Connect with Us

All posts tagged "sekuestro"

Kronika 15:37 - 28 Maj, 2020

Vendoset sekuestro për një llogari banke në shumën 400 mijë dollarë/ Si tentoi ti transferonte në Australi

Policia e Tiranës bën të ditur se është vendosur sekuestroja preventive ndaj një llogarie bankare të administratorit të në një shoqërie SHPK, në shumën 400 mijë...

Kronika 14:06 - 5 Maj, 2020

OFL “me dorë të hekurt”/ Sekuestrohen 1.2 milionë litra naftë dhe një magazinë doganore

Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”, përgjatë dy muajve të fundit, OFL nuk e ka ndërprerë punën. Në bashkëpunim me agjencitë e tjera ligjzbatuese, OFL...

Kronika 10:12 - 21 Prill, 2020

Një muaj pushim/ Rikthehet sot Operacioni Forca e Ligjit

Rikthehet sot Operacioni Forca e Ligjit, ndërsa bëhët me dije se do të sekuestrohen 3 makina ndersa ende nuk ka detaje se në pronësi të kujt...

Politikë 16:29 - 20 Shkurt, 2020

I sekuestroi OFL/ SPAK “i vë vulën” kërkesës për pronat e Doçajve dhe Lulzim Berishës

SPAK ka kërkuar sot të sekuestrohen në mënyrë emergjente 8 prona të grupit të Doçajve dhe të ish-kreut të bandës së Durrësit Lulzim Berishës. Mësohet se...

Kronika 13:37 - 11 Shkurt, 2020

U kap me armë pranë selisë rozë/ Vladimir Gjutës i sekuestrohen shuma të mëdha parash dhe makina e blinduar

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, në bashkëpunim me prokurorinë, nisi hetimin pasuror ndaj shtetasit Vladimir Gjuta 40-vjecari Vladimit Gjuta, i arrestuar një ditë më parë nga...

Kronika 09:29 - 6 Dhjetor, 2019

Sekuestrohen pasuri me vlerë 500 mijë euro / Dyshohen të ardhura nga akriviteti kriminal

Policia e Shtetit bën të ditur se është vendosur sekuestro mbi disa pasuri me vlerë 500 mijë euro në Vlorë e Orikum, te cilat dyshohet se...

Kronika 17:49 - 24 Korrik, 2019

Aksion në Elbasan/ Sekuestrohet pasuria 700 mijë euro e 33-vjeçarit

Policia e Elbasanit ka finalizuar operacionin e koduar “Invest”, duke vendosur sekuestro mbi rreth 700 mijë euro pasuri të një 33-vjeçari që dyshohen se e kishte...

Aktualitet 15:43 - 17 Korrik, 2019

Para dhe prona nga aktivitete kriminale/ Policia sekuestron pasuritë e tyre

Policia e shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda ku kanë sekuestruar asete dhe pasuri që burojnë nga veprimtari...

Aktualitet 14:56 - 8 Korrik, 2019

Finalizohet operacioni “Transferta”/ Sekuestrohen 1 mln euro pasuri

Policia ka sekuestruar sot rreth 1 milionë euro pasuri të patundshme ku përfshihen 2 apartamente banimi në Pogradec, me sipërfaqe 175 m2; 4 apartamente banimi në...

Aktualitet 18:28 - 22 Maj, 2019

I dënuar në Itali/ Policia i sekuestron 1 mln euro pasuri 57 vjeçarit

Një 57 vjeçari me iniciale XH.S., i është sekuestruar rreth 1 milionë euro pasuri të paluajtshme në qytetin e Durrësit, si truall, apartamente, garazhde dhe dyqane....

Aktualitet 14:25 - 30 Nentor, 2018

PD plas “bombën”/ Thellohet skandali tek Unaza e re

Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të qeverisë, në lidhje me projektin e ndërtimit të Unazës së re. Zëdhënësja e PD, Ina...

