Connect with Us

All posts tagged "sensor"

Risia e Apple për këtë vit/ iPhone 12, smartphone i parë me rrjetin 5G
Teknologji 11:18 - 14 Tetor, 2020

Risia e Apple për këtë vit/ iPhone 12, smartphone i parë me rrjetin 5G

Apple ka konfirmuar se celularët e saj,  iPhone 12 do të jenë të parët që do të punojnë në rrjete më të shpejta, 5G. Kompania gjithashtu...

Life Style 14:19 - 9 Janar, 2015

Sensori elektronik që monitoron shëndetin

Sensori elektronik është hartuar fillimisht për mjekët dhe sportistët. Kompania “MC10” ka projektuar një qark që tani mund të ngjitet direkt në lëkurë. Sensori MC10 është...