Connect with Us

All posts tagged "senati"

Blog 09:34 - 13 Shkurt, 2020

Fitorja e socialistit Berni Sanders, po i shtyn në një drejtim të rrezikshëm demokratët në SHBA

Nga David N.Bossie “Fox News” * Rezultatet e zgjedhjeve brendapartiake në Nju Hempshajër, ofruan shumë pak qartësi në garën e fortë për kandidatin zyrtar të Partisë...

Politikë 17:33 - 21 Nentor, 2019

Yuri Kim, ambasadore në Shqipëri/ Komisioni i Jashtëm i Senatit miraton emërimin

Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Për...

Bota 15:24 - 21 Gusht, 2019

Krizë qeveritare në Itali/ Çfarë do të ndodhë pas dorëheqjes së Giuseppe Contit? 

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conti tha se ka ndër mend të largohet nga posti, pas krizës qeveritare të shkaktuar nga kryetari i të djathtës ekstremiste Matteo...

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Aktualitet 14:35 - 13 Prill, 2019

Tërhiqet senati i UBT-së?/ Malltezi përgënjeshtron lajmin, publikon vendimin

Pedagogu Jamarbër Malltezi ka reaguar pas lajmeve të raportuara sot nga mediat, se Senati i Universitetit Bujqësor të Tiranës është tërhequr nga protestat, për ti hapur...

Aktualitet 16:19 - 1 Shkurt, 2019

Ngujimi i studentëve/ Senati i UT merr vendimin e rëndësishëm

Senati i Universitetit të Tiranës ka votuar sot për lirimin e menjëhershëm të ambienteve universitare. Në një njoftim për mediat, Senati i UT bën me dije...

Aktualitet 14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje. Në një njoftim në faqen zyrtare...

Aktualitet 16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës. Në një njoftimi për shtyp, ky...

Bota 09:59 - 19 Shtator, 2017

SHBA mbështet projektligjin që lufton propagandën ruse

Projektligji 700 miliardë dollarësh, i politikës së mbrojtjes, që i bën thirrje Pentagonit të luftojë propagandën ruse është mbështetur fuqishëm nga Senati i Shteteve të Bashkuara...

Kosova & Rajoni 18:40 - 29 Qershor, 2015

SHBA, Senati konfirmon Greg Delawie ambasador ne Prishtine

Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka konfirmuar javën e kaluar diplomatin Greg Delawie, në postin e ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë. Delawie, nga shteti...

Aktualitet 08:36 - 16 Prill, 2015

Senati i Universitetit të Tiranës mbledhje urgjente, Nikolla ndryshoi në fshehtësi ligjin për arsimin e lartë në favor të privatit

Pas kontestimeve të shprehura nga pedagogët dhe drejtuesit e fakulteteve, Ministria e Arsimit, kohët e fundit ka bërë të tjera ndryshime në projektligjin për arsimin e...

Aktualitet 19:56 - 30 Janar, 2015

Senati I UT-së, ligji për Arsimin e Lartë, antikushtetues

Senati i Universitetit të Tiranës në një takim të posaçëm doli në konkluzionin se projektligji për Arsimin e Lartë bie ndesh me Kushtetutën. Ky është edhe...