Connect with Us

All posts tagged "sazan guri"

Sociale 18:48 - 8 Shtator, 2019

Tirana kryeqyteti më i ndotur/ Nuk përmbahet Sazan Guri

Ambientalisti Sazan Guri, ka reaguar ashpër përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me raportin e BE, të publikuar para disa ditësh, e sipas të cilit...

Aktualitet 22:05 - 15 Korrik, 2019

“Të rrimë, të na i fusin më tepër”/ Nuk përmbahet më Sazan Guri

Ambjentalisti Sazan Guri, ka reaguar ashpër për rritja e taksës së karburantit. Sipas Gurit, qytetarët shqiptarë, paguajnë shtatë taksa për karburantin, ndërsa po bëhet gati edhe...

Aktualitet 13:53 - 14 Mars, 2019

Sazan Guri paralajmëron Bashën/ Do më kesh kundër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka organizuar sot një tryezë dikutimi në bashkëpunim me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit. Gjatë fjalës së tij në aktivitetin...

Aktualitet 10:58 - 5 Mars, 2019

I ofruan para për tu bërë deputet?/ Sazan Guri nuk e ka emrin në listë

Ndërkohë që opozita ka vendosur të djegë mandatet e deputetëve, të tjerë kandidatë në listat shumëemërore kanë pranuar mandate, duke çuar kështu në krijimin e një...

Aktualitet 10:40 - 3 Mars, 2019

Tradhton Bashën? / Sazan Guri nuk merr mandatin e deputetit

Ambientalisti Sazan Guri ka sqaruar çdo fjalë se mund të marrë mandatin, pas disa postimeve të njëpasnjëshme. Ndërkohë që një pjesë e kandidatëve në listën e...

Aktualitet 10:13 - 22 Tetor, 2018

E gjeti të plagosur në mes të rrugës/ Sazan Guri kërkon vullnetarë për qenin

Aktivisti Sazan Guri me anë të një postimi në rrjete sociale, ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për strehimin e një qeni, të cilin e gjeti të...

Aktualitet 10:32 - 20 Shtator, 2018

Paralajmëron Sazan Guri/ Thirrje të fortë për opozitën

Aktivistë dhe qytetarë janë mbledhur sot para Kuvendit, për të protestuar në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Gjatë fjalës së tij, ambientalisti, Sazan Guri, ka bërë një...

Aktualitet 00:02 - 26 Korrik, 2018

“Habit” ambientalisti i njohur/ Kemi stërgjyshër të njëjtë me grekët

Ambientalisti  njohur Sazan Guri, ka kërkuar solidarizim me tragjedinë që ndodhi pasditën e së hënës në Greqi, ku humbën jetën 100 persona dhe rreth 200 të...

Aktualitet 19:45 - 12 Korrik, 2018

Ligji për Teatrin/ Sazan Guri thirrje Presidentit

Artistët dhe shoqëria civile po vijojnë protestën përpara Presidencës, kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Fjalën e ka marrë aktivisti  Sazan Guri, i cili i ka bërë...

Aktualitet 22:16 - 2 Maj, 2018

Protesta kundër shfarosjes së qenve të rrugës/ Zbulohet “interesi” i Sazan Gurit

Ditëve të fundit, një ndër debatet publike është ai i shfarosjes së qenve të rrugës nga Bashkia e Tiranës, ndonëse paguhet për tu kujdesur, vaksinuar, sterilizuar...