Connect with Us

All posts tagged "sfida"

Politikë 08:25 - 22 Shkurt, 2021

“As unë nuk jam i kënaqur”/ Rama publikon videon dhe tregon sfidat e qeverisë së tij

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në rrjete sociale ku ai tregon disa prej sfidave të qeverisë së tij duke...

SHBA: Politika paralizon Krishtlindjen
Bota 19:19 - 14 Shkurt, 2021

Demokratët dhe republikanët para sfidave të reja

Pas shpalljes të pafajshëm të ish-presidentit Donald Trump të shtunën në Senat, e ardhmja e tij në politikë mbetet e pasigurt. 57 senatorë votuan për ta...

Bota 15:27 - 15 Janar, 2021

Analiza/ Sfidat më të mëdha të pandemisë janë ende përpara nesh

Thuhet se ora më e errët, është gjithmonë para agimit. Pikërisht kur vaksinat kishin sjellë njëshpresë për një zbutje graduale të kufizimeve, dhe kthim në një...

Politikë 14:41 - 4 Janar, 2021

Metani: Ka ikur koha, që gjyqtarët e prokurorët që luajnë me interesa publike të mos kenë pasoja

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka zhvilluar një bashkëbisedim me gazetaren Klodiana Lala në News 24 mbi punën e institucionit në 11 muaj funksionim...

Yuri Kim: ‘Kushtetuesja’ funksionale, mos u shpërqendroni nga propaganda dhe konspiracionet
Aktualitet 15:27 - 28 Dhjetor, 2020

Yuri Kim takim me anëtarët e KPK/ Folëm për presionin dhe sfidat me të cilat përballen

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim bën me dije se ka zhvilluar një takim me anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kulaifikimit lidhur me presionin dhe sfidat...

Blog 08:30 - 27 Nentor, 2020

Sfidat komplekse që i presin pacientët e shëruar nga Covid-19

Momenti i daljes nga spitali i pacientëve që ishin prekur nga një formë e rëndë e Covid-19, pritet me gëzim dhe lehtësim. Por rikthimi më në...

Tërmeti dhe rindërtimi/ Rama: Shqipëria do ia dalë, do bëhet shembëlltyrë e profesionalizmit
Politikë 18:42 - 12 Nentor, 2020

Tërmeti dhe rindërtimi/ Rama: Shqipëria do ia dalë, do bëhet shembëlltyrë e profesionalizmit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave dhe deklaratave të opozitës lidhur me menaxhimin e pandemisë dhe rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti. Rama thotë...

Bota 09:36 - 5 Nentor, 2020

Europa vazhdon të jetë e kërcënuar nga terrori i xhihadistëve

Sulmi i përgjakshëm në Vjenë tregon, se jo vetëm Franca është e kërcënuar prej xhihadistëve, por edhe vende të tjera europiane. Sa konkret është rreziku? Ç’mund...

Blog 09:37 - 3 Nentor, 2020

Kapja e shtetit në Ballkanin Perëndimor, mbetet në nivele të larta

Nga Giulia Guerrini “Emerging Europe” Pavarësisht nga disa përmirësime vitet e fundit, nivelet e kapjes së shtetit në Ballkanin Perëndimor mbeten “në nivele të larta të...

Bota 22:25 - 11 Tetor, 2020

Pandemia i thellon sfidat me të cilat përballen vajzat në gjithë botën

Bota po shënon të dielën Ditën Ndërkombëtare të Vajzave, gjatë një viti kur pandemia globale dhe rënia ekonomike si pasojë e saj ka sjellë sfida të...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Qeveria bën lëvizjen e papritur
Politikë 18:38 - 1 Shtator, 2020

Sesioni i ri politik dhe sfida Covid-19/ Tetë konsensuset që kërkohen deri në dhjetor

Kuvendi do të nisë javën që vjen punimet e sesionit të 7-të të legjislaturës së 9-të, që mund të konsiderohet si edhe sesioni që do të...

