Connect with Us

All posts tagged "Sako"

Politikë 20:25 - 3 Mars, 2020

“Furtunë” në Bashkinë e Durrësit/ Pas Valbona Sakos largohet nga detyra dhe Zhyljen Varfaj

Kryebashkiaku i komanduar i Durrësit, Zhyljen Varfaj, ka dhënë dorëheqjen tre muaj pasi mori detyrën. Shkak për dorëheqjen, sipas portalit “Dosja.al”, është bërë gjendja e rënduar...

Vetingu 09:28 - 7 Shkurt, 2020

Klodiana Lala lëshon “bombën”/ Sulm i organizuar nga bandat kundër komandantit të Gardës

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar në lidhje me lajmet e publikuara në media, për proçesin e Vettingut ndaj Kreut të Gardës Gramoz Sako. Në një postim...

Politikë 12:36 - 5 Shkurt, 2020

A po kërkon Fatmir Xhafaj të kapë BKH-në dhe Gardën e Republikës?!

Fatmir Xhafaj është njeriu që drejtoi Reformën në Drejtësi në Shqipëri. Një faktor politik, që tashmë ka kaluar në hije, por që ka një aktivitet mjaft...

Politikë 19:14 - 9 Janar, 2020

Plas skandali i fundit i Valbona Sakos

Ish kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, e cila nuk mbushi as tre muaj në detyrë dhe e braktisi atë në momentin më kritik, kërkon lekët e...

Politikë 16:31 - 1 Dhjetor, 2019

Dorëheqja e Valbona Sakos, reagon PD: Qyteti në duart e Dakos, Zhyljen Varfi njeriu i tenderave korruptiv

Kryetari i PD-së në Durrës Ferdinand Xhaferraj, ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Valbona Sakos nga detyra e kryetares së Bashkisë. Xhaferri, shkruan se tashmë qyteti...

Politikë 15:30 - 1 Dhjetor, 2019

“Këmisha e Gjushit në krye të bashkisë Durrës”/ Berisha: Ramës i duhet të shpëtojë me çdo kusht lekurën e tij

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas dorëheqjes së kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sako dhe zëvendësimit të saj nga Zhyljen Varfaj. Sipas Berishës, Varfaj i cili...

Politikë 22:29 - 30 Nentor, 2019

E kënaqur me 50 viktima!/ Berisha “shuplakë” Valbona Sakos

Deklarata shokuese të kryebashkiakës së Durrësit, Valbona Sako, e cila në një dalje për mediat tha se është e kënaqur me 50 viktima, duke iu referuar...

Politikë 21:54 - 30 Nentor, 2019

Deklarata shokuese/ Valbona Sako i hakërrehet Top Medias dhe Ben Blushit

Pasi deklaroi se është e kënaqur me 50 viktima për Top Channel në një video publikuar nga Gazeta Shqip po ne pronesi te TOP MEDIA, kryebashkiakja...

Politikë 21:24 - 30 Nentor, 2019

Video/ “Çmendet” Valbona Sako: Jemi të kënaqur me 50 viktima!

“Jemi të kënaqur me 50 viktima!”  Kjo ishte deklarata shokuese e kryebashkiakes së Durrësit Valbona Soko, duke iu referuar tragjedisë së 26 nëntorit. Gafë ose jo,...

Politikë 13:04 - 4 Nentor, 2019

Foto-Asnjë plan për parandalimin e përmbytjeve/ Shiu i nxjerr “bojën” Valbona Sakos

Kanë mjaftuar vetëm disa orë reshje shiu, dhe qyteti i Durrësit është gjendur nën pushtetin e ujit. Rrugët janë përmbytur, duke paralizuar kështu qarkullimin në qytet....

Politikë 12:34 - 12 Tetor, 2019

“Çmendet” kryebashkiakja e Durrësit/ Miliona për godinën, asnjë për tërmetin

Mbledhja e djeshme e Këshillit Bashkiak të Durrësit është shoqëruar me debate dhe përplasje të forta, mes kryetares së re të kësaj bashkie, Valbona Sako dhe...

Politikë 17:52 - 4 Gusht, 2019

S’ka pushime për punonjësit e Bashkisë Durrës/ Aksion për pastrimin e qytetit

Bashkia e Durrësit ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e qytetit. Lajmin e ka bërë të ditur kryebashkiakja e re e Valbona Sako, përmes një postimi...

Aktualitet 14:45 - 19 Korrik, 2019

Basha jep alarmin/ Ja rreziku që i kanoset Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas vendimit të Gjykatës së Durrësit, për të konfirmuar mandatin e kryebashkiakes socialiste Valbona Sako. Në një...

Aktualitet 14:34 - 19 Korrik, 2019

Deklarata e fortë e avokatit/ “Ringjallet” Enver Hoxha

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka reaguar në lidhje me vendimin e sotëm të Gjykatës së Durrësit, e cila pasi rishqyrtoi çështjen, vendosi t’i japë mandatin...

Aktualitet 13:25 - 19 Korrik, 2019

Gjykata i refuzoi mandatin kryebashkiakes/ PS bën lëvizjen e papritur

Gjykata e Durrësit, pak ditë më parë vendosi të refuzojë dhënien e mandatit kryebashkiakes së zgjedhur nën siglën e PS-së, për Bashkinë e Durrësit, Valbona Sako....

Aktualitet 11:34 - 18 Korrik, 2019

Gjykata i refuzoi mandatin Valbona Sakos/ Reagon Meta

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sot edhe vendimin e Gjykatës së Durrësit, e cila refuzoi ti japë mandatin kryetares së re të Bashkisë së Durrësit, Valbona...

Aktualitet 10:11 - 18 Korrik, 2019

Gjykata refuzoi mandatin e kryebashkiakes/ Tritan Shehu: Rilindja e tmerruar

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar pas vendimit të djeshëm të Gjykatës së Durrësit, e cila refuzoi t’i japë mandatin kryebashkiakes së zgjedhur të...

Aktualitet 15:16 - 17 Korrik, 2019

Vendimi-Pas Durrësit, Gjykata “rrëzon” një tjetër kryebashkiak

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar sot t’i japë mandatin, kryebashkiakes së zgjedhur të PS-së për bashkinë e qytetit bregdetar, Valbona Sako. Por, ndërkohë...

Aktualitet 14:52 - 17 Korrik, 2019

Gjykata i refuzoi mandatin kryebashkiakes së Durrësit/ Reagon Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Shkallës së parë Durrës, e cila refuzoi t’i japë mandatin kryebashkiakes së zgjedhur...

Aktualitet 11:41 - 26 Qershor, 2019

Ku ka vërtetë zgjedhje në 30 qershor?!

Edhe pak ditë, pra edhe rreth 72 orë na ndajnë nga mbyllja finale e asaj që mund të quhet fushatë elektorale në Shqipëri. Fushatë për zgjedhjet...