Connect with Us

All posts tagged "sallaku"

Opinione 20:24 - 24 Janar, 2020

“I specializuar” për të mbyllur çështjet/ Gjyqtari Sallaku shfryn “tullumbacen” CEZ

Një tjetër dosje e bujëshme gjyqësore është mbyllur paraditen e sotme, me një vendim që ka befasuar “rilindasit”, protagonistë të këtij procedimi, anëtarët e Komisionit hetimor...

Aktualitet 09:59 - 7 Nentor, 2018

Arrestohen 22 persona në Itali/ Mes tyre edhe pronari shqiptar i klubit të futbollit, bashkë me 4 vëllezërit

22 persona kanë rënë në prangat e policisë italiane, në kuadër të një operacioni kundër organizatës kriminale, në Brescia dhe Bergamo. Sipas mediave italiane mes personave...

Aktualitet 10:23 - 14 Prill, 2015

Itali/ Arrestohet Gëzim Sallaku, njihet si ndërtues dhe president i futboll-klubit “Darfo”

Gëzim Sallaku njihet si biznesmen i rëndësishëm në zonë, sepse ka në pronësi disa restorante dhe hotele. Sallaku akuzohet për falimentim mashtrues, për pastrim të produkteve...