Connect with Us

All posts tagged "sander lleshaj"

Lajme 20:35 - 3 Dhjetor, 2019

Lleshaj sfidon drejtorin e urbanistikës/ Foto nga pallati 12 katësh: Fjalën e fundit e thonë ekspertët

Pas debatit me drejtorin e urbanistikës në Bashkinë e Lezhës, Nik Leka për pallatin 12 katësh në lagjen “Besëlidhja”, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka sfiduar...

Politikë 15:44 - 21 Nentor, 2019

“Roja i ministrit në Kosovë merr pagë sa unë”/ Lleshaj zbulon rrogën

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zbuluar rrogën që merr në ministrinë që ai drejton. Teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin e vitit 2020,...

sandër lleshaj
Politikë 22:24 - 17 Nentor, 2019

Refuzon të ndjek kombëtaren live/ Lleshaj dërgon një person special në stadium: Respekte për sakrificën

Përveç  tifozëve, një interes të veçant për ndeshjen e sotme të kombëtares kundër Francës, në stadiumin e ri “Air Albania”, ka treguar edhe nga politika. Të...

Politikë 23:03 - 14 Nentor, 2019

“Sandër Lleshaj hajdut pronash”/ Klevis Balliu publikon dokumentat

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka hedhur akuza të rënda ndaj Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj duke e cilësuar këtë të fundit si hajdut...

Politikë 12:35 - 12 Nentor, 2019

Taulant Kopliku “qetëson” Lleshajn/ Mos u trembni se mos kërkojmë t’i vjedhim meritat qeverisë

Gazetari i “Le Iene” Taulant Kopliku ka reaguar për postimin e mbrëmshëm ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj. “Nuk jemi ne heronjtë e Alvinit. Prandaj mos...

Politikë 10:20 - 8 Nentor, 2019

Shpëtimi i Alvinit nga kampi në Siri/ Lleshaj: Terrorizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur mbi operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës nga kampi në Siri. Lleshaj bën me dije se operacioni u realizua...

Sociale 11:24 - 7 Nentor, 2019

Lleshaj në makinë me Alvin Berishën/ Rama jep lajmin e madh për 11 vjeçarin: Po kthehet në shtëpi

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se Alvini po kthehet në shtëpi. Rama bën me dije se pas një jave në kufirin sirian, së bashku me...

Politikë 16:56 - 31 Tetor, 2019

“Dijet tona ushtarake, më të mira se të ministrit”/ Neritan Liçaj ironizon Lleshajn

Aktori dhe aktivisti i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Neritan Liçaj ka treguar planin e tyre në mbrojtje të godinës në rast të një sulmi nga...

Politikë 17:20 - 29 Tetor, 2019

Dëmtimi i dosjeve në MB/ Avokati i Agron Tufës: Lleshaj “viktimë” e kësaj prapaskene

Avokati i Agron Tufës, Kujtim Cakrani, i ftuar në Report Tv ka hedhur akuza edhe për Autoritetin për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit (AIDSSH), sipas së...

Politikë 13:55 - 21 Tetor, 2019

Diplomohen Oficerët e rinj/ Lleshaj: Keni filluar një karrierë që nuk mund t’ju bëjë të pasur

Sot janë diplomuar 402 djem dhe vajza, që përfunduan Kolegjin e Policisë për Patrullë të Përgjithshme, Fakultetin e Sigurisë dhe Hetimit dhe kursin profesional për Polici...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Politikë 21:31 - 13 Tetor, 2019

Vasili kundër Lleshajt/ “Bedeli i Bablokut, armik i shqiptarëve”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratave të Lleshajt referuar arrestimeve në zonën e Astirit. Përmes një shkrimi në rrjetet sociale, Vasili ka goditur...

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne deklarate per mediat
Politikë 21:15 - 13 Tetor, 2019

PD fshehu skandalin e Lleshajt

CNA.al ka denoncuar rreth 9 muaj më parë një skandal ku përfshihej ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. Sipas verefikimeve të CNA.al, Lleshaj nuk e ka deklaruar...

