Connect with Us

All posts tagged "sali berisha"

“Fitorja e PD është e sigurt”/ Berisha: Doja që zgjedhjet të mbaheshin në 20 shkurt, e ka simbolin brenda
Politikë 22:38 - 16 Shtator, 2020

“Fitorja e PD është e sigurt”/ Berisha: Doja që zgjedhjet të mbaheshin në 20 shkurt, e ka simbolin brenda

“Fitorja e opozitës është e sigurt. Do të arkivohet në koshin e plehrave të historisë. Shipëria do të çlirohet nga një aventurier”. Kështu pretendon ish-kryeministri Sali...

A është kontaktuar nga Gjykata e Hagës?/ Përgjigjet Sali Berisha
Politikë 22:11 - 16 Shtator, 2020

A është kontaktuar nga Gjykata e Hagës?/ Përgjigjet Sali Berisha

“A është kontaktuar nga Gjykata e Hagës?” Kjo është pyetja që i është drejtuar ish-kryeministrit Sali Berisha, teksa po fliste për çështjen e kufijve të Kosovës...

Berisha ngre akuza të forta/ Hashim Thaçi tentoi zmadhimin e Serbisë
Politikë 21:45 - 16 Shtator, 2020

Berisha ngre akuza të forta/ Hashim Thaçi tentoi zmadhimin e Serbisë

Kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit Edi Rama. Ashtu siç ka deklaruar edhe më parë, Berisha...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Berisha: Duhet të zbatohet, ka ndikimi pozitive
Kosova & Rajoni 21:22 - 16 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Berisha: Duhet të zbatohet, ka ndikimi pozitive

Ish-kryeministri Sali Berisha përshëndeti sërish marëveshjen Kosovë-Serbi që u nënshkrua në Uashington me ndërmjetësimin e presidentit të SHBA Donald Trump. Berisha tha se kjo marëveshje nuk...

Rama i thuri lavde/ Shikoni çfarë deklaronte disa vite më parë Fatos Nano për kryeministrin
Politikë 17:48 - 16 Shtator, 2020

Rama i thuri lavde/ Shikoni çfarë deklaronte disa vite më parë Fatos Nano për kryeministrin

Kryeministri Edi Rama ka shkruar sot gjerë e gjatë për ish-kryeministrin Fatos Nano në 68 vjetorin e lindjes, ndërsa i ka thurur lavde për mënyrën se...

Nga Mustafa Nano/ Kulti i Abas Aliut dhe ploja e bagëtive në malin e Tomorrit
Politikë 16:08 - 16 Shtator, 2020

“PD nuk është partia e Bashës”/ Mustafa Nano: I mungon kurajoja politike

“Partia Demokratike nuk është partia e Lulzim Bashës”. Kështu deklaroi pak minuta më parë analisti Mustafa Nano, teksa po fliste për situatën politike. Nano tha se...

“A do jetë Berisha në listë për deputet?”/ Përgjigjet Basha
English 12:36 - 16 Shtator, 2020

Denounces luxury BMW scandal/ Berisha:Lleshaj, bandit threats against journalist Elvi Fundo

Former Prime Minister Sali Berisha has reacted harshly, regarding the statement made by Interior Minister Sander Lleshaj to journalist Elvi Fundo and CNA.al, after denouncing the...

Regjistrohet tjetër vatër zjarri/ Përshihet nga flakët kodra e Vahinit
Kronika 16:41 - 15 Shtator, 2020

Regjistrohet tjetër vatër zjarri/ Përshihet nga flakët kodra e Vahinit

Me ardhjen e stinës së verës, bëhen edhe më shqetësuese zjarret në zonat pyjore apo në zonat me pisha. Një vatër zjarri raportohet se është regjistruar...

“Basha është i blerë”/ Topalli: Berisha gaboi që e besoi
Politikë 19:48 - 14 Shtator, 2020

“Basha është i blerë”/ Topalli: Berisha bëri gabim që e besoi

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka hedhur akuza të forta ndaj kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, për të cilin pretendon se është i blerë. “Nëse dikush del...

“Rryshfetxhinjë dhe gjobvënës!”/ Tatimet dhe ISHP presion biznesit të vogël
Denoncim 17:08 - 14 Shtator, 2020

“Rryshfetxhinjë dhe gjobvënës!”/ Tatimet dhe ISHP presion biznesit të vogël

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili denoncon presionin nga tatimorët dhe ISHP ndaj biznesit të vogël. Denoncuesi i cili është...

Protesta e naftëtarëve të Ballshit/ Berisha: Ti jepen menjëherë pagat
Politikë 15:47 - 14 Shtator, 2020

Protesta e naftëtarëve të Ballshit/ Berisha: Ti jepen menjëherë pagat

Mëngjesin e sotëm naftëtarët e Ballshit u ngritën sërish në protestë për pagat e prapambetura, ndërsa protesta u shoqërua edhe me përplasje dhe tensione. Për këtë...

