Connect with Us

All posts tagged "sezon"

Shëndeti 14:14 - 2 Qershor, 2020

Frutat më të mira të Qershorit/ Ja çfarë duhet të hamë në këtë sezon

E dini, frutat dhe perimet kurrë nuk duhet të eliminohen nga plani juaj ushqimor. Për të ndjekur një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar , si...

Fashion 12:27 - 31 Maj, 2020

FOTOT-Ngjyrat më “In” të flokëve për këtë sezon veror

Zakonisht rreth kësaj periudhe vajzat janë të zëna duke menduar për ngjyrën e flokëve, por këtë vit gjërat janë ndryshe. Pas mbylljes nga pandemia globale, vajzat...

Ekonomi 13:48 - 28 Maj, 2020

Hapja e sezonit/ Klosi: Rregulla e norma të reja për ta mbrojtur turizmin

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të Shoqatës së Restoranteve Turistike në vend, për të dëgjuar shqetësimet e tyre në...

Sociale 20:30 - 22 Maj, 2020

Plazhi pret pushuesit/ Nënkryetari i Shoqatës së Operatorëve Turistikë: Të hapen sa më shpejt kufijtë

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi, ka theksuar se brenda këtij muaji do të hapen kufijtë tokësorë me vendet e rajonit. I ftuar mbrëmjen e...

Sociale 23:33 - 13 Maj, 2020

“Sezoni hapet kur të vijë charteri i parë”/ Klosi: Në fillim të qershorit do kemi turistë

Ministri i Turizmit Blendi Klosi, deklaroi se nuk ka një datë për nisjen e sezonit turistik, por tregoi se përgjithësisht edhe në vitet tjera nis në...

Politikë 22:59 - 12 Maj, 2020

“S’mund t’i kënaqim të gjithë”/ Shalsi: Po punojmë për hapjen e aktivitetit turistik

Industria turistike dhe ekspertët po kërkojnë me ngul hapjen e turizmit rajonal. Për këtë ka folur mbrëmjen e sotme ministri për sipërmarrjen Eduard Shalsi. Shalsi tha...

Aktualitet 22:22 - 23 Korrik, 2019

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet...

Fashion 13:10 - 12 Korrik, 2019

Foto- Çanta më praktike për këtë sezon/ Zbuloni cili është modeli më “in” këtë verë

Këtë sezon veror duke se në trend janë kthyer modelet e viteve 2000 dhe teksa stilistë të ndryshëm kthyen modën e xhinseve të gjëra, bënë çizmet...

Aktualitet 11:10 - 3 Korrik, 2019

2 milion dollarë për sezon/ 15 vjeçarja më e pasur se aktorët e njohur, zyrtarisht një miliardere

Tashmë atë e njohin të gjithë si aktorja kryesore e serialit “Stranger Things”. Por Millie Bobby Brown është shndërruar në një prej aktoreve më të paguara...

Fashion 14:53 - 29 Prill, 2019

Zbuloni cilat do të jenë 4 trendet e make up-eve që do “pushtojnë” këtë sezon veror

Ngjyrat e neonit Neoni përveçse është trend në veshje, duket se do të mbizotërojë edhe në ‘make up’. Artistët të ndryshëm kanë provuar se edhe roza...

Aktualitet 13:31 - 29 Prill, 2019

Foto/VIP-at shqiptarë që nisën sezonin veror para të gjithëve dhe ekspozuan format seksi

Rrezet e diellit në prill kanë shumë benefite dhe pas një dite pune të lodhshme,kthehen në “karikues” shumë të mirë për të nisur verën ashtu siç...

kepuce me maje katrore
Aktualitet 22:00 - 20 Prill, 2019

Zbuloni cilat janë këpucët më të rehatshme për këtë sezon

Këpucët me detajet e kashtës në vend të gomës, që quhen espadrilles, janë ndër më të kërkuarat këtë sezon. Espadrilles sjellin një lloj fryme pushimesh, por...

Fashion 13:40 - 26 Mars, 2019

Nëse doni të jeni trendy këtë sezon, ja si duhet t’i bëni thonjtë

Bëhet fjalë për trendin e manikyrit sipas printit të lëkurës së lopës dhe Kendall Jenner me Ariana Grande-n na sigurojnë që duhet ta provojmë të paktën...

Aktualitet 20:15 - 22 Mars, 2019

Si ta kombinoni të verdhën këtë sezon? Ja 3 mënyra super të thjeshta

E verdha është një nga ngjyrat më popullore të sezonit, por ju mund të keni pak vështirësi sesi ta kombinoni. Ne ju tregojmë tre mënyra si...

Aktualitet 21:45 - 10 Mars, 2019

Po bëjnë namin/7 llojet e xhaketave që do të donit këtë sezon

Ato po bëjnë namin në internet dhe me siguri do marroseni pas tyre. Ju ftojmë që t’ju hidhni një sy fotove të mëposhtme dhe pse jo,...

Aktualitet 04:20 - 1 Janar, 2019

I keni një palë të tilla? 3 mënyra si t’i kombinoni atletet më në trend të sezonit

Çdo vajzë me stil e di se një palë atlete janë mënyra më e thjeshtë për ta bërë çdo paraqitje të duket më komode dhe “casual”....

Kryesore Show Biz 12:25 - 31 Dhjetor, 2018

Pas kritikave të ashpra, a do të ketë një sezon të dytë? Renato Mekolli zbulon fatin e “Hell’s Kitchen”

Padyshim që sezoni i parë i spektaklit “Hell’s Kitchen” ka qënë ndër formatet televizivë më të komentuar ndonjëherë në vendin tonë. Ishte sjellja e shef Renato...

Kryesore Show Biz 11:40 - 29 Dhjetor, 2018

Në prag të sezonit të ri televiziv, Arbana Osmani zbulon të ardhmen e BBA

Arbana Osmani zbuloi se do të rikthehet në ekran me datë 5 janar me sezonin e ri të “Dua të të bëj të lumtur”. Por mendja...

Aktualitet 10:29 - 22 Dhjetor, 2018

Zyrtarisht në sezonin e Bricjapit, Meri paralajmëron surpriza për këto shenja

Pasi kaluam sezonin e Shigjetarit, tashmë jemi futur në sezonin e Bricjapit. Astrologe Meri ka lajme të mira për disa nga shenjat këtë fundvit. Më poshtë keni parashikimin...

Fashion 16:25 - 10 Dhjetor, 2018

Detaji që ndajnë çantat e këtij sezoni është thjesht fantastik

Këtë sezon, dizenjot më në modë të çantave kanë të gjitha një detaj të përbashkët. Mbyllja me kapak është ajo që i diferencon dhe i bën...

Aktualitet 09:53 - 25 Nentor, 2018

Erdhi sezoni i Shigjetarit, ja cilat dhurata janë perfekte për ta

Shigjetarët janë më të lumtur kur janë jashtë, duke udhëtuar ose duke u argëtuar. Cilat janë dhuratat më të mira për një Shigjetar? Një piknik i...

Aktualitet 23:00 - 6 Nentor, 2018

10 mënyra si të vishni çizmet këtë sezon

Nga çizmet e gjata te ato që vijnë deri te kyçi i këmbës, ky sezon është më i përshtatshëm për t’i veshur. Kombinimi me veshje klasike...

Aktualitet 13:25 - 24 Tetor, 2018

Ndryshimi shokues i Ertugrul, zbulohet çfarë do ndodhë në sezonin e ri

Seriali i preferuar i publikut e që ka thyer rekorde shikueshmërie, Ertugrul do të nisë transmetimin e sezonit të 5 në Turqi e më pas edhe...