Connect with Us

All posts tagged "seance"

“S’ka këllqe asnjë njeri të më kundërshtojë ”/ Vijojnë tensionet në Kuvend, ndërpritet sërish seanca
Politikë 13:54 - 2 Korrik, 2020

“S’ka këllqe asnjë njeri të më kundërshtojë ”/ Vijojnë tensionet në Kuvend, ndërpritet sërish seanca

Vijojnë tensionet në sallën e Kuvendit ku deputetët e opozitës parlamentare kanë bllokuar foltoren. Deputëtet qendrojnë në këmbë përreth foltores duke kërkuar me ngulm të drejtën...

Politikë 15:54 - 11 Qershor, 2020

Pas 6 orësh seancë/ Shtyhet vendimi për Saimir Tahirin

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shtyrë vendimin për ish-ministrin e  Brendshëm Saimir Tahiri, pas 6 orësh. Mësohet se seanca e radhës do të mbahet më...

Kronika 19:29 - 10 Qershor, 2020

Shtyhet sërish seanca për Agim Kajmakun/ Avokati Shehu kërkon përjashtimin e gjyqtares së çështjes

Gjykata Penale e Tiranës ka shtyrë sërish seancën e sotme për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun. Mësohet se togat e zeza kanë pranuar provat e Prokurorisë...

Kronika 11:49 - 10 Qershor, 2020

Prej muajsh në arrati/ Përfundon seanca gjyqësore për Agim Kajmakun

Ka përfunduar seanca e parë për ish-kreun e Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, i cili ndodhet akoma në arrati nën masën “arrest me burg” në mungesë,...

Kronika 13:46 - 1 Qershor, 2020

Shtyhet seanca gjyqësore për Agim Kajmakun/ Cili ishte shkaku

Gjykata e Tiranës ka shtyrw për në 4 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i shtyrjes sw seancws ishte mosparaqitja e avokatit...

PS bën lëvizjen e radhës/ Reformën Zgjedhore më 23 korrik në seancë plenare
Politikë 10:18 - 14 Maj, 2020

Deputetët kthehen në Kuvend me maska/ Kërkohet rikthimi i normalitetit në Parlament

Ka filluar seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, nën masa të forta anti-covid. Ashtu si në seancat e kaluara që prej fillimit të pandemisë, deputetët janë...

Politikë 12:11 - 29 Prill, 2020

Konferenca e Kryetarëve merr vendimin/ Javën tjetër nuk ka seancë, kur nis Kuvendi

Sot u zhvillua mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, e cila u zhvillua me anë të mjetit të komunikimit elektronik (Cisco Webex). Në fillim të mbledhjes, Kryetari...

Politikë 14:14 - 11 Prill, 2020

Andi Përmeti bojkoton seancën parlamentare të 16 prillit/ “Më ndaluan të drejtën e fjalës”

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti ka reaguar lidhur me seancën e radhës parlamentare që pritet të mbahet më 16 prill, për të cilën thotë se...

Kronika 10:54 - 4 Mars, 2020

“Ngërçi” me trupën gjykuese/ Nuk zgjat as dy minuta seanca ndaj Emiljano Shullazit

Ka zgjatur vetëm 2 minuta seanca e sotme ndaj Emiljano Shullazit dhe anëtarëve të bandës së në Gjykatën e Apelit të Tiranës. Shtyrja e seancës së...

Kronika 10:27 - 25 Shkurt, 2020

Gjyqi për Saimir Tahirin/ Caktohet data e seancës së parë në Gjykatën e Apelit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka caktuar datën 12 mars për zhvillimin e seancës së parë të dosjes ndaj ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit. Në...

Kronika 14:21 - 19 Shkurt, 2020

Seancë nën masa të rrepta sigurie/ Gjykata e Shkodrës lë në burg Bajrat, lirohet infermierja dhe mjeku

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër pas dërgimit të çështjes së grupit Bajri në Shkodër ka vendosur masën e sigurisë në një seancë për rikonfirmim...

