Connect with Us

All posts tagged "seanca gjyqesore"

Politikë 10:41 - 11 Shtator, 2019

“Në gjykatë duhen prova dhe jo llafe”/ Manjani në krah të Tahirit, “shuplakë” prokurorëve

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me seancën gjyqësore të një ditë më parë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir...

Kronika 12:21 - 10 Shtator, 2019

Gjyqi ndaj Saimir Tahirit/ Klodiana Lala zbardh detajet nga seanca

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje nga seanca gjyqësore që po zhvillohet tek Krimet e Rënda, ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gazetarja Lala gjatë një...

Aktualitet 13:04 - 16 Prill, 2019

Dosja Tahiri/ Gjykata cakton datën e seancës

Gjykata për Krimet e Rënda ka caktuar 19 qershorin, si datë të seancës së parë gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Çështja Tahiri, do të...

Aktualitet 16:44 - 19 Mars, 2019

Dhuna në protestën e 16 marsit/ Gjykata jep vendim për të arrestuarit

Gjykata e shkallës së Parë në Tiranë ka dhënë sot masat e sigurisë për 17 të arrestuarit  e protestës së 16 Marsit. Kështu për 10 protestues...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 15:01 - 13 Mars, 2019

Seanca për Habilajt/ Krimet e Rënda mbyllin dyert

Është mbajtur sot,në Gjykatën e Krimeve të Rënda seanca paraprake për grupin e Habilajve. Seanca po mbahet me dyer të mbyllura, larg syve të medias. Në...

eskobari i ballkanit ne gjykate
Aktualitet 11:59 - 8 Shkurt, 2019

Balili në qeli/ Ja kur del para gjykatës

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar datën për zhvillimin e seancës së radhës gjyqësore për Klement Balilin. Seanca për të quajturin “Eskobar i Ballkanit” do...

taulant balla, lulzim basha, gjykate
Aktualitet 11:58 - 20 Nentor, 2018

3.4 milion euro në ‘Toyota Yaris’/ Shtyhet gjyqi me Lulzim Bashën

Avokati i kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka kërkuar nga Gjykata e Tiranës shtyrjen e seancës gjyqësore për shqyrtimin e padisë për...

Aktualitet 20:09 - 5 Qershor, 2018

Nis seanca gjyqësore/ Kryeministri Haradinaj kundër kryekomunarit të Pejës

Në Gjykatën Themelore në Pejë ka nisur seanca gjyqësore në të cilën kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paditur kryetarin e komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri....

Aktualitet 13:25 - 4 Prill, 2018

Dëshmia/ I arrestuari i Kukësit: Tepsia dikur derdhet…

Kreu  i PD-së, Lulzim Basha, ndërkohë që po mbahet seanca gjyqësore ka vijuar me postimin e dëshmive të protestuesve. Basha ka sjellë me video dëshminë e...

Kronika 17:12 - 21 Mars, 2018

Mashtroi biznesmenët/ Shtyhet gjyqi ndaj Olesia Dukës

Është shtyrë seanca gjyqësore për të shqyrtuar masën e sigurisë në ngarkim të Olesia Dukës. Seanca është shtyrë për shkak se stomatologia Duka nuk ishte e...

Aktualitet 22:00 - 20 Maj, 2014

Seanca gjyqësore për të arratisurit nga burgu i Drenovës, të akuzuarit nuk paraqiten në gjyq

Ka nisur sot seanca gjyqësore për të arratisurit nga burgu i Drenovës. Procesi gjyqësor bëhet për të arratisurit Admir Tafilin, Fran Marashin, Gëzim Gurin dhe Artur...

Aktualitet 22:00 - 14 Prill, 2014

Gjyqi ndaj Frrokut, dëshmon bashkëshortja e Lamajt

Është zhvilluar sot gjyqi ndaj Arben Frrokut, ku ka dëshmuar bashkëshortja e kryekomisarit, Dritan Lamaj. Anila Lamaj tregoi se ditën e ngjarje, ka dëgjuar një breshëri...

Aktualitet 23:00 - 9 Mars, 2014

Shtyhet për herë të dytë seanca gjyqësore ndaj Xhelal Mziut

Gjyqi ndaj Xhelal Mziut, kryebashkiakut të Kamzës, është shtyrë sërish. Seanca e radhës pritet të mbahet në datën 17 mars. Ky vendimi i gjykatës erdhi për...

Aktualitet 23:00 - 2 Mars, 2014

Eshtë zhvilluar sot seanca gjyqësore e Shpëtim Gjikës

Eshtë zhvilluar sot në Gjykatën e Tiranës seanca gjyqësore në ngarkim të kryebashkiakut të Vlorës, Shpëtim Gjika pas dy dështimesh radhazi. Në seancë ishte i pranishëm...