Connect with Us

All posts tagged "sarande"

Autoambulanca përplaset me një makinë/Plagoset rëndë infermierja
Kronika 08:28 - 21 Shtator, 2020

Autoambulanca përplaset me një makinë/ Plagoset rëndë infermierja

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme autoambulanca e spitalit të Sarandës është përplasur me një mjet tjetër. Sipas burimeve paraprake nga mediat...

“Do na vinin deri në Sarandë”/ Gazetari zbulon ishullin “probematik” që mund të na heqë milje detare
Politikë 23:02 - 16 Shtator, 2020

“Do na vinin deri në Sarandë”/ Gazetari zbulon ishullin “probematik” që mund të na heqë milje detare

Gazetari Ferdinand Dervishi, ka folur mbrëmjen e sotme për çështjen e detit me Greqinë që ka ringjallur debat të ashpër. Dervishi tha se ndarja e Detit...

Era e keqe “mbyt” pallatin/ Fqinjët gjejnë të dekompozuar trupin e 72-vjeçares në Sarandë
Kronika 19:12 - 6 Shtator, 2020

Era e keqe “mbyt” pallatin/ Fqinjët gjejnë të dekompozuar trupin e 72-vjeçares në Sarandë

Një ngjarje jo e zakontë raportohet nga Saranda. Një mësuese në pension  e identifikuar si Lida Dako është gjetur e pajetë ditën e sotme në shtëpinë...

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në Sarandë
Kronika 18:54 - 6 Shtator, 2020

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në Sarandë

Një automjet tip “Mercedez Benz” është përfshirë nga flakët paditen e sotme në fshatin Metoq të Sarandës. Sipas informacioneve të para, mësohet se shkak është bërë...

U vetëhelmua pasi ish-bashkëshorti i mori vajzën/ Ndërron jetë në helikopterin e urgjencës 37-vjeçarja nga Saranda
Kronika 17:37 - 5 Shtator, 2020

U vetëhelmua pasi ish-bashkëshorti i mori vajzën/ Ndërron jetë në helikopterin e urgjencës 37-vjeçarja nga Saranda

Ka ndërruar jetë rrugës teksa po transportohej me helikopter drejt spitalit Ushatarak në Tiranë 37-vjeçarja nga Saranda. Punonjësja e bankës së nivelit të dytë në Sarandë,...

Po ecte mbrapsht/ Makina përplas rëndë 14-vjeçarin dhe 2 mjete të parkuara
Kronika 16:36 - 5 Shtator, 2020

Gjykata i jep kujdestarinë e vajzës babait/ Vetëhelmohet 37-vjeçarja në Sarandë

Një ngjarje e rëdë raportohet nga Saranda, ku një 37-vjeçare me profesion ekonomiste ka tentuar vetëvrasjen duke u helmuar. Sipas asaj që raporton Ballkan Web, ngjarja...

Behgjet Pacollit surprizohet për ditëlindje/ I ngrihet busti në jug të Shqipërisë
Sociale 13:03 - 30 Gusht, 2020

Behgjet Pacollit surprizohet për ditëlindje/ I ngrihet busti në jug të Shqipërisë

Politikani dhe binzesmeni i njohur nga Kosova ka festuar ditëlindjen ndërsa ka publikuar në rrjet sociale një foto të një busti me portretin e tij në...

Sociale 19:03 - 25 Gusht, 2020

E braktisur nëpër rrugët e Piqerrasit/ Dërgohet në spital e moshuara

Gjendja e rëndë e një të moshuare në fshatin Piqerra u raportua në media ditën e sotme. Mësohet se e moshuara Elefteri Qendrothanasi, e cila e...

Politikë 17:19 - 25 Gusht, 2020

Video-E mbytur në jashtëqitje dhe e mbuluar nga mizat/ E moshuara në Sarandë kërkon ndihmë

Një e moshuar është braktisur dhe jeton në kushte ekstreme në fshatin turistik Piqeras të Lukovës. 80-vjeçarja Lefteria Qendrothanasi është braktisur nga familjarët por edhe nga...

Rrëzohet nga pema/ 48-vjeçari, niset me helikopter drejt Tiranës
Kronika 11:24 - 22 Gusht, 2020

Rrëzohet nga pema/ 48-vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Sarandë. Mësohet se një 48-vjeçar është rrëzuar nga një pemë fiku në oborrin e shtëpisë duke...

Plagosi një person, arrestohet 32-vjeçari në Sarandë
Kronika 14:57 - 17 Gusht, 2020

Plagosi një person, arrestohet 32-vjeçari në Sarandë

Një 32-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Sarandës, pasi një ditë më parë dyshohet se është konfliktuar fizikisht dhe ka kanosur shtetasin A. F....

