Connect with Us

All posts tagged "sekretari"

Politikë 21:54 - 8 Nentor, 2019

Ish Sekretari i PD mohon akuzën/ Ristani: Se njoh Nik Muzinin, z. Basha po

Duke folur rreth mbylljes së hetimeve nga ana e Prokurorisë, lidhur me lobimin e PD-së në SHBA ,me financime ruse, ish sekretari i Përgjithshëm i Partisë...

Politikë 16:13 - 11 Shtator, 2019

“Kur Shqipëria të hyjë në Nato”/ Gafa e sekretarit të Bashës

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata ka shokuar sot me një deklaratë në emisionin Top Talk. Ish kreu i KQZ,  është pyetur nga gazetari...

Politikë 16:12 - 8 Shtator, 2019

Dorëheqja e Gerti Bogdanit/ Ja kush e zëvendëson

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pranuar dorëheqjen e Gert Bogdanit, nga detyra e sekretarit për Marrëdhëniet Ndërkombëtare. Në vend të Bogdanit, Basha ka emëruar...

Gajat : Basha flet me fakte
Aktualitet 23:05 - 30 Qershor, 2019

Sekretari i Bashës sulmon amerikanët

Sekretari për Çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata teksa komentonte zgjedhjet e zhvilluara ditën e sotme i quajti ato si një referendumi në PS, kur...

Aktualitet 15:50 - 2 Qershor, 2019

Kreu i NATO-s “shuplakë” Bashës/ E papranueshme dhuna, uluni në dialog

Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg, pas mbërritjes në Tiranë, ku u prit nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka zhvilluar një konferencë me kryeministrin Edi...

Aktualitet 21:27 - 11 Mars, 2019

Sekretari i Bashës sulm ndaj Rudina Hajdarit

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas vendimit të deputetes Rudina Hajdari për mosdjegien e mandatit. Bardhi...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 15:51 - 9 Mars, 2019

Jep dorëheqjen sekretari i PD-së/ Zbardhet letra

Sekretari i PD-së dega Berat, Namir Lapardhaja, nëpërmjet një letre të bërë publike ka njoftuar tërheqjen e tij nga ky post. Ky akt i Lapardhasë shton...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet 17:01 - 12 Shkurt, 2019

Rikandidimi i Veliaj për Tiranën?/ Përgjigjet sekretari i PS-së

Zgjedhjet lokale të 30 Qershorit dhe përzgjedhja e kandidatëve ka qenë tema e diskutimit në rubrikën “45 Minuta” në Report Tv ku i ftuar ishtë sekretari...

djali i kryebashkiakut te vaut te dejes, edjon hila
Aktualitet 14:13 - 3 Shkurt, 2019

Akuzat për kërcënim ndaj sekretarit të PS/ Reagon djali i kryebashkiakut

Edjon Hila, djali i kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Zef Hilës ka reaguar pas denoncimit të Sekretarit për Mediat dhe Çështjet Sociale i Partisë Socialiste në...

Aktualitet 15:35 - 19 Dhjetor, 2018

Forcat e Sigurisë së Kosovës/ Sekretari i NATO-s: Po vëzhgojmë angazhimin

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i tha të mërkurën kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se tashmë Këshilli Veri Atlantik ka zhvilluar diskutimin e parë...

Aktualitet 16:01 - 16 Dhjetor, 2018

Ndryshime në SHBA/ Largohet sekretari i zhytur në skandale

Presidenti Donald Trump njoftoi të shtunën se sekretari i Departamentit të Pasurive Natyrore, Ryan Zinke, i zhytur në skandale, do të largohet nga administrata e tij...

Aktualitet 12:43 - 18 Shtator, 2017

Rama dhe Gjiknuri emërojnë Sekretar të përgjithshëm te superministria e Energjitikës dhe Infrastrukturës të akuzuarin për abuzime e konflikt interesi

Emërime aspak të përshtatshme në “majën” e administratës publike, pikërisht në ato pozicione ku lëvrohen miliona euro dhe që do të menaxhohen nga njerëz që kanë...

Aktualitet 10:35 - 11 Maj, 2017

Sekretari i Bashës, këshilltari i Ramës dhe 80-lekëshat e Ramizit

Sekretari i Aksionit qytetar në PD Ervin Salianji është një nga ato personazhe që shumë media pyesin, si u ngjit lart kaq shpejt? Të gjithë, menjëherë,...

Aktualitet 11:16 - 2 Shkurt, 2017

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s nesër në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg nesër do të vizitojë Kosovën. Kështu është bërë ditur përmes një njoftimi për media nga KFOR-i. Gjatë vizitës së...

Aktualitet 15:15 - 6 Dhjetor, 2016

Shpartallohet PD-ja në Himarë/ Sekretari i OMONIA-s kryetar dege me 25 vota

Partia Demokratike vazhdon të ketë probleme të thella, përçarje dhe përplasje në degët ku po përpiqet të zhvillojë zgjedhje.  Në disa prej tyre demokratët dhe militantët...

Aktualitet 14:55 - 20 Shtator, 2016

Dibra nuk pati zgjedhje, por betejë me krimin

Partia Demokratike përmes sekretarit të saj për zgjedhjen në KQZ ka deklaruar se në Dibër nuk pati zgjedhje të lira por betejë me krimin e bërë...

Aktualitet 10:34 - 12 Gusht, 2016

Videoskandalet rozë/Pas ministrave edhe një sekretar partie

Muajt e fundit viedoskandalet seksuale të politikanëve po pushtojnë qarqet mediatike. Pas videos të kryebashkiakut të Dibrës, opozita deklaroi se janë edhe dy video ministrash, i...

Aktualitet 11:42 - 16 Gusht, 2014

Sekretari i Kokedhimes: “Unë, ti dhe vajza do t’i hipim krevatit të tre”. Ja biseda e plote

SKANDALI NË SARANDË/Bisedat e sekretarit të deputetit socialist me nënë e katër fëmijëve, të cilës i kërkon marrëdhënie seksuale me vajzën e saj të mitur. “Unë,...