Connect with Us

All posts tagged "sdi"

Blog 08:30 - 21 Nentor, 2019

Samiti i Gjenevës/ Takimi i parë Regan-Gorbaçov që shënoi fillimin e fundit të Luftës së Ftohtë

Samiti i Gjenevës, takimi i parë midis presidentit amerikan Ronald Regan dhe udhëheqësit komunist sovjetik, Mikail Gorbaçov, u mbajt në datat 19-20 nëntor 1985. Që të...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 22:40 - 23 Shkurt, 2019

Petrit Vasili “kryqëzon” OSBE/ “Të heshtë kur nuk di të flasë”

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili në një postim në rrjete sociale ka reaguar ashpër ndaj OSBE në Tiranë. Sipas Vasilit, OSBE të dëgjojë...