Connect with Us

All posts tagged "Sevilla"

Aktualitet 12:21 - 14 Gusht, 2018

Zyrtare/ Roma bën transferimin e 12-të për këtë merkato

Drejtori sportiv i Romës, Monchi, tregon dhe njëherë aftësitë e tij në merkato. Roma transferon përfundimisht nga Sevilla, francezin kampion bote, Steven N’Zonzi. Roma do të...

Aktualitet 15:16 - 12 Gusht, 2018

Kampionin e botës e kërkon Roma/ Ja çfarë bën Barcelona

Një nga lëvizjet më të bujshme këtë vere ishte transferimi i brazilianit Malcom te Barcelona. Deri pak para se të transferohej te klubi katalanas, ylli brazilian...

Aktualitet 17:59 - 10 Gusht, 2018

Iku Kalinic/ Tani Milan largon lojtarin tjetër për 38 milionë euro

Leonardo dhe Maldini, dy drejtuesit e rinj të Milanit, duken mjaft aktivë këto ditë të fundit të merkatos. Përveç lojtarëve që duan të transferojnë, ata po...

Aktualitet 09:48 - 10 Gusht, 2018

Dështoi te Milani/ Andre Silva do transferohet te ky ekip

Pas Nikola Kalinic dhe sulmuesi tjetër i Milanit, portugezi Andre Silva, do të largohet. Ai u transferua për 45 milionë euro verën e shkuar, por nuk...

Aktualitet 18:36 - 1 Gusht, 2018

Roma në kërkim të një mesfushori/ Të kuqtë i “hedhin sytë” nga Spanja

Roma ka nisur tratativat me Sevillan për mbrojtësin francez, Steve Nzonzi. Sipas “Gazetta dello Sport”, ekipi nga kryeqyeti ka arritur akordin me lojtarin. Drejtuesit e Romës...

Uncategorized 11:09 - 27 Maj, 2015

Sot ora 20:45 finalja e Europa League. Dnipro – Sevilla

Sevilla   sot në orën 20:45  do të kërkojë të hyjë në histori të Europa Ligës, si skuadra e parë që e ka fituar katër herë...