Sociale 21:05 - 26 Qershor, 2020

“Të miturit në konflikt me ligjin”/ Sfida parandalimi dhe rehabilitimi

Në Shqipëri përfaqësues të shoqërisë civile dhe autoritetet zyrtare kanë rritur vëmendjen mbi një fenomen shqetësues, atë të përfshirjes së të miturve në vepra të ndryshme...

Sfidat ekonomike/ Kreu i BERZH tregon piketat që duhet t'i ndjekë Shqipëria
Politikë 20:48 - 22 Qershor, 2020

Sfidat ekonomike/ Kreu i BERZH tregon piketat që duhet t’i ndjekë Shqipëria

BERZH parashikoi një rënie prej 9% të ekonomisë shqiptare si pasojë e krizës shkaktuar nga coronavirusi. Në një intervistë për Euronews Now, drejtori i BERZH në...

Politikë 12:41 - 30 Maj, 2020

“Ndryshim rrënjësor i konceptit të inspektimit”/ Metani tregon sfidat e ILD-së

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka folur për vizionin e tij mbi institucionin që drejton, me verifikimin e ankesave ndaj gjyqtarëve e prokurorëve të...

Politikë 14:38 - 26 Shtator, 2019

Subvencionet në Bujqësi/ Duka tregon sfidën që duhet të përmbushë Shqipëria

Kreu i PAA-së, Agron Duka në një postim në rrjetet sociale, thekson se në buxhetin e vitit 2019, mbështetja e planifikuar për bujqësinë është rreth 140...

Aktualitet 13:40 - 9 Korrik, 2019

“Përballova shumë sfida”/ 29 vjeçarja zbulon sekretin si e rifitoi trupin e “ëndrrave”

Stilistja 29 vjecare Thessy Kouzoukas, i ka habitur të gjithë me ndryshimin e saj drastik e cila ka arritur që ta kthente trupin në formë fiks...

Aktualitet 20:30 - 9 Shkurt, 2019

Me tre të sëmurë në shtëpi, Gigi Hadid tregon sfidat e adoleshencës: “Çoja vëllain në shkollë e bëja drekën…”

Bella, Anwar dhe Yolanda Hadid kanë folur hapur për betejën e tyre me sëmundjen “Lyme”. Modelja Gigi ishte e vetmja, e cila nuk është e prekur...

Majlinda bregu takim me ministrat e rinj
Aktualitet 12:38 - 3 Shkurt, 2019

Bregu: Jo vetëm vit i sfidave, por edhe i rezultateve

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka thënë sot se viti 2019 nuk është vetëm një vit sfidash, por edhe rezultatesh. Në...

youtube video
Life Style 11:57 - 18 Janar, 2019

Sfidat “e çmendura”, “Youtube” merr vendimin për ndalimin e videove “të rrezikshme”

Platforma e “Youtube” ka ndaluar klipet që përmbajnë “shaka” të rrezikshme, apo që të trazojnë emocionalisht. Ky vendim ka ardhur pas disa të ashtuquajturave sfida, që...

Aktualitet 14:49 - 30 Tetor, 2018

Deklarata e fortë/ Avokati i njohur sfidon publikisht Bashën

Avokati i njohur, Altin Goxhaj i ka drejtuar sot një sfidë publike, kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Goxhaj, në një postim në rrjetet sociale sfidon...

Aktualitet 15:32 - 1 Shtator, 2018

Bushati në Dubrovnik/ Tregon sfidat me të cilat përballen vendet e rajonit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir  Bushati po merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut me temë: “Forcimi i qëndrueshmërisë – Mesdheu, Evropa dhe Ballkani...

Aktualitet 18:16 - 12 Korrik, 2018

Sfidat në NATO/ Basha: Terrorizmi kërcënim për demokracinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Bash aka marrë pjesë ditën e sotme në eventin e institutit Hudson, në Washingon, ku janë diskutuar sfidat në NATO. Në...

Aktualitet 15:00 - 18 Janar, 2018

Restoranti ofron 500 £ për këdo që ha kofshët gjigande të pulës në 6 minuta 

Restoranti Gate në Yorkshire ka shpallur një sfidë të hapur për këdo që merr guximin pë r të ngrënë kofshët e pulës. Aty përgatiten kofshët e...

Me shume postime