Connect with Us

All posts tagged "Samiti i Sofjes"

Kosova & Rajoni 15:43 - 15 Maj, 2018

Shtetet e BE-së dakordohen rreth deklaratës së Samitit të Sofjes për Ballkanin

Në Këshillin e BE-së është konfirmuar të martën se përfaqësuesit e 28 shteteve anëtare të BE-së kanë rënë dakord për tekstin e deklaratës së përbashkët që...

Kosova & Rajoni 16:05 - 8 Maj, 2018

Dështon samiti i Sofjes për shkak të Kosovës?/ Vendet që s’e kanë njohur kërcënojnë me bojkot

Bashkimi Europian po përpiqet me finesë diplomatike të pengojë përplasjet për shkak të Kosovës në samitin e Ballkanit Perëndimor javën e ardhshme në Sofje. Vendet që...

Aktualitet 20:57 - 3 Maj, 2018

Samiti i Sofjes/ Sllovakia bën propozimin e çuditshëm

Sllovakia mbështet organizimin e Samitit të Sofjes dhe për të shmangur pakënaqësitë ka propozuar një format të çuditshëm për vëndet pjeëmarrëse në këtë aktivitet tepër të...