Connect with Us

All posts tagged "samiti i ohrit"

Politikë 16:15 - 12 Nentor, 2019

“Politikë e jashtme, për çështje të brendshme”/ Rama “thumbon” Thaçin pas samitit

“Nuk ka asgjë për të shpjeguar…”, kështu është shprehur kreu i qeverisë Edi Rama, në një intervistë për “Top Talk” pas Samitit të Ohrit. I pyetur...

Politikë 20:08 - 10 Nentor, 2019

“Kosova është vetë-izoluar”/ Deputeti i kthehet ashpër Ramës: Pse kjo thikë pas shpine?

Deklaratat e kryeministrit Rama referuar mospjesëmarrjes së Kosovës në Samitin e Ohrit, kanë krijuar reagime të ashpra në vendin fqinj. I indinjuar nga reagimi i Ramës...

Politikë 16:51 - 10 Nentor, 2019

“Heqja e barrierave, urgjentisht e nevojshme”/ Majlinda Bregu jep mesazhin e fortë pas Samitit të Ohrit

“Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal mbështet nismat që kontribuojnë në krijimin e një tregu të përbashkët për rajonin tonë”, kështu është shprehur Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit...

Politikë 12:53 - 10 Nentor, 2019

Kosova refuzoi samitin e Ohrit/ Rama: U vetëpërjashtua, të marrë pjesë në takimin e Durrësit

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferëncë për shtyp me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Rama bëri me dije se në 21...

Politikë 21:45 - 9 Nentor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ Në Samitin e Ohrit merr pjesë edhe Majlinda Bregu

Samiti i Ohrit midis liderve ballkanik Zaev -Vuçiç-Rama, për krijimin e mini Shengenit, i cili synon t’i sjell vendet më afër, duke mundësuar bashkëpunim  ekonomik dhe...

Kosova & Rajoni 21:15 - 9 Nentor, 2019

Prishen marrëdhëniet me Ramën?/ Thaçi tregon arsyet pse nuk mori pjesë në Samitin e Ohrit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar pas takimit të parë Zaev-Vuçiç-Rama, mbrëmjen e sotme, për krijimin e mini Shengenit ballkanik. Përmes një postimi në rrjetet...