Connect with Us

All posts tagged "selia e pd"

Politikë 16:44 - 4 Qershor, 2020

Yuri Kim “i la topin”/ Basha bën lëvizjen e fundit me aleatët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur në një takim aleatët e opozitës së bashkuar. Në këtë takim marrin pjesë edhe kryetarja e LSI-së, Monika...

Politikë 12:51 - 11 Shkurt, 2020

Përfundon takimi Kurti-Basha/ Kosovarët mund të mbështeten plotësisht te PD

Përfundon takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në fund të takimit, ata u shprehën se me rëndësi është...

Politikë 11:35 - 14 Janar, 2020

Aksioni opozitar/ Kryemadhi “kokë më kokë” me Bashën

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është takuar sot me kreun e PD –së Lulzim Basha. Takimi është mbajtur në selinë e PD-së dhe sipas report TV,...

Politikë 14:48 - 1 Nentor, 2019

Reforma zgjedhore/ Opozita mbledh grupin e punës

Ditën e martë në orën 12:00, pritet që opozita të mbledhë grupin e punës për reformën zgjedhore. Mësohet se në këtë mbledhje do të shqyrtohen propozimet...

Politikë 11:25 - 24 Tetor, 2019

Mbledhja për Reformën Zgjedhore/ Bardhi: U përmbyllën dy çështje kryesore, propozuam mekanizëm për bashkëpunim me palën tjetër

Ka përfunduar mbledhja e ekspertëve dhe përfaqësuesve të të gjitha forcave opozitare jashtëparlamentare për reformën zgjedhore. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka bërë me...

Aktualitet 15:00 - 30 Qershor, 2019

Foto- Basha i braktisur/ Në selinë e PD-së ka rënë zia

Në të gjithë Shqipërinë po zhvillohen zgjedhjet lokale ndërsa në selinë e Partisë Demokratike ka rënë zia. Në ambientet e jashtme të saj nuk duket asnjë...

Aktualitet 23:39 - 14 Gusht, 2018

Gruaja kërcënon me vetëvrasje nga selia e PD

Një 47 vjeçare nga Fieri kërcënon se do të hidhet nga kati i pestë i godinës së PD. Bëhet fjalë për shtetasen Lindita Maloku. Mësohet se...

Aktualitet 16:50 - 1 Qershor, 2018

Panik në qytet/ Gruaja tenton të hidhet nga selia e PD

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Fier, ku një grua ka hipur sipër Selisë së Partisë Demokratike dhe kërcënon se të hidhet nga ndërtesa. Burime...

Aktualitet 09:51 - 25 Gusht, 2017

Foto ekskluzive/ Banderolë “Basha kthehu në Hollandë” në selinë e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prej më shumë se një muaj është zhdukur pa nam e nishan. Pasi humbi turpshëm në zgjedhjet e 25 qershorit,...

Aktualitet 13:07 - 5 Korrik, 2017

Humbja fatale në zgjedhje/ Kreu i OSBE-ODHIR i shkon në zyrë Bashës

Kreu i misionit të OSBE-ODHIR, Peter Taylor, së bashku me disa përfaqësues të tjerë, kanë zhvilluar ditën e sotme një takim me kryetarin e vetëngrirë të...

Aktualitet 22:33 - 18 Maj, 2017

Basha mbërrin në selinë e PD/Shikoni kush e shoqëron (Foto)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbërritur në selinë blu, pas fjalës së fundit të mbajtur në çadër. Ai është shoqëruar nga simpatizantë të shumtë...

Aktualitet 11:10 - 13 Maj, 2017

Basha mbërrin në Partinë Demokratike/I shoqëruar si kurrë më parë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha para pak minutash ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike. Si kurrë më parë publikisht Basha në selinë e PD ka...