Connect with Us

All posts tagged "sfidat"

Opinione 10:48 - 11 Maj, 2020

Pandemia e Sistemit të Drejtësisë, sfidat dhe problemet që përballen sot Avokatët

Nga Av. Kastriot FRASHËRI*  Dita Kombëtare e Drejtësisë njihet si dita kur qeveria e parë e Shqipërisë së pavarur nën drejtimin e Ismail Qemalit më 10...

Blog 08:37 - 6 Shkurt, 2020

Kush janë sfidat e mëdha, që e presin qeverinë e re të Kosovës

Nga Craig Turp “Emerging Europe” * Dy partitë më të mëdha në Kosovë, arritën më në fund të djelën marrëveshjen për të krijuar një qeveri të...

Politikë 19:37 - 6 Shtator, 2019

“Synonin eliminimin tonë”/ Kryemadhi bën deklaratën e fortë

Lëvizja Socialiste për Integrim feston sot 15-vjetorin e themelimit të saj. Në aktivitetin e organizuar tek Pallati i Kongreseve, kryetarja aktuale e kësaj force politike, Monika...

Aktualitet 10:52 - 20 Prill, 2019

Aleksandër Meksi kujton qeverinë e parë demokratike/ Sfidat dhe vështirësitë

19 prilli shënon 27-vjetorin e formimit të qeverisë së parë demokratike në Shqipëri pas rrëzimit të sistemit komunist. Kryeministri i parë i sistemit pluralist në Shqipëri,...

vendosja e gjuhes shqipe ne maqedoni
Aktualitet 19:25 - 19 Janar, 2019

Vendosja e gjuhës shqipe/ Sfidat e institucioneve të Maqedonisë

Hyrja në fuqi e Ligjit për përdorimin e gjuhëve, qytetarëve shqiptarë të Maqedonisë u mundëson një komunikim të zgjeruar me të gjitha institucionet e shtetit, qoftë...

Aktualitet 12:31 - 23 Nentor, 2017

Ministri Ahmetaj tregon sfidat e punësimit

Ndërsa ishte i pranishëm paraditen e sotme në një takim të organizuar me një biznes privat, ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj theksoi se në...