Connect with Us

All posts tagged "saimir vishaj"

Politikë 21:53 - 26 Dhjetor, 2019

“KED pa përfaqësues nga Institucioni i Prokurorit të Përgjithshëm/ Arta Marku del jashtë “loje”

Avokati Saimir Vishaj tha se Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka ngelur pa përfaqësues nga Institucioni i Prokurorit të Përgjithshëm, pasi Arta Marku është emëruar pranë...

Kronika 16:39 - 19 Shtator, 2019

Sqaron avokati Saimir Vishaj: Askush nuk e quan sot fajtor Tahirin pa vendimin e formës së prerë

Avokati penalist Saimir Vishaj, një nga njerzimit me eksperiencë në mbrojtjen penale i është përgjigjur pyetjes të gazetarëve se çfarë ndodh me Saimir Tahirin, në rast...

Aktualitet 22:42 - 30 Prill, 2019

Vrasjet me pagesë/ Avokati i njohur jep alarmin

Avokat Saimir Visha, foli rreth krimit në Shqipëri i cili sipas tij është në shifra shqetësuese. Sipas avokatit, krimet më të rënda janë ato që bëhen...

Aktualitet 14:17 - 14 Gusht, 2018

“Faleminderit Zot”/ Avokati i njohur shqiptar tregon si i shpëtoi tmerrit në Itali

Avokati i njohur shqiptar Saimir Vishaj, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë në Itali....

Aktualitet 08:58 - 22 Korrik, 2018

Fakte tronditëse/ Gjyqtarë dhe prokurorë miliarderë vetëm me 25 çështje

Avokati Saimir Vishaj, kryetar i Shoqatës të Avokatëve Penalistë ka folur sa i takon reformës në drejtësi, në një kohë kur sot bëhen dy vjet nga...

Aktualitet 16:58 - 16 Qershor, 2018

Avokati i njohur jep alarmin/ Skandal në burgjet shqiptare

Avokati i njohur Saimir Vishaj jep alarmin për një fakt, sipas tij të konstatuar, në burgjet shqiptare. Në një postim në faqen e tij në rrjetet...

Politikë 18:09 - 19 Mars, 2018

Arrestimet e zyrtarëve/ Vishaj “shpërthen” ndaj policisë: Mos bëni presion

Pas arrestimit të zyrtarëve të Bashkisë së Lezhës dhe pasi ditën e sotme është dhënë masa e sigurisë për ta, ka reaguar avokati Saimir Vishaj. Në...

Politikë 18:52 - 12 Shkurt, 2018

Saimir Vishaj: Vettingu, ku Gjykatat kanë harruar të japin pafajësi

Avokati Saimir Vishaj, në një postim në rrjetet sociale, ka komentuar lëvizjet e policisë në rastet e veprimit të vetingut. Vishaj ka thënë se policia po...

Aktualitet 22:45 - 8 Nentor, 2017

Avokati kundër Lu-së: Nuk ka arrestim me ‘qitje të largët’, nëse ka prova veproni sot

Avokati Saimir Vishaj, ka reaguar pas deklaratave të ambasadorit të SHBA-ve, për arrestimin e peshqve të mëdhenj. Teksa komentoi deklaratën se në janar do të ketë...

Aktualitet 18:38 - 25 Tetor, 2017

Drejtësia po shkon në greminë/ Prokuroria u nxitua me dosjen Tahiri

I ftuar në studion e lajmeve në “Report Tv”, avokati Saimir Vishaj, ndër të tjera ka folur edhe për procedurën e ndjekur nga organi i Prokurorisë...

Aktualitet 14:15 - 24 Gusht, 2017

Skandali i dosjeve “të fshehura”/ Avokati: Problemi nuk qëndron te punonjëset

Pas skandalit të 300 dosjeve të fshehura nga Gjykata e Tiranës, nisi edhe një debat i gjerë publik. Avokati Saimir Vishaj, në lidhje me këtë çështje ka...

Aktualitet 19:13 - 20 Shtator, 2016

Denoncimi i Saimir Vishajt/ Nje gjyqtar eshte arrestuar per ngacmim seksual, sot vazhdon gjykon

Avokati Saimir Vishaj, kryetar i Shoqates te Avokateve Penaliste, ne nje postim te tij ne rrjetet sociale ka reaguar fort ndaj dy personazheve. Nje gjykates i...

Aktualitet 08:16 - 9 Qershor, 2016

Shoqata e Avokateve Penaliste/Po shantazhohet gjykata dhe prokuroret

Shoqata e Avokateve Penaliste te Shqiperise ne nje publikim te saj ka shprehur qendrimin kunder cdo nderhyrje te politikes te cfaredo do krahu qofte qe shantazhon...