Connect with Us

All posts tagged "satire"

Rama del në mbrojtje të Carlo Bolinos/ Sulmi i Metës skandaloz, çfarë dreqin do akoma…
Satire Politike 11:33 - 18 Tetor, 2020

Satirë për të mos u humbur/ Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit

Nga Agim Xhafka Majko:- Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet. Braçe:- Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë....

Satire Politike 12:28 - 1 Prill, 2020

Arben Blushi infektohet me coronavirus/ Zbulohet vendndodhja

Një pandemi e padëgjuar më parë ka kapur gjithë botën. Në Shqipëri janë 259 raste të konfirmuar të prekur nga Covid-19 dhe 15 viktima. Burime për...

Aktualitet 18:38 - 14 Qershor, 2018

Enno bie në dëshpërim të thellë

Një fjalë e urtë thotë që kur arrin famën, suksesin, madhështinë apo admirimin e popullit tënd, duhet të ruhesh nga disfatat. Enno e di këtë. Natën...

Aktualitet 19:49 - 12 Shtator, 2017

Enver Hoxha i shkruan letër Ditmir Bushatit për fillin e kuq të politikës së jashtme

I dashur Ditmir Për ty po e thyej rregullin që ministrat e kohës sime t’ u shkruajnë kolegëve të tyre të sotëm dhe po të shkruja...

Aktualitet 19:28 - 21 Prill, 2017

Pjesë nga ditari i Ilir Metës/Petrit Vasili spiunoi për drogën në Skrapar

Mos më dol po të them! Lere se jam bërë tym. Më fole edhe njëherë të bëra rezil fare, nuk të flas më me shkrim. Ty...

Aktualitet 19:34 - 4 Prill, 2017

Shpallet në kërkim Niko Peleshi?!

Situata politike dhe kriza e ditëve të fundit po jep efektet e para. Mësohet se zv/kryeministri Niko Peleshi është zhdukur pa adresë. Së fundi është parë...

Aktualitet 11:33 - 16 Shkurt, 2017

Sekretet e konsultës së Lul Bashës me psikoanalistin amerikan për imazhin e tij si lider

Lul Basha e di se pika e tij më e dobët si politikan është se nuk iu le njerëzve përshtypjen e një lideri të fortë. Për...

Aktualitet 11:01 - 23 Janar, 2017

Reagon Ilva Tare/Ajo që shkruan Citynews nuk është ndonjë zbulim

Ajo që shkruan Citynews nuk është ndonjë zbulim. Kështu i ka deklaruar zonja Ilva, pseudosatiristit Helidon Tahiraj. Unë paguhem aq sa kam deklaruar, pasi emisionet nuk...

Aktualitet 13:35 - 26 Nentor, 2016

Vdiq Fidel Castro por rron Edi Rama

Sot mbarë bota mësoi gjëmën e madhe. U nda nga jeta udhëheqësi i madh, lideri botëror, i madhi por jo i vetmi i ngelur, shoku Fidel...

Aktualitet 21:13 - 16 Korrik, 2016

Satirë/ Lulzim Basha përkthen në hollandisht librin “Rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë”

Është nisur për një vizitë pune në Hollandë, z. Lulzim Basha. Këtë radhë jo me statusin e një familjari që shkon se ka familjen atje. Këtë...

Aktualitet 18:46 - 16 Korrik, 2016

Satirë- Reagon Presidenti Nishani për pucin ndaj Erdoganit/ Mua s’më bëjnë puc, se s’kam mustaqe

Ka qenë kjo deklarata e z.Nishani dhënë për mediat vendase dhe ndërkombëtare, lidhur me pucin në Shqipëri. Pyetjes së gazetarit Doshe Dragoti për portalin tone, z.Nishani...

Aktualitet 21:41 - 30 Qershor, 2016

Saimir Tahiri: Prioriteti ynë është lufta kundër terrorizmit, jo kundër grabitjeve

Kështu ka deklaruar Ministri i Brendshëm në intervistën për portalit tonë. Gjatë intervistës së tij, Ministri ka qenë i qetë. Ne po sjellim këtu një pjesë...

Aktualitet 21:00 - 28 Qershor, 2016

Ministri i Shendetligësisë flet pa folur: Mos u qani për 300 mijë lekë

Më në fund për pacientët që kërkojnë të operohen, është mbyllur dilema se sa lekë duhet të japin te doktori. Këtë e ka bërë të ditur...

Satire Politike 13:16 - 13 Qershor, 2016

Gratë e Durrësit falenderojnë kryebashkiakun Vangjush Dako

Reshjet e sotme në Durrës kanë krijuar pak probleme në qarkullimin e automjeteve dhe të njerëzve. Kjo ka bërë që shumë qytetarë të këtij qyteti mos...