Connect with Us

All posts tagged "sfide"

Politikë 12:47 - 17 Maj, 2020

“Rama s’është më kryeministri i vendit”/ Marku pranon sfidën: Gangsterit do i përgjigjemi në të njejtën mënyrë

Pedagogu Mark Marku e cilëson si sfidë nga kryeministri Edi Rama shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar në orët e para të mëngjesit. Marku tha se...

Showbizz 10:36 - 16 Maj, 2020

Sfida e Kendall Jenner/ Modelja iu bën ndjekësve ftesën interesante

Modelja seksi Kendall Jenner ka sjellë për të gjithë ndjekësit e saj sfidën më të re në rrjetet sociale. “How are you really challenge” (Sfidë se...

Showbizz 11:14 - 13 Maj, 2020

VIDEO-Pas “Kikit”, Drake sjell një tjetër sfidë në Tik Tok/ Të famshmit po çmenden pas saj

Të gjithë e kemi provuar sfidën që cmendi rrjetin pak vite më parë e sjellë nga Drake në këngën In my feelings, “Kiki do you love...

Life Style 14:36 - 1 Maj, 2020

FOTOT -10 sfidat e modës që pushtuan rrjetet sociale gjatë karantinës

Duke qenë të izoluar për shkak të coronavirusit, njerëzit u frymëzuan për të gjetur mënyra të ndryshme argëtimi.  Disa prej tyre realizuan sfida të ndryshme të...

Showbizz 13:05 - 1 Maj, 2020

“Do të marr frymë në ajrin e Covid-19″/ Madonna sfidon hapur Coronavirusin

Këngëtarja me famë botërore, Madonna po sfidon hapur Coronavirusin. Këngëtarja është shprehur se nukka aspak firkë nga Covid-19 pasi pas një testi të realizuar së fundi...

Kuriozitete 18:27 - 27 Prill, 2020

Videot që po bëjnë xhiron në rrjetet sociale/ Mjekët sfidojnë koronavirusin me “valle”

Profesionistët e mjekësisë në Filadefia dhe disa vende të tjera të botës po marrin pjesë në sfidat e vallëzimit në mediat sociale. Kjo i ka ndihmuar...

Politikë 12:31 - 16 Prill, 2020

“Hiqini maskat që mbani prej 7 vitesh”/ Maliqi: Kjo s’është luftë por sfidë, kalohet vetëm me këshillat e mjekëve

Deputeti Lefter Maliqi tha nga foltorja e Parlamentit se qeveria po bën show në kohën e pandemisë së koronavirusit. Maliqi tha se secili prej deputetëve duhet...

Politikë 18:14 - 30 Mars, 2020

Meta apel mjekëve dhe infermierëve të dërguar në Itali/ Flet për sfidën me COVID-19 në RAI News

Presidenti Ilir Meta ka folur për dërgimin e mjekëve dhe infermierëve në ndihmë të shtetit fqinj, në një intervistë për televizionin italian “RAI News 24”. Meta...

Politikë 17:34 - 24 Mars, 2020

Video- Monika Kryemadhi siç nuk e keni parë/ Sfidon miqtë dhe bën pompa në karantinë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka ndarë herë pas here, gjatë këtyre ditëve momente nga jeta e saj në karantinë. Pasi publikoi fillimisht një foto duke...

Ekonomi 09:33 - 17 Tetor, 2019

Rënia e ekonomisë/ Bode: Sfidë shumë e madhe për tu rikthyer në ritmet e parakrizës

Ish ministri i Financave, Ridvan Bode ka folur lidhur me performimin e ekonomisë në vend këto 6 vitet e fundit. Sipas Bodes, sfida më e madhe...

Life Style 21:25 - 1 Gusht, 2019

Një ‘sfidë’ e vërtetë/ Si të zgjidhni problemin e zgjimit herët në mëngjes

Zgjimi herët në mëngjes ësht një “makth” për të gjithë ata që duhet të ikin në punë ose të kenë një aktivitet tjetër. Por më poshtë...

