Connect with Us

All posts tagged "samir mane"

Lajme 13:03 - 5 Maj, 2020

Hajduteri publike/ Si i vjedh Digitalb mijëra orë filma në vit, në vetëm 7 kanale

Është platforma më e madhë në treg. E quan veten platforma e të gjitthë shqiptarëve. Në shumë kanale të kësaj platform ka programe pa fund, filma...

Sociale 22:40 - 17 Janar, 2020

Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Bulqizë

Në nëntor të vitit 2019 emisioni “Fiks Fare” në bashkëpunim me “Fundjava Ndryshe”, sollën historinë e trishtë të familjes Kurti të cilët jetonin në kushte tejet...

Lajme 19:35 - 10 Janar, 2020

Faktet dhe shifrat/ Mona dhe neokomunistët sulme biznesit për interesa korruptivë

Sot, nëpërmjet medias, janë publikuar përfituesit më të mëdhenj të fondeve nga Qeveria shqiptare, kontraktorë dhe nënkontraktorët e saj, koncesionarët dhe ata që kanë fituar tenderat....

Sociale 10:00 - 29 Nentor, 2019

Biznesmeni Samir Mane dhuron 1.2 milionë euro për të dëmtuarit nga tërmeti

Bordi Drejtues i Grupit Balfin nën kujdesin e veçantë të Presidentit Samir Mane, dhe kompanitë perkatëse të Grupit vendosen sot që të akordojnë shumën prej 1.2...

Sociale 11:04 - 20 Nentor, 2019

Rasti në “Fiks Fare”/ Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Klos

Pas thirrjes së emisionit Fiks Fare, për ti ardhur në ndihmë familjes Kurti nga fshati Gurrë e Vogël në Klos, e cila jeton në kushte të...

Sociale 12:52 - 14 Shtator, 2019

Familja Poka bëhet me shtëpi të re/ Samir Mane dhe Tirana Bank i japin fund vuajtjeve të tyre

Në fund të majit, emisioni “Stop” në TV Klan transmetoi rastin e familjes Poka nga Kukësi me 4 fëmijë jetimë, të cilët jetonin në kushte të...

Sociale 22:18 - 13 Gusht, 2019

Njeriu më i pasur në Shqipëri, rrëfen mbi rrugëtimin e tij

Samir Mane është një nga sipërmarrësit më të suksesshëm në Shqipëri. Pasditen e sotme Samir Mane ka qenë i ftuar në emisionin “Pushime On Top”, në...

Aktualitet 23:35 - 12 Tetor, 2018

Emrat/ Kush janë 10 personat më të pasur në Shqipëri

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Ekopolitikë” të Besart Kadisë janë zbardhur emrat e 10 personave më të pasur në vend. Shifrat janë publikuar nga Instituti Evropian...

Aktualitet 18:43 - 26 Shtator, 2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli vizitë te Ferronikeli/ Takim me presidentin e Grupit Balfin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli vizitoi sot kompaninë Newco Ferronikeli në Drenas. Gjatë vizitës së tij ai theksoi rëndësinë e kësaj kompanie jo vetëm...

Aktualitet 21:36 - 6 Gusht, 2018

Intervista e plotë/ Samir Mane, miliarderi modest rrëfehet për punën, familjen dhe përditshmërinë e tij

Biznesmeni Samir Mane ka dhënë një intervistë për Top Channel, në emisionin veror “Pushime On Top”. Në qendër të vëmendjes ka qenë projekti më i ri...

Aktualitet 18:52 - 6 Gusht, 2018

Samir Mane prezanton projektin e jugut

Biznesmeni Samir Mane ka dhënë një intervistë për Top Channel, në emisionin veror “Pushime On Top”. Mane ka prezantuar projektin “Green Coast” që ka nisur të...

Aktualitet 22:44 - 5 Qershor, 2018

Njerëzit në nevojë/ Biznesmeni Samir Mane tregon shumën e akorduar nga “Balfin Group”

Biznesmeni Samir Mane, është i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, ku po flitet rreth temës: “Të ndihmojmë fëmijët në nevojë”. Mane...

Aktualitet 23:04 - 1 Mars, 2018

Mane: Shqiptarët së shpejti aksionerë në kompanitë e mia

Biznesmeni më i pasur në Shqipëri Samir Mane, u shpreh se së shpejti shqiptarët do të jenë aksionerë në kompanitë e tij. Ai tha se synon...

Aktualitet 22:30 - 1 Mars, 2018

Tokës së “Green Coast” i del pronari?!/ Çfarë thotë Samir Mane?

Samir Mane, i ftuar në studion e emisionit “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi, ka sqaruar rreth investimit të tij gjigant në resortin “Green Coast” në...

Aktualitet 22:09 - 1 Mars, 2018

Samir Mane tregon sa investoi dhe fitoi nga Euromax

Kam ardhur në Shqipëri, jo se jam ndonjë patriot i madh, por sepse atje ku unë kisha investuar, po reduktoheshin mundësitë për investim, e në Shqipëri...

Aktualitet 22:03 - 1 Mars, 2018

Biznesmeni: Nuk jam as i Saliut, as i Ramës

Biznesmeni më i pasur në Shqipëri, Samir Mane, u shpreh sonte në mbrëmje se nuk është i asnjë partie politike, as i Berishës e as i...

Aktualitet 21:58 - 1 Mars, 2018

Samir Mane: Nuk kam marrë kurrë koncesione dhe tendera publikë

Biznesmeni më i pasur në Shqipëri, Samir Mane, ishte i ftuar në studion e emisionit “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi, ku është folur rreth temës...

Aktualitet 21:47 - 1 Mars, 2018

Samir Mane sqaron ndërtimin e pallatit te rruga e Elbasanit

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel, biznesmeni i njohur shqiptar, Samir Mane, ka sqaruar ndërtimin e pallatit tek rruga e Elbasanit, pasi analisti...

Sociale 16:25 - 1 Mars, 2018

Përballjet e sotme/ “Lufta” e emisioneve në TV-të shqiptare, për audiencë

Përballja dhe “lufta” për audiencë e televizioneve shqiptare, duket se është egërsuar kohët e fundit, të cilat të thuash të drejtën kanë mjaftushëm material për të...

Aktualitet 15:24 - 31 Dhjetor, 2017

Biznesmeni Samir Mane plotëson dëshirën e fëmijëve të Lezhës

Njeriu më i pasur në Shqipëri, biznesmeni Samir Mane, ishte i ftuar në emisionin “E diela shqiptare” ku ka folur lidhur me donacionet që ai dhe...

Aktualitet 19:22 - 1 Tetor, 2017

Samir Mane “zgjeron kufinjtë”/ Do ndërtoj hotele me 5 yje në bregdet

Në një intervistë të dhënë për gazetën monitor, z.Samir Mane, Presidenti i grupit Balfin si dhe një nga biznesmenët më të fuqishëm shqiptarë, ka folur për...