Connect with Us

All posts tagged "samsung"

Teknologji 09:01 - 8 Shtator, 2020

Samsung nënshkruan marrëveshjen 5 miliardë euro me Verizon

Samsung ka njoftuar se njësia e saj amerikane ka rënë dakord për një marrëveshje me vlerë 5 miliardë euro për të siguruar pajisje të rrjetit për...

Life Style 12:40 - 23 Prill, 2019

Përdoruesit “kryqëzojnë” Samsung/Smartphone i palosshëm probleme me ekranin

Gjiganti korean i teknologjisë po e shtyn lirimin e Galaxy Fold që kushton plot 2,000 dollarë për të paktën muajin tjetër pas disa problemeve me ekranin.Javën...

Life Style 13:40 - 19 Prill, 2019

Samsung zhgënjen përdoruesit/Dëmtime në ekran pak ditë pas prezantimit

Telefoni inteligjent që kushton 2.000 dollarë pushtoi faqet e para të medieve ndërkombëtare pasi Samsung i dërgoi aparatin e ri mbresëlënës, të palosshëm, një numri mediash...

Life Style 12:40 - 5 Prill, 2019

Bëhet gati telefoni i vitit/Samsung Galaxy Note 10 i “çmend” të gjithë me risinë e rradhës

Së fundmi, DBS Designing ka shpërndarë një video konceptuale në YouTube me anë të të cilës shpjegon sesi mund të duket seria e radhës e Galaxy...

Life Style 12:53 - 9 Mars, 2019

Ankohen përdoruesit/ I sapohedhur në treg por Samsung Galaxy S10+po shfaq shumë probleme

Telefoni më i ri që sapo është hedhur në treg Samsung Galaxy S10+, ka plotësuar ëndrrat e shumë përdoruesve të teknologjisë në mbarë botën me risitë...

Aktualitet 19:57 - 6 Mars, 2019

Ja si mund të bëheni fitues i Samsung Galaxy S10!

Ndoshta jo të gjithë e kemi mundësinë që të bëhemi zotërues të zërit më të fundit që ofron teknologjia, apo të ndërrojmë aparatët tanë celularë me...

Life Style 15:10 - 25 Shkurt, 2019

Huawei i bën konkurrencë të fortë Samsungu-t, sjell super smartofonin e palosshëm

Mesa duket jemi zyrtarisht në “epokën” e smartfonëve të palosshëm. Vetëm disa ditë pasi Samsung prezantoi Galxy Fold, Huawei nga ana tjetër kishte gati smartfonin e...

Life Style 13:40 - 22 Shkurt, 2019

Samsung prezanton super smartfonin e palosshëm, por kushton sa “qimet e kokës”

Gjatë eventit “Unpacked”, Samsung prezantoi zyrtarisht edhe telefonin e palosshëm të quajtur Galaxy Fold. Galaxy Fold vjen me ekranin e parë në botë që ka një...

Life Style 13:40 - 15 Shkurt, 2019

Jo vetëm Galaxy S10, Samsung mund të sjellë edhe super smartfonin e palosshëm më 20 shkurt

Fanatikët e Samsung kanë filluar numërimin mbrapsht deri në datën 20 shkurt kur kompania do të prezantojë edhe gjeneratën e re të smartfonëve. Por, veç të...

Aktualitet 22:00 - 6 Janar, 2019

As një,as dy,as tre,as katër, Samsungu hedh në treg plot pesë modele të Galaxy S10

Me sa duket Samsung Galaxy S10 do të vijë, as me një e as me dy modele, e as me tre, por me katër të tilla....

Life Style 22:10 - 5 Dhjetor, 2018

Samsung Galaxy S10 pritet të bëjë namin/ Ja se çfarë surprize na pret

Samsung galaksi  S10, pritet të jetë celualari më i mirë i prodhuar ndonjëherë nga gjigandi korean. Sipas informacioneve paraprake celulari pritet të vijë në 4 modele,...

