Connect with Us

All posts tagged "salianji"

Politikë 21:52 - 6 Prill, 2021

Një votë kundër Niko Peleshit/ Pse duhet votuar Andrea Mano

Zgjedhjet në qarkun e Korçës kanë përballë disa lista, ku më sinjifikativja prej vitesh ngelet përballja e dy ish shokëve dhe miqve që janë në listat...

Politikë 12:52 - 6 Prill, 2021

Emrat dhe faktet/ Basha mbushi listën me kandidatët e Henri Çilit

Partia Demokratike, e cila prej tetë vitesh po qëndron në opozitë dhe ka humbur shumë vota të djathta u mundua të manipulonte qytetarët para hartimit të...

Andrea Mano, kandidati që duhet të votojnë demokratët e Korçës/ Babalet dhe ardhacakët nuk janë zgjidhje
Politikë 16:47 - 4 Prill, 2021

Andrea Mano, kandidati që duhet të votojnë demokratët e Korçës/ Babalet dhe ardhacakët nuk janë zgjidhje

PD ka paraqitur një listë thuajse totalisht refuzuese për emrat që ka vënë në krye të saj në qarkun e Korçës. Aspak përfaqësuese dhe me emra...

Perlat e Salianjit/ Babalja i Lozhanit: Këngët patriotike janë serenata
Lajme 13:06 - 2 Prill, 2021

Perlat e Salianjit/ Babalja i Lozhanit: Këngët patriotike janë serenata

Ervin Salianji, deputeti Babale i Lulzim Bashës dhe personazhi i videos skandaloze erotike me G.D. në parlament, ka vendosur ta surprizojë kreun e Republikës së Re...

Fight between Basha’s candidates/ Spaho and Salianji expels Andrea Mano from electoral campaign
English 21:07 - 29 Mars, 2021

Fight between Basha’s candidates/ Spaho and Salianji expels Andrea Mano from electoral campaign

Clashes deepen in the branch of the Democratic Party in Korça. The list of candidates announced by Lulzim Basha has provoked open conflicts. After fierce debates...

https://www.cna.al/2021/04/06/vizita-ne-korce-edi-rama-fushate-per-spahon-dhe-salianjin/
Politikë 13:54 - 29 Mars, 2021

Lufta e kandidatëve të Bashës/ Spaho dhe Salianji dëbojnë Andrea Manon nga fushata

Përplasjet në degën e PD-së në Korçë vazhdojnë të thellohen. Lista e kandidatëve të shpallur nga Lulzim Basha ka nxitur konflikte të hapura. Pas debateve të...

Politikë 12:01 - 24 Mars, 2021

Grida në sulm kundër Berishës dhe Bashës

Grida Duma është një politikane e katapultuar në sferat e larta të Partisë Demokratike, pas shumë lidhjeve të saj okulte apo intrigave të vogla për të...

Luciano Boçi i vjedh telefonin Gjergj Lucës/ Zbardhet e vërteta e konfliktit
Politikë 15:41 - 18 Mars, 2021

Ish-deputeti i video-skandalit erotik/ Leksion të rinjve

Kandidati i Partisë Demokratike në Korçë, Ervin Salianji ka realizuar një takim me të rinjtë në qytetin juglindor. Sipas tij të rinjtë janë aset i PD-së...

Skandali/ Salianji kthehet në “vrasës” për qytetarët në Korçë
Politikë 20:45 - 17 Mars, 2021

Skandali/ Salianji kthehet në “vrasës” për qytetarët në Korçë

Ervin Salianji, i njohur për publikun me skandalin e “Babales”, është kthyer në një nga personat më të papërgjegjshëm për komunitetin e Korçës. Prej gati dy...

Politikë 18:20 - 11 Mars, 2021

Sherr për karrige në PD-në e Korçës/ Salianji përplaset me Andrea Manon

Dega e Partisë Demokratike në qarkun e Korçës është përfshirë në një konflikt masiv mes anëtarëve të saj. Gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura mes kandidatëve...

Pesë kandidatët e Lulit për ministër të Brendshëm
Politikë 12:41 - 27 Shkurt, 2021

Pesë kandidatët e Lulit për ministër të Brendshëm

Oreksi vjen duke ngrënë thotë populli. Kështu ndodh edhe me disa personazhe politike, sa më shumë të kërkosh dhe ëndërrosh aq më shumë mund të fitosh....

