Connect with Us

All posts tagged "sanatoriumi"

Vjerri u vetëvra duke u hedhur nga Sanatoriumi/ Ish-deputeti tregon çfarë i thanë mjekët
Lajme 21:25 - 21 Shtator, 2020

Vjerri u vetëvra duke u hedhur nga Sanatoriumi/ Ish-deputeti tregon çfarë i thanë mjekët

Vendi është tronditur herë pas here nga ngjarjet tragjike në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku disa pacientë me Covid-19 kanë vrarë veten duke u hedhur nga spitali....

Humb jetën nga Covid-19, kirurgu tek Sanatoriumi
Kronika 11:27 - 13 Shtator, 2020

Humb jetën nga Covid-19, kirurgu tek Sanatoriumi

Një tjetër humbje jete është shënuar në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë si pasojë e Covid-19. Bëhet me dije se ditën e sotme...

Vjehrri i dha fund jetës duke u hedhur nga Sanatoriumi/ Deputeti Gjetani rrëfen detajet: Ishte një rrufe
Sociale 09:26 - 8 Shtator, 2020

Vjehrri i dha fund jetës duke u hedhur nga Sanatoriumi/ Deputeti Gjetani rrëfen detajet: Ishte një rrufe

Në spitalin COVID 2 ka pasur dy raste të rënda, pasi dy pacientë i dhanë fund jetës duke u vetëhedhur nga spitali në të cilin po...

U infektua me Covid/ Përkeqësohet gjendja e mjekut të Sanatoriumit
Shëndeti 18:38 - 1 Gusht, 2020

U infektua me Covid/ Përkeqësohet gjendja e mjekut të Sanatoriumit

Mjeku Alban Hatibi, i cili kishte rezultuar disa ditë më parë pozitiv me Covid 19, është shtruar në Reanimacionin e Spitalit Covid-2. Mësohet se gjendja e...

Boom rastesh të reja me Covid në vend/ Regjistrohen dhe 5 viktima
Shëndeti 09:34 - 5 Maj, 2020

Mjekja bën paralajmërimin e fortë/ Pasoja që mund t’i kërcënojë jetën pacientit të sëmurë edhe nëse kalon COVID-19

Silvana Bala, drejtuese e Shërbimit të Pneumologjisë, në spitalin “Shefqet Ndroqi” ka folur sot për situatën e koronavirusit dhe pasojat që lë tek pacientët. “Ajo çfarë...

Shëndeti 14:18 - 4 Maj, 2020

Mjeku bën deklaratën shpresëdhënëse/ Ja kur do të zhduket Covid-19

Mjeku pneumolog i Sanatoriumit, Arjan Mezini,u shpreh se ka ardhur momenti që spitali ‘Shefqet Ndroqi’ (Sanatoriumi), i cili prej një muaji është vënë në dispozicion të...

Shëndeti 20:05 - 28 Mars, 2020

“Sanatoriumi është zbrazur”/ Pneumologu: Mund të jemi më shumë mjekë të prekur se janë konfirmuar

Mjeku pneumolog Arjan Mezini ka treguar se Sanatoriumi është boshatisur dhe pacientët janë zhvendosur në Spitalin Rajonal të Elbasanit. “Sanatoriumi është zbrazur, pacientët tani do orientohen...

Lajme 23:16 - 19 Mars, 2020

Pëllumb Pipero i shqetësuar/ “Disa të konfirmuar me koronavirus kanë qenë të shtruar te Sanatoriumi”

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero deklaroi mbrëmjen e sotme se një pjesë e konsiderueshme e pacientëve të konfirmuar me koronavirus kanë qenë të shtruar më parë...

spitali i sanatoriumit ne tirane
Aktualitet 13:57 - 3 Shkurt, 2019

Alarmi për gripin e derrit/ Sanatoriumi në gatishmëri

Shefja e reanimacionit në spitalin e Sanatoriumit, Alma Cani ka paralajmëruar të gjithë që të bëjnë kujdes nga virozat pasi ka rrezikshmëri të AH1N1 njohur ndryshe...

E rëndë/ Hidhet nga kati i katërt i Sanatoriumit një pacient me Covid
Aktualitet 11:51 - 3 Shkurt, 2019

Shënohet viktima e parë nga gripi i derrit

Një person i prekur nga AH1N1 njohur ndryshe si gripi i derrit ka ndërruar jetë ditën e sotme. Mësohet se personi që ka humbur jetën ishte ...