Connect with Us

All posts tagged "selenice"

Politikë 14:13 - 12 Janar, 2020

Përfundon numërimi i votave në Vlorë dhe Selenicë/ Zgjidhen kryetarët e PS

Anduel Tahiraj është rizgjedhur me 267 vota pro në krye të PS, Vlorë për katër vitet në vijim. 292 ka qenë numri i votuesve që kanë...

Kronika 13:28 - 4 Dhjetor, 2019

E rëndë/ 39-vjeçarja i jep fund jetës, gjendet e varur në kasollën e bagëtive

Një 39-vjeçare nga Selenica i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në kasollen e bagëtive. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Velçë,  të njësisë...

Aktualitet 14:59 - 16 Prill, 2019

Masakroi një familje/ Ritvan Zykaj ‘braktiset’ nga avokati

Autor i masakrës së Selenicës, ku mbetën të vrarë 8 persona, Ritvan Zykaj ka dalë sot para gjykatës. Në seancën e ditës së sotme, Zykajt iu...

Aktualitet 13:14 - 19 Shkurt, 2019

Masakra e Selenicës/ Kërkohet burg përjetë për Ritvan Zykaj

Prokuroria ka mbyllur hetimet për masakrën e Selenicës dhe dosja i është drejtuar Gjykatës. Mësohet se organi i akuzës ka kërkuar burg përjetë për Ritvan Zykaj,...

kryetarja e lsi monika kryemadhi takim me lri ne selenice
Aktualitet 13:24 - 19 Janar, 2019

Kryemadhi “braktis” Tiranën/ Ja ku ndodhet Kryetarja e LSI-së

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim me të rinjtë e LRI-së në Selenicë të Vlorës. Në këtë takim, Kryemadhi u kërkoi të rinjëve,...

Aktualitet 17:46 - 9 Nentor, 2018

Video-Vrasja në Vlorë/ Si u arrestua autori pas një orë ndjekjeje

Mesditën e sotme, kreu i njësisë administrative në fshatin Kot të Selenicës, 64-vjeçari Fatmir Hodo u vra me armë zjarri nga 44-vjeçari, Admir Delaj. Policia e...

Aktualitet 16:09 - 9 Nentor, 2018

Detaje të reja/ Si ndodhi vrasja në Selenicë

Të tjera detaje janë zbuluar në lidhje me vrasjen e kreut të njësisë administrative në Selenicë mesditën e sotme, Fatmir Hodo. Burime nga policia bëjnë me...

Aktualitet 16:45 - 4 Shtator, 2018

Masakra e Selenicës/ Të mbijetuarit: Ritvani vrau njeriun që i shpëtoi jetën

Masakra e Selenicës tronditi mbarë opinionin publik. Kujtojmë këtu se me datë 10 në fshatin Resulaj, Ritvan Zykaj vrau tetë kushërinjtë e tij. Tashmë janë të...

Aktualitet 11:44 - 30 Gusht, 2018

Masakra me tetë të vrarë/ Shokon Rama, numëron viktimat për statistikë

Një masakër me tetë vrarë, ndërmjet tyre dy fëmijë është regjistruar pasditen e 10 gushtit 2018, në fshatin Resulaj të Selenicës në Vlorë. Ritvan Zykaj, 24...

Aktualitet 17:50 - 29 Gusht, 2018

Masakra e Selenicës/ Rama skandalizon me deklaratën për tetë të vrarët

Pas rreth një muaj nga masakra e Selenicës, kryeministri Edi Rama ka thyer heshtjen për këtë ngjarje. Rama e ka cilësuar si një masakët haluçinate dhe...

Aktualitet 12:41 - 27 Gusht, 2018

Vrau 8 persona nga fisi i tij/ Zbardhet ekspertiza mjeko-ligjore për Ritvan Zykajn

Autoi i masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj, rezulton të jetë pa probleme mendore. Ky ka qenë përfundimi i ekspertizës mjeko-ligjore, raporton Shqiptarja.com. Mësohet se Ritvani nuk...

