Connect with Us

All posts tagged "sektore"

Ekonomi 18:19 - 6 Maj, 2020

“Pasoja në të gjitha hallkat e zinxhirit ekonomik”/ Muçostepa: Nuk e dimë kur do ta rimarrim veten

Kryetarja e Bashkimit të Dhomave të Tregtisë Ines Muçostepa, deklaroi se pasojat e Covid-19 janë ndjerë në të gjitha hallkat e zinxhirit ekonomik, duke filluar nga...

Ekonomi 22:46 - 31 Mars, 2020

“Koronavirusi ka shkaktuar gropë të pafundme”/ Ahmetaj zbulon sektorët që do preken

Ministri i ngarkuar për menaxhimin e situatës ekonomike për shkak të koronavirusit Arben Ahmetaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme se pandemia ka krijuar një gropë të...

Opinione 21:05 - 16 Mars, 2020

Nga Artan Fuga/ Ja përse për të përballuar koronavirusin na duhet që disa sektorë të punojnë!

Si e vërtetoj nisur nga libri im SHOQERIA PIRAMIDALE? Veç një buxheti publik shpërpjesëtimor dhe gëlltitës vlerash, një modeli ekonomik drejt polarizimit pasuror përballë një konsumatori...