Perlat e Salianjit/ Babalja i Lozhanit: Këngët patriotike janë serenata
English 15:51 - 20 Janar, 2021

Another scandal by Ervin Salianji/ Caught lying again

Yesterday, during the presentation of Edmond Spaho as the regional leader of the Democratic Party in Korça region, impress two details from the word of Ervin...

Perlat e Salianjit/ Babalja i Lozhanit: Këngët patriotike janë serenata
Politikë 13:31 - 20 Janar, 2021

Tjetër skandal nga Ervin Salianji/ Kapet në mashtrim

Ditën e djeshme, gjatë prezantimit të Edmond Spahos si drejtues qarku në Korçë, janë dy detaje që bien në sy nga fjala e Ervin Salianjit, i...

Opinione 15:42 - 19 Janar, 2021

Votimi elektronik, Mondi dhe dublanti humbës Salianji

Nga Artur Ajazi Në qarkun e Korçës, i deleguari i Lulzim Bashës, ka një dublant të përshtatshëm për të justifikuar humbjen. Ai qark është përzgjedhur nga...

Politikë 12:43 - 18 Janar, 2021

Mark Marku rrëzon vettingun në PD

Sot zyrtarisht Lulzim Basha njoftoi nëpërmjet zyrës së tij të shtypit se Mark Marku, pedagogu i Universitetit të Tiranës, ish deputet i PD në vitin 2009...

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës/ Duma: Nuk i dhamë shans Ramës ta përdorte politikisht
Politikë 16:57 - 2 Dhjetor, 2020

Ajo është Grida Duma e vërtetë!

Dje në studion e “Open” në Top Channel ka pasur një debat midis Grida Dumës dhe Frrok Çupit, por le të lemë me gjakftohësi qendrimet pasionante,...

Basha me kandidat surprizë në Korçë/ Zbulohet emri i pedagogut që mund të kryesojë listën e demokratëve
Politikë 13:51 - 18 Nentor, 2020

Basha me kandidat surprizë në Korçë/ Zbulohet emri i pedagogut që mund të kryesojë listën e demokratëve

Lulzim Basha nxjer një emer surprizë per Korçën. Një emër jo i panjohur për opinion publik, është aktualisht një nga drejtuesit e univeristetit të Korçës, ai...

Duma paralajmëron Ramën/ Çfarëdolloj gjëje të bësh, nuk e ndalon dot rotacionin politik
Politikë 12:17 - 8 Nentor, 2020

Grida Duma, “lulja e vyshkur” nga skandalet/ Pyetjet pa përgjigje nga vrasja e Santos tek sms-të me Salianjin

Një ditë më parë CNA.al, publikoi një material me disa pyetje publike për çështje mjaft të diskutueshme në opinion, drejtuar ish-deputetes së PD-së, Grida Duma, një...

Skandalet e Grida Dumës/ Nga lidhja me Artan Santon tek videot si G.D
Politikë 11:49 - 7 Nentor, 2020

Skandalet pa përgjigje të Grida Dumës/ Nga lidhja me Artan Santon tek videot si G.D

Grida Duma është një personazh politik dhe mediatik që shkëlqimin e saj e pati pas vitit 2013 kur në disa dalje televizive bëri mbështetje publike të...

English 14:20 - 28 Tetor, 2020

“Rage” in Korça /Ervin Salianji threatens Lulzim Basha

After being excluded from the list of candidates for MPs by the “Ruli-Luli’ commission, former MP Ervin Salianji has started a movement against Lulzim Basha. The...

Përkufizimi i qartë i Lulzim Bashës/ Çfarë do të ndodhë me kandidatët që u “shtyhet aprovimi”
Politikë 11:52 - 24 Tetor, 2020

Imoraliteti i listës/ Disa pyetje që duan përgjigje nga Basha dhe komisioni “Ruli”

Dje Partia Demokratike ka publikuar lista me 27 emra, të cilët do të garojnë për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Por, një detaj që bie...

Politikë 22:36 - 23 Tetor, 2020

U la jashtë listës së PD/ Reagon Salianji: Nuk jam i konsumuar

Ish deputetei i PD, Ervin Salianji ka reaguar pas skualifikimt nga listat e kandidatëve për deputet. Salianji thote se beteja e gjatë opozitare i ka shërbyer...

Sociale 18:26 - 11 Tetor, 2020

Salianji duke pastruar stallën e lopëve/ Moderatorja “nuk ia përton”: Pse shan e bërtet gjithmonë?

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji dhe moderatorja Vjola Spiro janë shfaqur sot duke pastruar në stallën e lopëve. Salianji dhe moderatorja kanë qenë dy nga personazhet...