Politikë 20:19 - 13 Tetor, 2019

Bardhi godet Lleshajn/ “Jeton në dy shtëpi të padeklaruara”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratie, Gazmend Bardhi, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Bardhi...

sandër lleshaj
Politikë 19:53 - 13 Tetor, 2019

Protesta e Unazës së Re/ Lleshaj: Bllokimi i rrugëve tentativë mjerane e PD-së

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,  ka reaguar  pas tensioneve të orëve të fundit midis policisë dhe banorëve të Unazës së Re, duke u shprehur se: pushimet...

sandër lleshaj
Politikë 16:42 - 11 Tetor, 2019

Skepticizmi për negociatat/ Lleshaj: Në Holandë ka kriminelë shqiptarë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur lidhu me me çeljen e negociatave për Shqipërinë me BE. Përsa i përket skepticizmit të Holandës dhe Francës, Lleshaj...

Intervista 13:31 - 25 Shtator, 2019

Agron Gjekmarkaj tregon dy ministrat e suksesshëm dhe një të ndershëm të Ramës

Në një intervistë për City News Albania CNA | City News Albania City News Albania CNA , pedagogu dhe analisti Agron Gjekmarkaj, tregon edhe dy ministrat...

sandër lleshaj
Kronika 15:39 - 13 Shtator, 2019

Dosjet e policëve të vrarë, të pluhurosura/ Zgjohet ministri Lleshaj

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka premtuar zbardhjen e dosjeve të policëve të vrarë. Këtë deklaratë, Lleshaj e ka bërë gjatë një vizite në familjen policit...

Kronika 08:57 - 14 Gusht, 2019

Kanabizimi dhe Rilindja/ Qytetarët i përvishen Lleshajt

Kur ka disa ditë që është transmetuar emisioni “Narcotika” në Rai3 mbi kanabizimin e Shqipërisë, ende vijojnë reagimet. Qytetarë të shumtë vijojnë t’i reagojnë Ministrit të...

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne konference per mediat
Kronika 12:15 - 10 Gusht, 2019

Lleshaj fsheh vilën në Gjirin e Lalzit/ Zëvendësministri i pastrehë i bën “fresk”

Përveçse një Qeverie stërmadhe kemi edhe numër të madh zëvendësministrash. Pjesa më e madhe e zëvendësministrave për mos të thënë të gjithë, janë rehatuar në Këshillin...

Politikë 10:09 - 10 Gusht, 2019

Krerët e narkoshtetit/ Berisha i nxjerr me foto

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjete sociale, një foto të kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Pas tyre është monstuar një...

Aktualitet 12:48 - 29 Qershor, 2019

Policia, terror në familjen e kreut të FRPD-së/ Këlliçi akuzon Sandër Lleshajn

Kreu i Forumit Rinor të PD, Belind Këlliçi ka denoncuar dhunën e Policisë ushtruar ndaj familjes Kaloshi në Dibër. Sipas Këlliçit me urdhër të Sandër Lleshit,...

ministri i brendshem, sander lleshaj
Aktualitet 22:50 - 24 Qershor, 2019

Siguria e kreut të PD/ Lleshaj sqaron pse thirri bodigardin e Bashës

Ministri i Brendshëm Sandër lleshaj në studion e emisionit “Opinion” sqaroi shtimin e masave të sigurisë të kryedemokratit Lulzim Basha. Sipas Lleshajt, Basha merr pjesë nëpër...

Aktualitet 23:51 - 20 Qershor, 2019

Spartak Ngjela: Sandër Lleshaj është ministër i paaftë

Avokat Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin ‘Open’ në Top Channel, e konsideroi ministrin e Brendshëm të Shqipërisë, Sandër Lleshaj, si të paaftë. Ngjela i referohej...