Politikë 21:39 - 26 Korrik, 2019

“Shembja e Teatrit”/ Luan Rama: Të mos e shohim si sfidë kokëfortësie por si festë

Zv.kryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar përmes  një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se edhe ai është për ndërtimin e një teatri të ri....

Aktualitet 21:05 - 10 Korrik, 2019

A e bëni dot? Njihuni me “Bottle Cap Challenge”, sfida më e re në internet që po i çmend të gjithë

Me një hashtag të përdorur nga më shumë se 200 persona, kjo sfidë është bërë virale tashmë në të gjithë internetin. Pas asaj që ndodhi vjet...

Aktualitet 10:40 - 18 Maj, 2019

“Ju mendoni se e dini”/Këngëtarja shqiptare “sfidon” koleget e saj

Prej një kohe të gjatë këngëtarja Ronela Hajati ka munguar me hitet e saj në tregun muzikor shqiptar. Por së fundmi përmes një statusi ajo paralajmëroi...

akademiku dhe profesori i gazetarise dhe komunikimit, artan fuga
Aktualitet 11:23 - 24 Prill, 2019

Përballje në publik/ Artan Fuga sfidon deputeten socialiste

Akademiku Artan Fuga ka sfiduar hapur deputeten socialiste Eglantina Gjermeni. Fuga iu ka bërë thirrje modertaorëve të debateve televizive që të organizojnë një përballje mes tij...

Kryesore Show Biz 15:25 - 1 Prill, 2019

“Për vajzat e reja që hanë pica’/Albërie Hajdërgjonaj i ‘sfidon’ të gjithë me format tërheqëse

Këngëtarja e cila tashmë është bërë edhe gjyshe, Albërie Hadergjonaj, ka publikuar një foto në të brendshme, derisa ka disa fjalë edhe për vajzat e reja....

Aktualitet 23:00 - 19 Mars, 2019

A e pranoni sfidën?/ Gabimin në këtë foto e gjen vetëm një ndër shtatë persona

A mund ta gjeni gabimin tek ky imazh që ka në fokus një austronaut që shkon në Hënë?   Mbase është më e lehtë nga sa...

Kuriozitete 10:53 - 13 Mars, 2019

Sfida më e re në internet/Nxit njerëzit të pastrojnë vendet që vizitojnë dhe të mbledhin mbeturinat

Jetojmë në një kohë kur çdo ditë krijohet ndonjë sfidë e re në internet, kryesisht në Instagram, e megjithatë jo të gjitha këto “nisma” ja dalin...

duma: do ta fitojme per shqiptaret
Aktualitet 18:13 - 26 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës/ Grida Duma: Do ta fitojmë këtë sfidë për shqiptarët

Ish deputetja e PD-së Grida Duma gjatë fjalës së saj para protestuesve ndër të tjera u shpreh se sot nuk protestojnë për emër dhe mbiemër por...

Aktualitet 23:37 - 25 Shkurt, 2019

Jeni gati për sfidën e radhës? Kim Kardashian e nisi, por nuk e dimë sa veta do e provojnë

Kim Kardashian është kthyer në një influencuese shumë të rëndësishme për sa i përket modës dhe trendeve më të fundit. Tanimë duket se baluket ia kanë...

Aktualitet 10:46 - 23 Shkurt, 2019

KUJDES! Këto shenja të horoskopit do të përballen me sfida të vështira në ditët e ardhshme!

Shenjat e zodiakut do të përballen me sfida në ditët në vijim. Kjo mund t’i komplikojë gjërat në fillim, por është e rëndësishme të mbani mend...

Aktualitet 15:38 - 7 Shkurt, 2019

Thirrja e deputetes demokrate/ Të punojmë sëbashku për negociatat

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari është shprehur sot se vendi ynë është në një sfidë shumë të madhe siç është hapja e negociatave me Bashkimin...

Kryesore Show Biz 14:40 - 4 Shkurt, 2019

Sfida e radhës në internet, vajzat po e shndërrojnë veten në kukullat e njohura

Sfida e radhës që po qarkullon së fundmi në internet vjen nën hashtagun, #BratzChallenge Ajo që filloi si një trend në Reddit tashmë është kthyer në...