Connect with Us

All posts tagged "sazan guri"

Denoncon Sazan Guri: Agjencia funerale të jep 1.2 mln lekë nëse pranon vdekjen nga Covid-19
Denoncim 22:11 - 14 Korrik, 2020

Denoncon Sazan Guri: Agjencia funerale të jep 1.2 mln lekë nëse pranon vdekjen nga Covid-19

Sazan Guri ka postuar këtë mbrëmje një koment i cili mund të mbajë ndezur debatin për besueshmërinë ndaj Covid-19. Guri pretendon se një mikeshë e vet...

Sociale 08:22 - 13 Maj, 2020

Përballja me pandeminë e Covid-19/ Sazan Guri “zgjidh enigmën”

Ambientalisti Sazan Guri bën të ditur se sapo ka përfunduar librin e tij “Perballja me P(l)andemine”, 101 vezhgime nen syrin e avokatise se natyres. Në një...

Lajme 10:29 - 10 Mars, 2020

Koronavirusi/ Sazan Guri tregon atë çfarë “fshihet” nga mjekët, këshillat për qytetarët

Ambientalisti Sazan Guri ka reaguar në lidhje me situatën e koronavirusit. Në një postim në rrjetet socoale, Sazan Guri shkruan se ajo çfarë mjeket nuk thonë...

Lajme 09:39 - 6 Mars, 2020

Sazan Guri qetëson shqiptarët/ Gjashtë arsyet pse nuk mund të sëmureni nga koronavirusi

Ambientalisti Sazan Guri ka reaguar në lidhje me situatën e frikës që ka shkaktuar koronavirusi, tek shumë qytetarë. E ndërsa koronavirusi në Itali ka marrë dhjetëra...

Sociale 10:32 - 26 Shkurt, 2020

Sazan Guri tregon zgjidhjen kundër koronavirusit

Ndërkohë që koronavirusi po mban në ankth botën, të gjitha institucionet japin këshilla sesi të mbrohemi nga virusi vdekjeprurës. Por, mes personave që kanë dhënë këshilla,...

Sociale 09:10 - 4 Dhjetor, 2019

Tërmetet/ Dhjetë arsye, pse duhet të jeni përfundimisht të qetë

Nga Sazan Guri Ndoshta, ndër të fundit, se boll ju kam çarë kokën. Duke përgjithësuar, c’ka ju kemi paraqitur më poshtë apo me parë shtrohet tashme...

Lajme 18:45 - 29 Nentor, 2019

Sazan Guri qetëson qytetarët/ 97% e pallateve në Tiranë nuk janë dëmtuar

Inxhinieri gjeolog Sazan Guri ka dhënë një lajm të mirë përsa i përket ndërtesave në Tiranë. Sipas Gurit 97% e pallateve nuk kanë pësuar çarje apo...

Opinione 18:16 - 28 Nentor, 2019

Nga Sazan GURI/Pse duhet të jemi të qetë tani pas tërmetit?!

Fillojme me Tiranen dhe tiranasit. 1. Tirana nuk eshte zone sizmike 2. Tirana ka shtrese lekundese (sedimente te shkrifta te kuaternarit jo shkembore, 2 milion vjecare),...

Kronika 09:59 - 12 Tetor, 2019

“Do të bëjmë 500 copa”/ Kërcënohet Sazan Guri

Ambientalisti Sazan Guri është kërcënuar mbrëmjen e djeshme. Lajmi është bërë publik nga vetë Sazan Guri, i cili në një postim në rrjetet sociale shkruan se...

Opinione 10:00 - 10 Tetor, 2019

Sazan Guri numëron 20 të zezat e Europës për Shqipërinë dhe shqiptarët

Nga Sazan Guri * Ato të zeza që thotë z. Rama për Europën janë mëse të vërteta, por problemi është se ai nuk thotë te zezat...

Sociale 18:48 - 8 Shtator, 2019

Tirana kryeqyteti më i ndotur/ Nuk përmbahet Sazan Guri

Ambientalisti Sazan Guri, ka reaguar ashpër përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me raportin e BE, të publikuar para disa ditësh, e sipas të cilit...