Politikë 10:28 - 11 Shkurt, 2020

I shpallur në kërkim/ Gjykata zhvillon sot seancën për ish kryebashkiakun Kajmaku

Gjykata Penale e Tiranës pritet të zhvillojë sot një seacë paraprake për ish-kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku, i cili është shpallur në kërkim. Mësohet se Gjykata...

Kronika 14:25 - 5 Shkurt, 2020

Shtyhet sërish gjyqi/ Arbër Çekaj kërkon përfaqësues të ambasadës së SHBA dhe asaj të Gjermanisë

  Shtyhet sërish gjyqi për administratorin e kompanisë ‘Arbi Garden”, Arbër Çekajn. Shkak për shtyrjen e seancës është bërë mungesa e avokatëve të Armando Pezakut, shoferit...

Kronika 11:42 - 5 Shkurt, 2020

Shtyhet sërish seanca për Shullazin/ Zbulohet shkaku

Shtyhet sërish seanca për Emiljano Shullazin dhe bandën e tij. Shtyrja e seancës është bërë për shkak se trupa gjykuese është e paplotë. Këshilli i Lartë...

Bota 16:06 - 30 Janar, 2020

Gjyqi për shkarkimin e Trump/ Sot dita e fundit e pyetjeve

E enjtja është dita e fundit kur senatorët amerikanë do t’u bëjnë pyetje ekipit të avokatëve mbrojtës të Presidentit dhe ligjvënësve demokratë në rolin e prokurorëve...

Politikë 14:12 - 30 Janar, 2020

Plas në Kuvend/ Murrizi me deputetët e opozitës bllokojnë foltoren, Hysi ndërpret seancën

Një debat i fortë ka plasur sërish në seancën e sotme parlamentare pak çaste më parë. Deputeti Myslim Murrizi nuk ka lejuar ministren e Drejtësisë Etilda...

Lajme 12:54 - 12 Janar, 2020

Masat për abuzuesit me ndërtimet në Durrës/ Përfundon në urgjencë polici

Sot në gjykatën e Durrësit pritet të jepen masat për 18 të dyshuarit si abuzues me ndërtimet në Durrës. Mësohet se gjatë seancës një punonjës police...

Vetingu 10:18 - 8 Janar, 2020

Besnik Cani kërkon shtyrjen e seancës në KPA/ Zbulohet arsyeja

Shtyhet seanca dëgjimore në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për anëtarin e KLP, Besnik Cani. Mësohet se Cani ka kërkuar shtyrje të seancës në KPA duke...

Politikë 16:51 - 14 Nentor, 2019

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme/ Zbardhet projekt rezoluta e PS

Zbardhet projekt rezoluta që do të diskutohet nesër në Kuvend lidhur me dekretimin e Marsida Xhaferllarit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Në projetkrezolutë theksohet se ky...

Kronika 12:28 - 11 Nentor, 2019

Debate mes të pandehurve dhe gjyqtares/ Shtyhet sërish seanca për Shullazin dhe bandën e tij

Shtyhet sërish seanca gjyqsore në Gjykatë e Apelit të Krimeve të Rënda për grupin e  Emiljano Shullazit. Shkak i shtyrjes së seancës janë bërë debatet e...

Kronika 13:03 - 30 Tetor, 2019

Dosja “Habilaj”/ Shtyhet gjyqi tek Krimet e Rënda

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë gjyqin për grupin Habilaj të akuzuar për trafik të lëndëve narkotike. Mësohet se shkak i shtyrjes së seancës është...

Politikë 09:57 - 25 Tetor, 2019

KLP e skualifikoi nga gara për Kryeprokuror/ Ndërpritet seanca për Lulzim Alushajn

Ndërpritet për 30 minuta seanca në Gjykatën e Apelit Administrativ për Lulzim Alushajn. Alushaj kërkon kohë të njihet me provat e Këshillit të Lartë të Prokurorisë....

Kronika 11:46 - 22 Tetor, 2019

Shtyhet seanca paraprake për “Toyota Yaris”/ Avokatët: Kushërinjtë Vladi janë jashtë Shqipërisë

Shtyhet seanca paraprake për dosjen “Toyota Yaris”. Mësohet se shkak për shtyrjen e seancës janë bërë dy kushërinjtë Alfred dhe Elvis Vladi të shpallur në kërkim,...