Connect with Us

All posts tagged "selanik"

Bota 12:20 - 26 Shkurt, 2020

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Selanik/ Infektohet 38-vjeçarja

Shënohet rasti i parë me koronavirus në Greqi. Mësohet se e prekur është një 38 vjeçare në Selanik e cila kohët e fundit kishte udhëtuar në...

Sociale 10:31 - 16 Shkurt, 2020

Pajisja me pasaporta biometrike/ Konsullata Shqiptare në Selanik bën njoftimin e rëndësishëm

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë, të cilët kërkojnë të pajisen me pasaporta biometrike....

Lajme 16:40 - 13 Dhjetor, 2019

Trafikonin dhe përpunonin drogë në Greqi/ Në pranga 3 shqiptarët, mes tyre një grua

Një bandë e cila dyshohet se importonte lëndë narkotike nga Shqipëria dhe e kontrabandonte atë në Greqi, është shpërbërë sot nga policia greke e Selanikut. Janë...

Aktualitet 08:44 - 17 Shkurt, 2019

Vritet një 45 vjeçar/ Dyshohet se u masakrua nga djali i tij

Një 45 vjeçar shqiptar, banor i Selanikut është gjetur i masakruar në një pellg gjaku Mediat gereke raportojnë se trupi i tij u gjet  pasditen e...

arrestohet nga policia
Aktualitet 18:50 - 23 Janar, 2019

Dyshohet si “koka” e një bande/ Arrestohet shqiptari në Selanik

Një i ri shqiptar është arrestuar në Selanik, pasi dyshohet si koka e një bande droge. Policia greke bën me dije se 27-vjeçari është gjurmuar prej...

Aktualitet 20:15 - 31 Tetor, 2018

Video- Vijojnë protestat për vrasjen e Kacifas/ Grekët marshim në Selanik

Vrasja e shqiptaro-grekut, Kostantinos Kacifas nga forcat RENEA, ka shkaktuar tensione të shumta në Greqi. Grekët, kryesisht ato që janë pjesë e grupimit ekstremist “Agimi i...

Aktualitet 19:46 - 8 Shtator, 2018

LIVE/ Demonstrata të dhunshme në Selanik

Në qytetin e Selanikut janë duke u zhvilluar demonstrata të dhunshme. Nga të dhënt e para mësohet se demonstratat janë duke u zhvilluar kundër masave shtrënguese...

Kronika 09:18 - 26 Shkurt, 2018

Bombë pranë Konsullatës shqiptare në Selanik

Një makinë e cila mendohet se i përkiste Konsullatës së Përgjithshme të Shqipërisë në Greqi, është djegur gjatë natës së mbrëmshme. Mësohet se automjeti ka shpërthyer...

Aktualitet 13:00 - 5 Tetor, 2017

Ministri Bushati në Selanik/ Takim mes Greqisë, Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati mori pjesë  në Takimin e Dytë Ndërministror mes Greqisë, Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë, i cili u mbajt...

Aktualitet 14:56 - 4 Tetor, 2017

Bushati në Selanik/ Takim mes Shqipërisë, Maqedonisë, Greqisë e Bullgarisë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është nisur sot për në Selanik ku do të marrë pjesë në Takimin e Dytë Ndërministror mes...

Aktualitet 14:58 - 28 Gusht, 2017

Foto-Ekskluzive/Zjarr i madh në periferi të Selanikut

Një zjarr i përmasave të mëdha është regjistruar ditën e sotme në periferi të Selanikut, në Greqi. Burime nga vendngjarja i thanë CityNews se zjarri ka...

Aktualitet 10:20 - 9 Maj, 2017

Arrestohen një grek dhe një shqiptare/Iu sekuestrohen 89 kilogramë drogë

Policia e Selanikut ka sekuestruar 89 kilogramë drogë e llojit marijuanë, ku 18.8 e tyre ishte e llojit çokollatë. Në pranga si posedues të kësaj  droge...

Aktualitet 13:21 - 18 Maj, 2016

Dy shqiptarë arratisen nga burgu i Selanikut

Dy shtetas shqiptarë janë arratisur nga dhomat e paraburgimit të policisë së Selanikut. Mediat greke bëjnë me dije se shqiptarët janë konsideruar persona me rrezikshmëri të...

Aktualitet 20:34 - 17 Maj, 2015

Braktisen strukturat e PD-së në Selanik/ Andrea Mano shpartallon strukturat në fushatë

Partia Demokratike ka braktisur totalisht strukturat e saj në Selanik të Greqisë. Burime nga drejtuesit e PD në këtë qytet bënë me dije për cityfm.al se...

Kosova & Rajoni 11:30 - 27 Mars, 2015

Selanik/Lirohen me kusht gardianët grekë që torturuan shqiptarin

Gjashtë gardianët që mbaheshin në burg pasi torturuan për vdekje të burgosurin shqiptar, Ilia Kareli janë liruar me kusht. Vendimi është marrë nga Gjykata e Apelit...