Aktualitet 09:42 - 13 Gusht, 2018

Tragjedia me tetë viktima/ Ditë zie në Selenicë

Pas tragjedisë së Selenicës, ku mbetën të vrarë tetë persona, pas ekzekutimit në mënyrë makabre nga i afërmi tyre Ritvan Zykaj, kjo e sotmja është shpallur...

Aktualitet 16:47 - 11 Gusht, 2018

Horror/ Tetë vjeçari u ekzekutua duke ngrënë bukë

Kur kanë kaluar rreth 24 orë nga masakra e Selenicës ku u vranë 8 persona, detaje të tjera janë zbuluar rreth krimit makabër. Ora news ka...

Aktualitet 14:09 - 11 Gusht, 2018

Lot dhe dhimbje në lamtumirën e tetë viktimave/ Kujë në shtëpinë e Sarës e Ledjonit

Në fshatin Resulaj ka pllakosur  zia dhe dhimbja për tetë të vrarët e një dite më parë. Lot dhe kujë në shtëpinë e viktimave të masakrës...

Aktualitet 12:19 - 11 Gusht, 2018

Kasaphana e Selenicës/ Mediat e huaja raportojnë masakrën në Vlorë

Masakra e djeshme në Selenicë la gjithë Shqipërinë të shokuar dhe jo vetëm. Mediat ndërkombëtare raportuan tragjedinë e ndodhur në Selenicë të Vlorës pasditen e së...

Aktualitet 12:04 - 11 Gusht, 2018

Krimi i tetëfishtë/ Versioni zyrtar i Policisë

Policia e Vlorës vijon hetimet për zbadhjen plotë të rrethanave të ngjarjes që shkaktuan masakrën e djeshme në Selenicë. Ritvan Zykaj, 24-vjeç ekzekutoi me kallashnikov tetë...

Sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 23:55 - 10 Gusht, 2018

Krimi makabër në Selenicë/ Berisha i shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave

Ish-Kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka komentuar masakrën e ndodhur pasditen e sotme në fshatin Resulaj në Selenicë, ku u vranë 8...

Aktualitet 23:12 - 10 Gusht, 2018

Zbrazi kallashin mbi të afërmit/ Zbardhet dinamika e ngjarjes

Ritvan Zykaj është autori i masakrës së regjistruar pasditen e sotme në fshatin Resulaj në Selenicë të Vlorës. Deri më tani pista më e fortë, është...

Aktualitet 22:49 - 10 Gusht, 2018

Tragjedia e Selenicës/ Deputeti i LSI akuzon Qeverinë për neglizhencë

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, i ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave të fshatit Resulaj. Më tej ai ka shkruar...

Aktualitet 21:50 - 10 Gusht, 2018

Xhafaj i “përlyer” me gjakun e masakrës së tetëfishtë/ Shkon në vendin e krimit

Shqipëria sot ka pësuar shok. Brenda ditës, nëntë persona janë ekzekutuar në mënyrë makabre. E premtja e 10 gushtit nisi me një të vrarë në veri...

Aktualitet 21:24 - 10 Gusht, 2018

Tetë të vdekur, mes tyre dy fëmijë/ Ministri Xhafaj mbërrin në Selenicë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, në fshatin Resulaj në...

Aktualitet 20:29 - 10 Gusht, 2018

Gazetari “grushton” Ramën/ Ku ndryshon ky i masakrës së Vlorës, me këtë të masakrës së Shqiperisë

Gazetari Basir Çollaku ka sulmuar Kryeministrin Edi Rama, duke e krahasuar me autorin e masakrës së Selenicës. Në një postim në rrjetet sociale, Çollaku është shprehur...

Aktualitet 20:05 - 10 Gusht, 2018

A do të japë dorëheqjen Ministri Xhafaj, pas masakrës në Vlorë?

Për rendin dhe sigurinë, përgjegjësia është e Ministrisë së Brendshme dhe ministri Fatmir Xhafaj ka thënë se është vendosur rendi dhe siguria. Ndërkohë njerëzit po vriten...