Connect with Us

All posts tagged "sekretet"

Blog 08:58 - 28 Gusht, 2020

Nga ekzorcizmi tek skandalet financiare/ Pesë sekretet e errëta të Vatikanit

I rrethuar me mure në qytetin e Romës, Vatikani është një qytet-shtet i pavarur ku ndodhet shtëpia e Papës. Ndërkohë, Vatikani njihet edhe si Selia e...

Aktorja e njohur rrëfen sekretet e jetës/ "Ish i dashuri nuk dinte të bënte seks"
Showbizz 14:20 - 14 Gusht, 2020

Aktorja e njohur rrëfen sekretet e jetës/ “Ish i dashuri nuk dinte të bënte seks”

Ajo njihet për deklaratat e forta përsa i përket jetës private. Aktorja amerikane, Olivia Munn, është shprehur se një prej të dashurve të saj në të...

Çfarë sekretesh fshihen në qytetet e mbyllura të Rusisë?
Blog 11:39 - 8 Gusht, 2020

Çfarë sekretesh fshihen në qytetet e mbyllura të Rusisë?

Në Rusi mund të ketë aktualisht deri në 40 qytete të mbyllura, ku jetojnë rreth 1.5 milionë banorë. Qytetet e mbyllura, janë pjesë e trashëgimisë sovjetike....

Blog 08:35 - 20 Qershor, 2020

“Sekretet” dhe gënjeshtrat e librit të Xhon Bolton

Monica Showalter “American Thinker” * Libri i ish-Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare Xhon Bolton, që po publikohet në fillim të fushatës zgjedhore presidenciale, nuk është impresionues as...

Politikë 21:16 - 20 Prill, 2020

“Ka zyrtarë të përgjegjshëm në Ministri”/ Bardhi tregon kush ia dërgon PD-së informacionet “sekrete”

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi, një një intervistë për “Euronews Albania” ka treguar se kush ia dërgon Selisë Blu informacionet “sekrete” për tenderat, maskat...

Aktualitet 19:19 - 22 Mars, 2018

“Mbreti” i Facebook-ut nxjerr sekretet/ Tregon si e ndihmuan Trumpin në zgjedhje maqedonasit dhe rusët

Themeluesi i rrjetit social Facebook Mark Zuckerberg në një intervistë për CNN ka thënë se rusët me siguri kanë arritur që të shkaktojnë kaos në rrjet...

Aktualitet 16:45 - 1 Janar, 2018

Sekretet për t’i njohur meshkujt në pëllëmbë të dorës

Sa keqkuptime krijohen që femrat dhe meshkujt nuk kuptohen? Ja 13 sekrtet që duhet të njohim dhe ti kuptojmë. A e dini pse nuk shkojmë dakort...

Aktualitet 08:21 - 18 Nentor, 2017

Të pathënat e Emily Ratajkowski

Shumë e njohin Emily Ratajkowski për karrierën e saj të bujshme të modelingut. Por shumë pak dine të vërtetat e pathëna për bukuroshen amerikane. Shikoni më...

Aktualitet 22:40 - 17 Shtator, 2017

Gjërat e pathëna që të gjithë kemi bërë pas shpinës së partnerit

Shpesh thuhet se ndershmëria dhe sinqeriteti janë politika më e mirë, sidomos në një mardhënie në çift, por jo gjtihmonë të gjtihë arrijmë t’i qëndrojmë besnikë...

Aktualitet 22:10 - 10 Shtator, 2017

Gjërat delikate të një lidhjeje që nuk duhet t’i diskutoni me të tjerët

Gjithmonë ne i ndajmë gëzimet dhe dhimbjet tona me të afërmit tanë. Ata mund të na përkrahin në kohë të vështira ose të jenë të lumtur...

Aktualitet 18:53 - 10 Shtator, 2017

Sekreti/ Ja si të bëheni më të suksesshëm

Thuhet se trupi ynë ka gjuhën e vet dhe ndonjëherë flet shumë më shumë se fjalët. Studimet e fundit kanë treguar se njerëzit që dinë të...

