetit në qershor për studentët që do të diplomohen...

Sociale 21:37 - 23 Prill, 2020

Çfarë do të ndodhë me shkollat?/ Shahini zbulon dy variantet që po shqyrtohen

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një lidhje me emisonin “Open” tregoi se çfarë do të bëhet me shkollat këtë vit. Shahini tha se po shqyrtohen...

Sociale 21:30 - 23 Prill, 2020

Shahini sqaron maturantët/ “Provimet nuk do kenë pyetje nga temat qe nuk janë zhvilluar në shkollë”

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një lidhje me Open, duke iu përgjigjur interesit të shumë të qytetarëve se cfarë do të ndodhë me shkollat dhe...

Politikë 09:06 - 15 Prill, 2020

Pyetjet e testeve të Maturës Shtetërore/ Shahini sqaron nxënësit

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka folur sot në lidhje me çështjet e testit të matures. Përmes një video-mesazhi, Shahini theksoi se në...

Sociale 09:15 - 9 Prill, 2020

Provimet e Maturës Shtetërore/ Shahini qetëson nxënësit: Nuk keni pse të stresoheni

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka përcjellë sërish sot mesazhe në lidhje me mësimin online. Nëpërmjet një video-mesazhi në rrjetet sociale, Shahini fillimisht ka nënvizuar transmetimin...

Sociale 17:27 - 27 Mars, 2020

“Shpresojmë të mos shtyjmë provimet e matures”/ Shahini sqaron kur do të mbyllet viti shkollor

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini thotë se ky vit shkollor do të mbyllet në të fund të viti akademik. Ajo shton se shpreson shumë që për...

Sociale 19:03 - 21 Mars, 2020

Shahini “qetëson” nxënësit/ “Nuk rrezikohet viti akademik. Orët do zëvendësohen të shtunave”

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një intervistë për news 24 u shpreh se të gjithë orët mësimore të humbura do të zëvendësohen dhe se nuk...

Sociale 09:18 - 18 Mars, 2020

Java e dytë e mësimit në shtëpi/ Çfarë do të ndodhë pas 23 marsit?

Ndërsa tashmë kemi hyrë në javën e dytë të mësimit nga shtëpia, pasi të gjitha institucionet arsimore janë mbyllur për shkak të koronavirusit, ende nuk dihet...

Sociale 15:16 - 14 Mars, 2020

“Mësimi në RTSH edhe pas 23 marsit”/ Shahini: Një orë shtesë për maturantët, nuk ka pse të shtyhen provimet

Pavarësisht situatës së krijuar për shkak të koronavirusit, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka deklaruar sot se nuk është marrë asnjë vendim për shtyrjen e provimeve të...

Sociale 10:31 - 11 Mars, 2020

RTSH Shkollë/ Ministria e Arsimit publikon oraret e mësimit për shkollat 9-vjeçare dhe gjimnazet

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini  ka publikuar ditën e sotme udhëzimin që shpjegon se si do të zhvillohet mësimi nga shtëpia, pas mbylljes së shkollave për...

shahini, ndau deputetin nga gruaja
Sociale 19:38 - 10 Mars, 2020

Mbyllja e shkollave nga koronavirusi/ Shahini prezanton platformën e mësimit online

Pas njoftimit për mbylljen e shkollave për një periudhë dy javore, sipasojë e epidemisë së koronavirusit, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka prezantuar dhe platformën e...

Sociale 10:12 - 10 Mars, 2020

Mbyllja e shkollave në të gjithë vendin/ Shahini informacion të rëndësishëm për maturantët

Ndërsa shkollat në të gjithë vendin prej ditës së sotme janë mbyllur për një periudhë dy-javore, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka bërë një njoftim të...

Politikë 14:10 - 9 Mars, 2020

“Shkollat të gjitha mbyllur për 2 javë”/ Ministria e Arsimit: Mësimi do të vazhdojë

Pas konfirmimit të dy rasteve të para të prekura nga koronavirusi në Shqipëri, qeveria vendosi mbylljen e të gjitha institucioneve arsimore në të gjithë vendin, për...

Sociale 10:44 - 9 Mars, 2020

Institucionet arsimore mbyllin dyert për 2 javë/ Shahini: Nuk ka asnjë arsye për panik

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini bën me dije se Task Forca vendosi që institucionet arsimore të mbyllen për periudhë dy javore, deri më 23 mars 2020....