Marrëveshja e 2009-ës për detin/ Berisha akuza “bombë”: Myslym Pashaj falsifikoi hartën e kordinatave
Politikë 22:48 - 10 Shtator, 2020

Marrëveshja e 2009-ës për detin/ Berisha akuza “bombë”: Myslim Pashaj falsifikoi hartën e kordinatave

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur akuza të forta ndaj ish-drejtorit të Institutit të Topografisë Ushtarake të Shqipërisë, Myslim Pashaj. Berisha tha se koloneli Myslim Pashaj ka...

Deklarata e Berishës/ Zgjerimi i Greqisë prek Shqipërinë më shumë se Italinë
Politikë 22:26 - 10 Shtator, 2020

Deklarata e Berishës/ Zgjerimi i Greqisë prek Shqipërinë më shumë se Italinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme lidhur me çështjen e detit, që ka ngjallur sërish debat në vend. Berisha deklaroi...

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër
Politikë 22:13 - 10 Shtator, 2020

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis se do të zgjerojë territorin me 6-12 milje në detin Jon. Teksa u pyet...

Paketa e censurës/ Rama nuk i ndahet mediave: Po bëjnë kërdinë përditë e përnatë
Politikë 21:50 - 10 Shtator, 2020

Rama e thotë troç/ Jam për të bërë marrëveshje me Greqinë për detin

“Jam për marrëveshje me Greqinë”. Kështu deklaroi pak më parë kryeministri Edi Rama, teksa po fliste për çështjen e detit. Rama tha se do të bëjë...

Rama e thotë hapur/ “Kemi humbur shumë terren në luftën diplomatike me Serbinë”
Politikë 21:34 - 10 Shtator, 2020

Çështja e detit/ Rama nuk përmbahet ndaj Bashës, Metës e Berishës: Duhet ta qepin gojën, janë të paaftë

Kryeministri Edi Rama nuk është përmbajtur pak më parë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, kryetarit të PD-së Lulzim Basha dhe presidentit Ilir Meta. Rama foli për çështjen...

Gjendja skandaloze në ushtri/ Ligji për gradat kalon në 5 duar
Denoncim 16:43 - 9 Shtator, 2020

Gjendja skandaloze në ushtri/ Ligji për gradat kalon në 5 duar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot gjendjen skandaloze në ushtri. Duke iu referuar mesazhit të një ushtaraku dixhital, Berisha deklaron se ligji për gradat, e ka...

Gjyqet e humbura në Arbitrazh / Paralajmëron Berisha: Gjoba të tjera të mëdha do t’i vijnë shqiptarëve
Politikë 22:43 - 8 Shtator, 2020

Gjyqet e humbura në Arbitrazh / Paralajmëron Berisha: Gjoba të tjera të mëdha do t’i vijnë shqiptarëve

“154 milionë euro janë gjobat që mori Shqipëria nga Arbitrazhi Ndërkombëtar”. Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha, teksa numëron gjobat që i janë vendosur qeverisë shqiptare nga...

Dy sirianë tentojnë të arratisen/ Bien nga tarraca e Drejtorisë së policisë
Denoncim 13:01 - 5 Shtator, 2020

Dy sirianë tentojnë të arratisen/ Bien nga tarraca e drejtorisë së policisë

“Dy refugjatë sirianë bien nga tarraca e Drejtorisë së narkopolicisë”. Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital. Berisha pretendon se policia...

Berisha i nxjerr videon Ramës/ Ja pse Shqipëria nuk i hap negociatat
Politikë 11:34 - 2 Shtator, 2020

Berisha i nxjerr videon Ramës/ Ja pse Shqipëria nuk i hap negociatat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhe të socialistëve që janë të akuzuar për skandale dhe për drogë. Në...

“Qeveria asnjë përpjekje për sigurimin e vaksinës”/ Berisha ngre alarmin: Pasojat do jenë të mëdha
Politikë 11:17 - 1 Shtator, 2020

“Qeveria asnjë përpjekje për sigurimin e vaksinës”/ Berisha ngre alarmin: Pasojat do jenë të mëdha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kryeministrin aktual Edi Rama dhe ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, lidhur me sigurimin e vaksinës. Berisha pretendon se të gjitha deklaratat...

“Më ne fund fajin nuk e ka Saliu’/ Berisha rendit shkaqet pse Covid 19 doli jashtë kontrollit
Politikë 18:45 - 29 Gusht, 2020

Denoncimi i CNA.al/ Berisha: Gjeneral hashashi zhytet në luks

CNA.al publikoi sot foto dhe dokumenta në lidhje me blerjen e një automjeti tip BMW, një model dhe prodhim i viteve të fundit, i cili është...

Halli i Lulit me Jozefina Topallin
Politikë 16:33 - 27 Gusht, 2020

Nga Mentor Kikia/ Unë them t’ia veshim edhe njëherë vellon Berishës…

Para pak ditësh Luzlim Basha njoftoi se e “hapi PD-në” dhe lajmet vërshuan për rikthimin Bamir Topit, Genc Rulit, Besnik Mustafait etj. Së fundit është duke...