Aktualitet 22:05 - 15 Korrik, 2019

“Të rrimë, të na i fusin më tepër”/ Nuk përmbahet më Sazan Guri

Ambjentalisti Sazan Guri, ka reaguar ashpër për rritja e taksës së karburantit. Sipas Gurit, qytetarët shqiptarë, paguajnë shtatë taksa për karburantin, ndërsa po bëhet gati edhe...

Aktualitet 13:53 - 14 Mars, 2019

Sazan Guri paralajmëron Bashën/ Do më kesh kundër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka organizuar sot një tryezë dikutimi në bashkëpunim me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit. Gjatë fjalës së tij në aktivitetin...

Aktualitet 10:58 - 5 Mars, 2019

I ofruan para për tu bërë deputet?/ Sazan Guri nuk e ka emrin në listë

Ndërkohë që opozita ka vendosur të djegë mandatet e deputetëve, të tjerë kandidatë në listat shumëemërore kanë pranuar mandate, duke çuar kështu në krijimin e një...

Aktualitet 10:40 - 3 Mars, 2019

Tradhton Bashën? / Sazan Guri nuk merr mandatin e deputetit

Ambientalisti Sazan Guri ka sqaruar çdo fjalë se mund të marrë mandatin, pas disa postimeve të njëpasnjëshme. Ndërkohë që një pjesë e kandidatëve në listën e...

Aktualitet 10:13 - 22 Tetor, 2018

E gjeti të plagosur në mes të rrugës/ Sazan Guri kërkon vullnetarë për qenin

Aktivisti Sazan Guri me anë të një postimi në rrjete sociale, ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për strehimin e një qeni, të cilin e gjeti të...

Aktualitet 10:32 - 20 Shtator, 2018

Paralajmëron Sazan Guri/ Thirrje të fortë për opozitën

Aktivistë dhe qytetarë janë mbledhur sot para Kuvendit, për të protestuar në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Gjatë fjalës së tij, ambientalisti, Sazan Guri, ka bërë një...

Aktualitet 00:02 - 26 Korrik, 2018

“Habit” ambientalisti i njohur/ Kemi stërgjyshër të njëjtë me grekët

Ambientalisti  njohur Sazan Guri, ka kërkuar solidarizim me tragjedinë që ndodhi pasditën e së hënës në Greqi, ku humbën jetën 100 persona dhe rreth 200 të...

Aktualitet 19:45 - 12 Korrik, 2018

Ligji për Teatrin/ Sazan Guri thirrje Presidentit

Artistët dhe shoqëria civile po vijojnë protestën përpara Presidencës, kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Fjalën e ka marrë aktivisti  Sazan Guri, i cili i ka bërë...

Aktualitet 22:16 - 2 Maj, 2018

Protesta kundër shfarosjes së qenve të rrugës/ Zbulohet “interesi” i Sazan Gurit

Ditëve të fundit, një ndër debatet publike është ai i shfarosjes së qenve të rrugës nga Bashkia e Tiranës, ndonëse paguhet për tu kujdesur, vaksinuar, sterilizuar...

Aktualitet 20:16 - 2 Maj, 2018

Padi penale ndaj Bashkisë për shfarosjen e qenve/ Fakte të reja dalin në dritë

Të hënën e fundit të muajit Prill, “ARSALBANIA”, shoqata në mbrojtje të kafshëve, organizoi një protestë para Bashkisë së Tiranës, kundër shfarosjes nga kjo e fundit,...

Aktualitet 19:51 - 2 Maj, 2018

“230 euro për një qen që Bashkia e vret”/ Sazan Guri kërcënon “lali Erin”

Bashkia e Tiranës është denoncuar nga aktivistët e mbrojtjes së mjedisit dhe jetës së kafshëve, se po bën “gjenocid” ndaj qenve të rrugës. Një fakt i...

Sociale 18:19 - 17 Shkurt, 2018

Vrasësit e Shqiponjës/ Ambientalisti zbulon masakrën në Pukë

Ambientalisti Sazan Guri ka denoncuar një masakër që sipas tij po i bëhet një shpendi në Pukë. Në një postim në faqen e tij në rrjetet...