Connect with Us

All posts tagged "sanremo"

Lajme 23:00 - 10 Shkurt, 2020

A të ka ndihmuar Rama për të shkuar në Sanremo?/ Alketa Vejsiu jep përgjigjen e prerë

Prezantuesja Alketa Vejsiu, ka qenë e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “ Opinion”, ku ka rrëfyer ekspereincën e saj në  Sanremo, ndërsa i ka dhënë...

Lajme 21:28 - 8 Shkurt, 2020

Sanremo rekord të ri audience/ Zbulohet sa u paguan prezantuesit

Festivali i Sanremos u shoqërua me bujë, madje edhe me kritika, por vëmendjen e kanë marrë edhe shifrat e përfituara nga çdo prezantues. Mediat italiane shkruajnë...

Lajme 09:36 - 7 Shkurt, 2020

Ju që shani Alketën, pini uthull!

Nga Roland Qafoku * Çfarë nuk u tha e çfarë nuk u shkrua për Alketa Vejsiun për daljen mbrëmë në Sanremo. Por shprehja që më ka...

Jozefina-Topalli flet para mediave
Politikë 11:54 - 15 Janar, 2020

Video-Jozefina Topalli ironizon Lulzim Bashën me këngën e Sanremos

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka ironzuar kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një ditë pas vendimit të tij për t’u ulur në tryezë me qeverinë, edhe pse...

Kryesore Show Biz 10:53 - 10 Shkurt, 2019

Mahmood shpallet fitues i “Sanremo”, triumfi i tij shoqërohet me polemika

Mbrëmjen e djeshme është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Sanremos, këngëtari Mahmood. 27 vjeçari dhe kënga e tij “Solid” ishin një nga më të...

Kryesore Show Biz 13:40 - 6 Shkurt, 2019

Andrea Bocelli me të birin në Sanremo 2019! Babë e bir emocionojnë publikun me performancën e tyre

Matteo Bocelli, djali i tenorit të madh Andrea Bocelli, ka performuar duetin “Fall on Me”, së bashku me babanë e tij në skenën e madhe të...

shkrimtarja shqiptare Irma Kurti
Aktualitet 13:27 - 29 Janar, 2019

Shkrimtarja shqiptare Irma Kurti në Sanremo

Poetja dhe shkrimtarja  shqiptare Irma Kurti përzgjidhet si një nga 12 finalistët në Konkursin e madh Letrar të shpallur nga Shtëpia e Shkrimtarëve në Sanremo dhe...

Politikë 10:41 - 11 Shkurt, 2018

Fitoi çmimin në Sanremo/ Berisha uron Ermal Metën

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale, ka uruar Ermal Metën, pas fitores së çmimit të Sanremo-s. Berisha shkruan se ky është triumfi më...

Aktualitet 23:10 - 7 Shkurt, 2018

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro vazhdojnë garën në Sanremo/ ”Kënga nuk është plagjiaturë”

Pasi mbaroi nata e parë e spektaklit më të famshëm në Itali “Sanremo 2018” u hap lajmi se një ndër këngët më të votuara dhe më...

Aktualitet 16:35 - 18 Dhjetor, 2017

Këngëtari shqiptar nuk “mposhtet”/Përsëri në Sanremo 2018 për të fituar vëndin e parë

Këngëtari shqiptar Ermal Meta do të marrë pjesë sërish në Sanremo. Vitin e kaluar Meta u rendit i treti në festivalin më të rëndësishëm të Italisë...

Aktualitet 20:32 - 29 Janar, 2015

Sanremo/ Rikthehen Al Bano e Romina, së bashku!

Edicioni i sivjetshëm i festivalit italian të Sanremos do të mbahet në datat 10-14 shkurt. Si gjithnjë, një ndër festivalet më jetgjatë, do të mbështetet në...