Connect with Us

All posts tagged "saimir tahiri"

Politikë 20:28 - 18 Dhjetor, 2019

Nga Fabjan Topollaj/ Tahiri dhe Salianji janë të pafajshëm

Ndërsa shoqëria priste ndëshkimin e peshqve të mëdhenj, pas Tahirit, ministrit kampion të qeverisë së Rilindjes, dje gjykata dënoi me nje vit burg Ervin Salianjin, një...

Politikë 17:24 - 24 Shtator, 2019

Vendimi për Saimir Tahirin/ Flet ambasadori italian: Drejtësia në Shqipëri po bën një hap para

Ambasadori italian, Alberto Cutilio, ka komentuar vendimin e dhënë për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i dënuar për shpërdorim detyre. Duke folur për “Panorama”, ai...

Politikë 22:35 - 20 Shtator, 2019

DW për Saimir Tahirin: Zhduku Lazaratin por trafiku i drogës u rrit, po merr fund pandëshkueshmëria

Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre. Vendimi jep 5 vjet burg, të kthyera në...

Politikë 20:47 - 20 Shtator, 2019

Vendimi për ish ministrin/ Flet Dritan Zagani: “Gjyqtarja që shpëtoi Tahirin, më futi në burg mua”

“Doli ashtu siç e kishte parashikuar. Saimir Tahiri do të dënohej sa për sy e faqe. Saimir Tahiri nuk shkon në burg sa të jetë Edi...

Politikë 20:26 - 20 Shtator, 2019

Flamur Noka plas “bombën” në Top Talk: Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë

Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë përfshirë edhe një pjesë të Ambasadave të huaja në Tiranë. Këtë pohim bombastik e bëri ish-ministri i Brendshëm, Flamur...

flamur noka zbulon arsyen e djegies se mandateve
Politikë 19:29 - 20 Shtator, 2019

Flamur Noka plas “bombën”/ Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë

“Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë, përfshirë edhe një pjesë të ambasadave të huaja në Tiranë.” Kështu u shpreh ish ministri i Brendshëm, Flamur Noka,...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Politikë 18:53 - 20 Shtator, 2019

Vendimi ndaj Tahirit/ Vasili: Drejtësia shqiptare bëri dje “dekorimin” e shekullit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka postuar një mesazh në faqen e tij në rrjetet sociale, duke komentuar vendimin e dhenë dje nga Gjykata e Shkallës...

Opinione 18:25 - 20 Shtator, 2019

Nga Bledi Mane/ 30 vjet burg për Saimir Tahirin

Kësaj here titullin e vërtetë të shkrimit tim po e vendos në shpinën e kësaj gruaje. Është Blerina Gjylameti, një femër anonime që u fut në...

Kronika 15:23 - 20 Shtator, 2019

Zëri Amerikës: Tahiri, një “fitore si e Pirros”

Në Shqipëri, Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë mbrëmjen e së enjtes, me 5 vite burgim ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Duke qenë...

Opinione 10:11 - 20 Shtator, 2019

Nga Andi Bushati/“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të qeverisë ku ai bënte pjesë me trafikantët e drogës, ai nuk...

Politikë 23:00 - 19 Shtator, 2019

Çfarë pritet më tej/ Fitoi apo humbi Tahiri

Mbrëmjen e sotme Gjykata e Krimeve të Rënda, shkalla e parë e saj, dha vendimin për  ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Por, përtej asaj që...

Kronika 21:57 - 19 Shtator, 2019

Krimet e Rënda shpallin vendimin/ Ja verdikti për Tahirin

Gjykata e Faktit e krimeve të rënda, ka shpallur vendimin për Saimir Tahirin, ish-ministrin e Brendshëm të qeverisë Rama 1. Tahiri akuzohet për 3 vepra të...

Kronika 18:33 - 19 Shtator, 2019

Kush janë 3 gjyqtarët që vendosin për Tahirin

Fati i Saimir Tahirit vendoset nga gjyqtarët Flora Hajredinaj,  Ardit Mustafaj dhe Irena Gjoka. Flora Hajredinaj është kryesuesja e trupës së gjyqtarëve, e cila ka në...

Kronika 16:39 - 19 Shtator, 2019

Sqaron avokati Saimir Vishaj: Askush nuk e quan sot fajtor Tahirin pa vendimin e formës së prerë

Avokati penalist Saimir Vishaj, një nga njerzimit me eksperiencë në mbrojtjen penale i është përgjigjur pyetjes të gazetarëve se çfarë ndodh me Saimir Tahirin, në rast...

deputeti i PD, Klevis Balliu
Politikë 14:43 - 16 Shtator, 2019

Gazetarja kap “mat” çunin e Fahriut

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Republikës së re të Lulzim Bashës, Klevis Balliu ishte i ftuar sot në studion e News 24, ku ka folur...

Opinione 17:02 - 11 Shtator, 2019

Nga Dritan Demiraj/ Kodi i heshtjes “OMERTA” i “Cosa Nostra Albania”, filloi të thyhet!

Kodi i heshtjes “OMERTA” i “Cosa Nostra Albania”, filloi të thyhet!!! Me gjithë kujdesin e Shtatlartësisë dhe organizatës “Rripjellja” për të mbrojtur anëtarët e “familjeve mafioze”për...

Kronika 18:31 - 10 Shtator, 2019

Gjyqi ndaj Saimir Tahirit/ Klodiana Lala tregon çfarë ndodhi sot në Prokurori

Gazetarja Klodiana Lala ka folur në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. E ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” Lala shpjegoi...

Aktualitet 11:13 - 19 Qershor, 2019

“Kam qenë Ministri më jetëgjatë dhe më i miri”/ Tahiri refuzon votimin me 30 Qershor

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri  nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. Ka qenë vetë Tahiri, i cili i pyetur nga gazetarët...

Aktualitet 11:06 - 19 Qershor, 2019

“Politika po zvarrit gjykimin”/ Revoltohet Saimir Tahiri

Sot  është zhvilluar seanca e parë gjyqësore në ngarkim të ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ky i fundit më herët ka kërkuar gjykim të shkurtuar. Por...

saja behet me djale
Aktualitet 23:00 - 12 Qershor, 2019

28 vjetori i PS-së/ Saimir Tahiri zbulon personat që nuk kanë gabuar kurrë në parti

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një postim në rrjetet sociale ka zgjedhur një mënyrë mjaft origjinale për të uruar 28 vjetorin e Partisë Socialiste....

Aktualitet 15:39 - 12 Maj, 2019

Rama në krah të Saimir Tahirit/ “Nuk vihen njerëzit në kryq pa asnjë provë”

Gjatë konferencës për media, kryeministri Edi Rama ka rikthyer në vëmendje, çështjen “Tahiri”. Rama ka sulmuar prokurorinë e cila në bazë të disa përgjimeve, kërkon arrest...

saja behet me djale
Aktualitet 19:25 - 19 Prill, 2019

Saimir Tahiri bëhet me djalë/ Zbuloni emrin e veçantë që ka zgjedhur

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka zgjedhur të ndajë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një lajm shumë të veçantë. Tahiri ka publikuar me...

Aktualitet 13:04 - 16 Prill, 2019

Dosja Tahiri/ Gjykata cakton datën e seancës

Gjykata për Krimet e Rënda ka caktuar 19 qershorin, si datë të seancës së parë gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Çështja Tahiri, do të...