Pas Urës Vajgurore, një tjetër qytet kërkon të ndryshojë emrin
Sociale 21:10 - 12 Gusht, 2020

Pas Urës Vajgurore, një tjetër qytet kërkon të ndryshojë emrin

Pas Urës Vajgurore, një tjetër qytet në Shqipëri pritet të ndryshojë emrin. Bëhet fjalë për qytetin e Sarandës, ndërsa ideja është hedhur nga një grup intelektualësh,...

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person
Aktualitet 13:18 - 10 Gusht, 2020

Aksident në rrugën Sarandë-Ksamil/ Plagoset një person

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në rrugën Sarandë-Ksamil, pranë një kompleksi.  CNA.al mëson se ka një të plagosur emri dhe mosha e të...

Arrestohet 57-vjecari në Sarandë, kapet duke ndërtuar pa leje të institucioneve
Kronika 12:12 - 10 Gusht, 2020

Arrestohet 57-vjecari në Sarandë/ Kapet duke ndërtuar pa lejen e institucioneve

Policia e Sarandës ka arrestuar një 57-vjecar, pasi u kap duke ndërtuar pa lejen e organeve kompetente. Uniformat blu të qytetit jugor e prangosën atë në...

Aksident në qendër të Elbasanit/ Makina përplas keq këmbësoren
Kronika 09:33 - 9 Gusht, 2020

E rëndë në Sarandë/ 13 vjeçari dërgohet pa shenja jete në spital, policia nis hetimet

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Sarandë ku një i mitur është dërguar pa shenja jete në spital. Viktima është shtetasi me...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Sarandë. Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për një përplasje me armë mes dy grupe personash në kodrën mbi rrugën e pestë të qytetit. Të shtënat janë qëlluar me armë të tipit pistoletë dhe kallashnikov. Mësohet se përplasja ka ndodhur në një rrugicë pranë një lokali. Policia e Sarandës dhe FNSH kanë rrethuar vendin e ngjarjes.
Kronika 21:56 - 6 Gusht, 2020

Përplasje me armë mes dy grupeve në Sarandë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Sarandë. Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për një përplasje  me armë mes...

Politikë 13:25 - 6 Gusht, 2020

Hapja e listave/ Balla nga Saranda: PS u vendos në anën e duhur të historisë!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur nga Saranda për vendimin e Kuvendit të Shqipërisë për hapjen e listave. Ai deklaroi se...

Pas mbylljes së sesionit parlamentar, Balla kap “peshkun e madh” në Sarandë
Politikë 12:34 - 5 Gusht, 2020

Foto-Pas mbylljes së sesionit parlamentar, Balla kap “peshkun e madh” në Sarandë

Pas mbylljes së sesionit parlamentar, kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka zgjedhur të kalojë pushimet në jug të vendit. Ai ka publikuar foto nga...

Muzikë e lartë pas orarit të caktuar/ Gjobiten 5 lokale në Durrës
Kronika 15:37 - 2 Gusht, 2020

Muzikë pas orës 20:00/ Ndëshkohen pronarët e pabindur të lokaleve në bregdet

Policia ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë një administrator lokali dhe me 3 milionë një tjetër, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet me muzikë në...

27 leje ndërtimi në KKT/ Resorte dhe hotele të reja në Dhërmi, Jalë e Sarandë
Ekonomi 18:13 - 29 Korrik, 2020

27 leje ndërtimi në KKT/ Resorte dhe hotele të reja në Dhërmi, Jalë e Sarandë

Është zhvilluar dje mbledhja e radhës e Këshillit Kombëtar të Territorit, ku janë marrë jo pak por plot 27 vendime që lidhen me leje ndërtimore, kryesisht...

Covid-19/ Nëna në Sarandë infekton foshnjën 3 muajshe, dërgohen në spital
Aktualitet 17:52 - 27 Korrik, 2020

Covid-19/ Nëna në Sarandë infekton foshnjën 3 muajshe, dërgohen në spital

Një foshnje 3-muajshe është rasti me moshë më të re me Covid-19, që është regjistruar 24 orët e fundit. Foshnja rezultoi e infektuar me Covid-19 në...

Life Style 09:17 - 24 Korrik, 2020

“Parajsa” e ditëve të nxehta/ Shijoni përrallën e verës në African Beach

Jeni duke menduar vendin ideal për të kaluar pushimet e kësaj vere? “African Beach” në Sarandë është zgjidhja që ju kërkoni! Një ndër plazhet më të...

"African Beach" në Sarandë, parajsa në tokë
Sociale 18:09 - 21 Korrik, 2020

“African Beach” në Sarandë, parajsa në tokë

Vendi ideal për të kaluar pushimet këtë vit është “African Beach”, i pozicionuar në Sarandë. Një plazh dhe bar magjik, “African Beach”, është vendi ku çdokush...