Aktualitet 16:44 - 9 Gusht, 2018

Bie poshtë kërkesa e Llallës/ Mbetet në fuqi vendimi për sekuestron

Apeli për Krimet e Rënda ka lënë në fuqi vendimin për sekuestrimin e pronave të ish-Kryeprokurorit, Adriatik Llalla. Seanca u zhvillua pa praninë e avokatit mbrojtës...

Aktualitet 21:22 - 29 Prill, 2018

Skandali “Gulf”/ Sekuestrimi i aseteve nis nga Korça

Pas skandalit të mashtrimit nga kompania e hidrokarbureve, “Gulf”, Drejtoria e Tatimeve ka bllokuar 2 pika karburantesh në qytetin e Korçës. Mësohet se dy pikat e...

Aktualitet 19:22 - 13 Prill, 2018

Sekuestrohen pronat e ARMO-s dhe Taçi Oil

Kompania Al Global, e cila bleu së fundmi rafinerinë e bitumit të ARMO-s në Fier, ka vënë në sekuestro disa prona të kompanisë problematike ARMO dhe...

Aktualitet 19:21 - 22 Dhjetor, 2017

Sekuestrohen llogari bankare të një gruaje me vlerë rreth 300 mijë euro

Policia e Vlorës raporton se ditën e sotme ka sekuestruar dy llogari bankare në pronësi të një 57-vjeçareje me inicialet T.B., dhe me vlerë monetare prej...

Aktualitet 18:29 - 16 Nentor, 2017

VIP-at nuk paguajnë/ Tatimet nisin sekuestrot

Drejtoria e tatimeve ka përditësuar listën e tatimpaguesve me detyrime të papaguara në afat, ndaj të cilëve Administrata Tatimore, ka vendosur marrjen e masave të sigurimit...

Aktualitet 19:22 - 12 Nentor, 2017

AKU në aksion / Sekuestron 250 kg peshk

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka zhvilluar një aksion në qytetin e Korçës ku ka sekuestruar 250 kg peshk. Peshku i sekuestruar tregtohej jashtë kushteve hidro-sanitare. Mësohet...

Aktualitet 19:20 - 22 Shtator, 2017

Zbardhen emrat personave që iu sekuestrua pasuria prej 660 mijë dollarësh

ABC News zbardh emrat e biznesmenëve që ju sekuestrua pasuria prej 660 mijë dollarësh një ditë më parë nga policia e Tiranës. Dy nga tre personat...

Aktualitet 09:09 - 19 Prill, 2017

Zëri i Amerikës: Pagat mujore shumë të larta të Alfred Pezës dhe hetimi i Prokurorisë

Në Shqipëri, me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, Gjykata për Krime të Rënda ka vendosur sekuestro preventive ndaj aksioneve në Bankën “Credins” të bashkëshortes...

Aktualitet 20:59 - 13 Prill, 2017

Denoncimi në CityNews/Sekuestrohet pasuria e Alfred Pezës, deputeti rrezikon burgun

CityNews raportoi në janar të këtij viti për një super skandal, në të cilin ishte përfshirë deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza. Përmes një investigimi, CityNews...

Aktualitet 11:06 - 4 Dhjetor, 2016

Sekuestro tokave me vlerë 3 mln euro/ I fitoi nga aktiviteti kriminal në Zvicër

Prokuroria për Krime të Rënda ka konfiskuar pasuri të paluajtshme me vlerë 3 milionë euro në Tiranë e Durrës. Këto prona u konfiskuan dhe kalojnë në...

Aktualitet 09:48 - 9 Tetor, 2016

Memaliaj – Sekuestrohen 50 kg kanabis/ 49 vjeçari i ikën policisë

Policia e Gjirokastrës ka rritur të sekuestrojë 50 kg kanabis në qytetin e Memaliajt, por nuk ka mundur të kapë 49 vjeçarin nga Bulqiza, i cili...

Aktualitet 10:11 - 16 Shtator, 2016

Dokumenti/Prokurorët sekuestrojnë telefonat e Artan Hoxhës

Gazetari i njohur Artan Hoxha, pas bërjes publike në emisionin Opinion të dëshmisë së pilotit italian Guido Guidi është shoqëruar në Prokurori në orën 23.31 të...