Connect with Us

All posts tagged "sahit dollapi"

Politikë 22:31 - 6 Shtator, 2019

PD fillon ta dredhë/ Dollapi: Gati të hyjmë në zgjedhje

Megjithëse nuk ka ndryshuar asgjë nga 30 Qershori, demokratët që deklaronin se sdo hynin kurrë në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër, kanë filluar ta dredhin. Tani...

Aktualitet 20:27 - 2 Qershor, 2019

U dhunua nga Policia/ Rikthehet në protestë Sahit Dollapi

Për herë të parë pas dëmtimeve që mori në protestën e 11 majit pas rrahjes nga policia merr pjesë sot në këtë tubim të shtatë të...

Aktualitet 21:19 - 16 Maj, 2019

“Më kanë qëlluar me plumba plastik”/ Flet për herë të parë Sahit Dollapi

Sekretari Organizativ i PD-së, Sahit Dollapi, i cili u dhunua gjatë protestës së 11 Majit ka folur për herë të parë rreth kësaj ngjarjeje në një...

avokat ngjela
Aktualitet 21:51 - 14 Maj, 2019

Sulmi ndaj Sahit Dollapit/ Ngjela: Gabimi i tij, largimi me vrap

Avokat Spartak Ngjela foli rreth shoqerimit dhe dhunës policore të ushtruar nga policia ndaj sekretarit organizativ të PD-së, Sahit Dollapi, gjatë protestës së 11 Majit. Sipas...

Aktualitet 22:37 - 13 Maj, 2019

Dhuna ndaj Sahit Dollapit/ Zbulohet arsyeja

Ndalimi dhe dhuna e ushtruar ndaj Sahit Dollapit sekretarit organizativ të PD-së, është diskutuar gjërësisht mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Opinion”. Gazetari Armand Shkullaku...

strazimiri paralajmëronh lleshajn
Aktualitet 11:10 - 12 Maj, 2019

“Arrestojeni, mbyteni”/ Zbulohen arsyet që e detyruan Dollapin të vraponte

Sekretari për çështjet ligjore i Partisë Demokratike, Çlirim Gjata ka dhënë detaje mbi mënyrën e shoqërimit të Sahit Dollapit. Me anë të një konference për mediat,...

Aktualitet 10:55 - 12 Maj, 2019

Me shpatull të nxjerrë dhe dëmtime në gju/ Kjo është gjendja e Sahit Dollapit

Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, po mbahet nën kujdes mjekësor në spitalin e traumës. Ai i u shoqërua mbrëmë në Polici, dhe nga ora...

strazimiri paralajmëronh lleshajn
Aktualitet 01:38 - 12 Maj, 2019

Sahit Dollapi në spitalin e Traumës/ Largohet Policia

Gjatë protestës së sotme Policia dhunoi dhe shoqëroi sekretarin organizativ të PD-së, Sahit Dollapi. Dollapi fillimisht u mbajt në Drejtorinë e Policisë dhe më pas u...

Aktualitet 00:44 - 12 Maj, 2019

Mediu: Pengmarrja e Sahit Dollapit, urdhër i Edi Ramës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për dhunën dhe arrestimin e sekretarit organizativ të PD-së Sahit Dollapi. Mediu...

strazimiri paralajmëronh lleshajn
Aktualitet 00:28 - 12 Maj, 2019

U dhunua nga FNSH-ja/ Sahit Dollapi dërgohet në spital

Sahit Dollapi i cili u dhunua gjatë protestës së sotme nga Policia dhe u arrestua është dërgguar me ambulancë në spitalin e Traumës. Dollapi ka marrë...