Connect with Us

All posts tagged "senaca"

Politikë 10:54 - 9 Prill, 2020

Lobimi rus/ Shtyhet seanca për Lulzim Bashën dhe dy zyrtarët e PD-së

Gjykata e Apelit ka shtyrë për më 23 prill seancën gjyqësore për kryedemokratin Lulzim Basha dhe dy zyrtarët e PD-së, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, në...

Kronika 21:04 - 8 Mars, 2020

Ngërçi me dosjen “Shullazi”/ KLGJ merr në dorë situatën dhe jep vendimin e rëndësishëm

Çështja penale në ngarkim të të pandehurve Emiljano Shullazi, Gilmando Dani, Endrit Zela, Endrit Qyqja dhe Blerim Shullazi , duket se do të marrë zgjidhje pas...

Politikë 17:10 - 10 Shtator, 2019

“Në krye të politikës ka njerëz që kanë vrarë”/ Deklarata e fortë e Saimir Tahirit

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka shpërthyer në akuza ndaj politikanëve shqiptarë, teksa foli për mediat pas seancës maratonë në Gjykatën e Krimeve të Rënda,...

Atentati ndaj prokurorit/ Artan Hoxha zbulon detajet: Si u përfshi viktima në punë të pista
Politikë 16:43 - 10 Shtator, 2019

Vendimi për Tahirin/ Paralajmëron Artan Hoxha

Teksa sot është zhvilluar seanca maratonë për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin, ku Prokuroria dha pretencën për ta dënuar me 12 vite burg, ka ardhur...

Aktualitet 14:55 - 31 Janar, 2019

“Kacifas”/ Krimet e Rënda shtyjnë hetimet

Prokuroria pranë Krimeve të Rënda ka kërkuar sot zgjatjen e hetimeve për vrasjen e 35-vjeçarit minoritar grek Konstantinos Kaçifas në Bularat të Gjirokastrës. Autoritetet greke pritet...

Aktualitet 12:23 - 21 Dhjetor, 2018

Berisha mazhorancës : Jeni bosët ose skllevërit e krimit

Vijon i nxehtë debati në parlament ku diskutohet Vettingu i politikanëve. Në fjalën e tij, ish kryeministri Sali Berisha theksoi ndaj deputetëve të mazhorancës se  disa...

Aktualitet 16:54 - 26 Korrik, 2016

Pr/ligjet për Drejtësinë/A po i mban peng pushimet e deputetëve votimi i Vettingut

Kuvendi miratoi më 22 Korrik, në një seancë maratonë, ndryshimet kushtetuese, të cilat u votuan me 140 vota. Tashmë deputetët duhet të votojnë edhe paketën ligjore...