Connect with Us

All posts tagged "servil"

Politikë 23:35 - 6 Janar, 2020

Historiani s’përmbahet ndaj Tritan Shehut/ “Je servil, na sollët terrorista”

Një tjetër debat është ndezur mes ish-deputetit të Partisë Demokratike Tritan Shehut dhe historianit Olsi Jazexhi, teksa demokrati po fliste për muxhahedinët. “Unë nuk mendoj se...

Politikë 11:54 - 10 Gusht, 2019

Memoriali i ushtarëve turq/ Dyrnjaja: Jemi popull servil dhe pa karakter

Gazetari Denis Dyrnjaja është shprehur se memoriali i ushtarëve turq në Shqipëri është shenjë e një populli servil dhe pa karakter. Sipas gazetarit, e njëjta gjë...

Aktualitet 17:16 - 27 Nentor, 2018

Sharlatani dhe gjobaxhiu, si misionar i krimit mediatik

Media në prehrin e saj merr shumë akuza. Që nga kryeministri që i quan kazan, qytetarët që e shohin si të shitur, ata që i quajnë...

Aktualitet 22:51 - 9 Korrik, 2017

Anëtari i PD ka një sqarim për Bashën dhe mbështetësit e tij/Kujdes herë tjetër!

Aktori i humorit, njëherësh dhe anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Julian Deda, ka bërë një sqarim të fjalës servil. Duke iu drejtuar të gjithë...