Life Style 14:25 - 3 Dhjetor, 2018

Galaxy S10 nga Samsung pritet të vijë me risinë që do “vrasë” iPhone-t e Apple

Galaxy S10 nga Samsung mund t’i shtyjë kufijtë e asaj që ne kishim menduar se mund ta arrinte një telefon celular. Kështu, me risinë e re,...

Aktualitet 16:00 - 29 Nentor, 2018

Ja pse do t’ju qajë syri për një Samsung Galaxy S10

Sipas të dhënave që kanë rrjedhur nga gjigandi korean i teknologjisë, Samsung galaksi S10, veç  statusit do të ketë edhe disa elemente të tjera shtesë. Samsung...

Aktualitet 11:35 - 18 Nentor, 2018

Apple solli iPhone X-in, rivali Samung sjell Galaxy X-in që mund të paloset

Kompania koreano-jugore, Samsung, prezantoi pak ditë më parë telefonin e zgjuar që mund të paloset. Media koreane “Yonhap” thotë se kompania do ta hedhë në treg...

Life Style 13:25 - 16 Nentor, 2018

Rrjedhin informacionet, kështu mund të jetë Galaxy S10 nga Samsung

Galaxy S10 nga Samsung mund të jetë një nga telefonat e zgjuar më të rëndësishëm që kompania koreano-jugore ka prodhuar ndonjëherë. Duke pasur një skaner të...

Aktualitet 09:31 - 26 Tetor, 2018

Planifikonin vjetërsinë e celularëve nëpërmjet instalimit të software-ve, gjobë Apple dhe Samsung

Garantuesi Italian i Konsumatorëve ka gjobitur Apple me 10 milionë euro dhe Samsung për 5 milionë dollarë sepse kanë vendosur përditsimin e software-ve  për të ngadalësuar...

Teknologji 20:03 - 25 Shkurt, 2018

Ndërtuar për mënyrën se si komunikojmë sot: Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Samsung Electronics Co., Ltd. prezanton Samsung Galaxy S9 dhe S9+, smartphonët që transformojnë mënyrën se si njerëzit komunikojnë, ndajnë dhe përjetojnë botën. Të krijuar për një...

Life Style 23:50 - 23 Shkurt, 2018

Zbulohet hapi i madh në teknologji/ Bashkëpunimi i rradhës i Samsung

Qualcomm dhe Samsung njoftuan për një ngjarje të veçantë për shtyp që prodhuesi jugkorean do të zhvillojë në lidhje me planet e saj për çipat e...

Aktualitet 18:00 - 20 Dhjetor, 2017

Zbulohet Samsung Galaxy S9, kompania i kalon pritshmëritë me këtë smartphone

Kompania Samsung do të zbulojë telefonin e ardhshëm të Galaxy S në fund të muajit shkurt, gjatë MWC 2018 në Barcelonë, Spanjë. Zbulimi në MWC do të thotë...

Aktualitet 09:23 - 19 Nentor, 2017

Samsung prezanton tabletin e ri/ Ja ndryshimet e prodhimit të ri

Samsung ka prezantuar tabletin e ri të quajtur Galaxy Tab A. Pajisja e re vjen me procesor 1.4 GHz dhe ekran 8-inç me rezolucion prej 1280...

Aktualitet 20:30 - 29 Gusht, 2017

Samsung parashikon të shesë 48 milionë telefona të Galaxy Note 8

Telefoni i ri që do të dalë në treg i Samsung pritet të shesë mbi 11 milionë telefona të markës së saj. Informacioni u përhap gjatë...

Aktualitet 15:11 - 15 Gusht, 2017

E pazakontë!/Celulari bie nga qielli, por …! (Video)

Një burrë amerikan ka qenë duke filmuar me Samsung Galaxy S5 nga dritarja e një aeroplani të vogël, teksa celulari i ka shpëtuar nga dora dhe...

Aktualitet 14:30 - 10 Prill, 2017

Samsung do të fillojë provat e internetit super të shpejtë 5G

Duke qenë partner me telekomin Arqiva, Samsung do të ofrojë internet 5G pa tel, si një alternativë më të lirë për fibra broadband. Samsung dhe kompania...