Aktualitet 21:40 - 22 Gusht, 2017

Foto/ Sekretet që meshkujt nuk i thonë kurrë

Çfarë dimë për meshkujt ? Dimë që ata gjithmonë janë në gjendje të ndihmojnë një vajzë të bukur në rrezik, ata dashurojnë futbollin dhe pothuajse të...

Aktualitet 17:07 - 18 Maj, 2017

Aleati i Bashës tregon sekretet/Çfarë ndodhi dje në tryezën me Ramën

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka, një prej pjesëmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilësoi buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot ‘sekretet’ e...

Aktualitet 11:47 - 4 Maj, 2017

FOTOT dhe biografia tronditëse e Barack Obamës/Sekretet seksuale me të dashurën e bardhë, tek afera homoseksuale me profesorin

Një biografi mbi ish-presidentin amerikan, Barack Obama, zbulon disa sekrete nga jeta e këtij të fundit, sidomos lidhur me marrëdhëniet e tij seksuale. Libri ëshë shkruar...

Life Style 23:59 - 17 Prill, 2017

Seksi oral dhe sekretet për të qenë mjeshtër

Kur partneri juaj arrin ereksionin, krijojani iluzionin sikur tërë penisin e tij po e fusni në gojë, vënie gjuhën tuaj në qiellzë ashtu që penisi i...

Aktualitet 20:03 - 29 Mars, 2017

Zëri i Amerikës: Sekretet e komunizmit vazhdojnë të helmojnë politikën shqiptare

Më shumë se 25 vjet pas rënies së diktaturës 41 vjeçare të Enver Hoxhës, sekretet e saj vazhdojnë të helmojnë politikën shqiptare. Shumë njerëz në Shqipëri...

Aktualitet 11:29 - 28 Mars, 2017

Sekretet që kanë tronditur botën, kur janë bërë publike

Publikimi i sekreteve të tilla, përveçse shkakton bujë të madhe në publikun e gjerë, na bën të mendojmë se sa shumë gjëra ndodhin, pa e kuptuar...

Aktualitet 22:39 - 25 Mars, 2017

Kjo tejkalon çdo kufij imagjinate/ Sekretet e njeriut që jetoi 256 vite

Duket e pabesueshme por është e vërtetë. Kinezi Li Ching Yuen ka vdekur në moshën 256-vjeçare. Kjo nuk është një legjendë, as përrallë! Jeta e tij...

Showbizz 08:44 - 19 Mars, 2017

Zbardhen sekretet e jetës private të princeshës Diana

Pas lindjes së princit William, ajo mori 24,000 letra falënderimesh. Ky koleksion i letrave private pritet se do të ngjallë interesim të madh, pasi që do...

Kryesore Show Biz 09:30 - 26 Shkurt, 2017

Këto sekrete nuk duhet t’ia thoni askujt

E para që duhet të mbroni si sekret, thonë dijetarët, janë planet tuaja largpamëse. Kjo botë, ndonëse është e krijuar në të vërtetën, megjithatë kërkon balancim,...

Bota 15:00 - 23 Janar, 2017

Zbardhen sekretet/ Ja pse Melania Trump nuk do të eksperimentojë me flokët

Zonja e Parё duket se nuk ka ndёrmend të eksperimentojë shumë me flokët e saj, duke u shfaqur mjaft e freskët dhe plot stil. Gjatë një...

Life Style 22:21 - 22 Janar, 2017

Këto pesë gjëra duhet t’i mbani sekret!

Ja disa gjëra të cilat është gjithmonë më mirë t’i mbani për vete. T’i tregoni botës rreth tyre, thjesht nuk do t’iu sjellë asnjë gjë të...

Aktualitet 22:09 - 22 Janar, 2017

4 “sekrete” mbi kafen turke që si dini

Të gjithë në shtëpitë tona kemi kafe turke të cilën me shumë dashuri dhe përkushtim prindërit tanë e pinë në mëngjes ose në mbrëmje. Kemi degjuar...

Me shume postime