Connect with Us

All posts tagged "sejko"

Ekonomi 11:13 - 2 Korrik, 2020

“Pandemia goditi fort”/ Sejko nga Kuvendi: Rritja e borxhit e keqe e domosdoshme

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko gjatë prezantimit të raportit vjetor në Kuvend, vendosi theksin te pandemia dhe masat e marra nga institucioni që drejton...

Ekonomi 11:32 - 13 Maj, 2020

Guvernatori i BSH Sejko: Ekonomia pritet të pësojë tkurrjen më të madhe në këto 2 dekada

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko thotë se për shkak të pandemisë, ekonomia shqiptare do të pësojë tkurrjen më të madhe ekonomike në këto 2...

Ekonomi 12:21 - 25 Mars, 2020

Kriza nga koronavirusi/ Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku theksoi se nisur nga situata që po kalon vendi për...

Politikë 14:27 - 12 Mars, 2020

Meta pret në takim Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë/ Të merren masa për efektet e COVID-19 në ekonomi   

Presidenti Ilir Meta, me kërkesë të Tij, priti sot paradite në një takim Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, për të diskutuar në lidhje me...

Kronika 13:08 - 16 Nentor, 2019

“Po vjen nipi i prokurorit gjakatar”/ Kandidati për Kryeprokuror sqaron të vërtetën

“Po vjen nipi i prokurorit gjakatar Aranit Çela”, ishte fraza që dominoi për disa orë rrjetet sociale kur Olsian Çela u rendit në krye të listës...

atentat ndaj shoferit te eskavatorit
Politikë 12:22 - 16 Gusht, 2019

Memoriali për Ardit Gjoklajn/ Avokati i njohur bën lëvizjen e radhës

Avokati Altin Goxhaj dhe njeriu i memeve, Genc Sejko duket se nuk do të heqin dorë nga nisma për të ndërtuar një memorial për Ardit Gjoklajn,...

Aktualitet 09:32 - 25 Qershor, 2019

“EdheUnë”/ Artistë dhe politikanë i bashkohen nismës për të penguar zgjedhjet  

Regjisori dhe karikaturisti Bujar Kapexhiu, ka deklaruar më parë publikisht se në 30 qershor nuk do të votonte, por do të përpiqej t’i pengonte ato, duke...

Aktualitet 11:51 - 27 Dhjetor, 2018

Protesta që po tmerron kryeministrin

Ndodh në Shqipërinë tonë, ku një emigrant i cili shpesh publikon meme në rrjetet sociale, i vetëm me një lëvizje të tmerrojë kryeministrin, dhe të lerë...

Aktualitet 10:15 - 27 Dhjetor, 2018

Genc Sejko i përgjigjet Ramës/ Nuk ka polici që të na ndalojë

Genc Sejko ka reaguar pasi ministria e Brendshme refuzoi lejen për të zhvilluar një tubim nga dispora me datën 28 dhjetor në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”....

Aktualitet 16:39 - 24 Dhjetor, 2018

Norma bazë e interesit/Sejko tregon politikat e BSH-së për tremujorin e parë të 2019

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka deklaruar sot se norma bazë e interesit do mbetet e pandryshuar. Në një konferenvcë për mediat, Sejko tregoi...

Aktualitet 14:43 - 16 Nentor, 2018

16 milion eurot për vjehrrin e Bashës/ Zbulohet “fajtori” i rrjepjes së shqiptarëve

Sot po marrim në analizë atë çfarë ka ndodhur me 16 milion euro taksa të shqiptarëve, të cilët duhet t’i jepen Lulzim Bashës. Dhe këtë po...

Aktualitet 12:51 - 22 Tetor, 2018

Foto-Arrestimi i dy ish-deputetëve të PS-së/ Rrjeti tallet me Ramën

Arrestimi i dy ish-deputëtëve socialistë, Arben Ndoka dhe Arben Çuko ka bërë shumë zhurmë mediatike. Genc Sejko, i njohur edhe si ‘njeriu i memeve’, ka ironizuar...

Aktualitet 16:23 - 4 Korrik, 2018

Rritja e Ekonomisë/ Sejko zbulon faktorët

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka prezantuar raportin për muajt e parë të 2018-ës. Sipas tij, në 3 muajt e parë  ekonomia u rrit...

Aktualitet 20:54 - 13 Qershor, 2018

Sejko: Kriza ka rritur presionin për të siguruar statistika më cilësore

Banka e Shqipërisë në bashkëpunim me Bankën Qendrore Evropiane organizuan seminarin rajonal në fushën e statistikave të bankës qendrore. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko,...

Aktualitet 12:42 - 25 Prill, 2018

Guvernatori Sejko në takimet e FMN dhe BB/ Ja për çfarë është diskutuar

Në datat 20-22 prill 2018, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, mori pjesë në Mbledhjet e Pranverës të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të...

Ekonomi 08:38 - 22 Shkurt, 2018

Nisin “ethet” për Guvernatorin e ri/ Këtë vit mbaron mandati i Sejkos dhe katër anëtareve të mbikëqyrjes

Në nëntor të këtij viti përfundon mandati i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Genti Sejko dhe i katër antarëve të këshillit të Mbikëqyrjes, Petraq Milo, Dhori...

Aktualitet 12:23 - 11 Tetor, 2017

Guvernatori i Bankës, si ministër i Edi Ramës

Banka e Shqipërisë nga viti 2015 ka Guvernator Gent Sejkon, i zgjedhur nga Kuvendi i Shqipërisë si njeriu që do të drejtojë këtë institucion për një...

Uncategorized 12:13 - 11 Tetor, 2017

Guvernatori i Bankës, si ministri e Edi Ramës

Banka e Shqipërisë nga viti 2015 ka Guvernator Gent Sejkon, i zgjedhur nga Kuvendi i Shqipërisë si njeriu që do të drejtojë këtë institucion për një...

Aktualitet 11:04 - 11 Tetor, 2016

Sejko në FMN e BB: Rritja ekonomike, në një trajektore pozitive zhvillimi / BSH ndikoi në uljen e çmimit të kredisë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, mori pjesë në Mbledhjet Vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të Grupit të Bankës Botërore (BB), zhvilluar në...

Aktualitet 17:21 - 3 Gusht, 2016

Norma e interesit nuk ndryshon më 2016

Stimuli monetar nuk do të ndryshojë përgjatë vitit 2016, lajmëroi Guvernatori i Bankës së Shqipëri Genti Sejko në një konferencë për shtyp pas mbledhjes së Këshillit...

Aktualitet 17:56 - 29 Maj, 2016

Sejko me guvernatorin francez/ Duhet harmonizim i politikave makroekonomike

Gjatë takimit, të dy guvernatorët diskutuan mbi rolin dhe sfidat me të cilat përballet politika monetare sot, në një situatë pasigurie dhe inflacioni të ulët kudo...

Aktualitet 22:43 - 27 Maj, 2016

Apeli/ Shqiptarë, mos bini pre të skemave mashtruese për të investuar para!

Guvernatori i Bankës Qendrore Gent Sejko i është drejtuar me një apel shqiptarëve për të mos rënë pre të skemave mashtruese për të investuar para. Në...

Aktualitet 19:52 - 20 Maj, 2016

Sejko: Rritja ekonomike në duart e politikës, jo bankës

Guvernatori Gent Sejko deklaroi se politikat e Bankës së Shqipërisë nuk mund të ndikojnë në rritjen ekonomike, ndaj i takon qeverisë të kryejë reformat e nevojshme....