Connect with Us

All posts tagged "ruset"

Blog 09:00 - 3 Dhjetor, 2019

Pasaportat “e arta”/ Ja si shitet shtetësia për oligarkët rusë, nga Qipro në Karaibe

Nga Grigory Kolganov “Kommersant” * Moskë – Ministri i Brendshëm i Qipros, Kostandinos Petrides, njoftoi muajin e kaluar heqjen e  shtetësisë për 26 të huaj, të...

Opinione 22:15 - 8 Nentor, 2019

Nga Kreshnik Çollaku/ Nëse ka një rrezik rus në Tirane, ai është modeli i Mafies

Nën një plagjiature bajate me ato të sulmeve të kundërshtarëve politike të presidentit Trump, teveqelët e Tiranës me këtë dalldinë idiote që i ka kapur se...

Aktualitet 09:28 - 13 Korrik, 2019

DW: Dy rusë trazojnë politikën edhe në Ballkan

Ai nuk është më president i Ukrainës, por një dyshe prankerash rusë e imitojnë Petro Poroshenkon, kësaj here përmes një telefonate në Maqedoninë e Veriut. Ka...

Aktualitet 12:25 - 19 Maj, 2019

Skandali që prishi koalicionin qeveritar në Austri

Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz....

Aktualitet 19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche Zeitung”, publikuan pamje filmike ku ai...

Aktualitet 08:35 - 12 Prill, 2019

“Rusët kanë marrë zemrën e Shqipërisë”/ Berisha: Kreu i SHISH i ka sytë e zënë me shami

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e djeshme në lidhje me ndikimin rus në Shqipëri. Sipas Berishës, kompania ruse Gunvor ka marrë zemrën...

Aktualitet 21:55 - 27 Mars, 2019

Rusët pas “Biniatta Trade”?/ Revista amerikane zbulon “lojën” e PD

Ishin të dhënat nga regjistri i korporatave britanike që e bënë këtë histori edhe më interesante për gazetarët e “Mother Jones”. Ata zbuluan se “Biniatta Trade”...

Aktualitet 13:30 - 25 Mars, 2019

Financimi me para ruse/ Dy pyetje për Lulzim Bashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurori, për të dëshmuar në lidhje me dyshimet për kontratat e lobimit me para ruse në...

Aktualitet 20:26 - 19 Mars, 2019

E thërret prokuroria/ Basha “arratiset” në Bruksel, braktis protestën

Kryetari i PD Lulzim Basha, pritet të niset nesër në Bruksel duke braktisur protestën e ditës të enjte në orën 10, dhe duke ju shmangur thirrjes...

shkullaku kunder rames
Aktualitet 17:39 - 14 Mars, 2019

Nga Armand Shkullaku/ Rusët nuk e shpëtojnë dot tavarish Ramën

Ashtu siç pritej, nuk do të kalonte shumë kohë që Edi Rama të bënte lidhjen e famshme mes armikut të brendshëm dhe atij të jashtëm, (fronti...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Aktualitet 10:55 - 9 Mars, 2019

Lulzim Basha kapet mat/ Faktet që “kryqëzojnë” kreun e Republikës së re

Me kryetarin e Republikës së Re, Lulzim Bashën, çuditë nuk kanë fund. Mbrëmjen e djeshme, në studion e emsionit “Zonë e lirë” të Arian Çanit, Lulzim...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 13:10 - 12 Tetor, 2018

Skandali me lobimet në SHBA/ Basha në fund të karrierës?!

Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Basha lidhi dy kontrata me lobistin e saj në...

Aktualitet 20:54 - 12 Korrik, 2018

Zëri i Amerikës “kryqëzon” Bashën për financimet Ruse/ Paguat 500 mijë USD për lobim, kush gënjen?!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike....

Aktualitet 22:24 - 7 Qershor, 2018

Si morrën rusët tre vendburimet e naftës/ Publikohet E-maili

Vitin e kaluar shtetit shqiptar anuloi tenderin me tre vendburime sepse kompania që fitoi u akuzua për lidhje me rusët. Por edhe vetë kompania që ka...

Aktualitet 22:09 - 26 Prill, 2018

As rusët, as radikalët islamikë/ Perëndimi i ka mbyllur pazaret për Shqipërinë

” Paralajmërimi i Ramës: Ose BE ose në Shqipëri depërtojnë rusët dhe fondamentalistët islamikë”, është tema delikate që po trajtohet në emisionin “360 Gradë”, një temë...

Aktualitet 19:19 - 22 Mars, 2018

“Mbreti” i Facebook-ut nxjerr sekretet/ Tregon si e ndihmuan Trumpin në zgjedhje maqedonasit dhe rusët

Themeluesi i rrjetit social Facebook Mark Zuckerberg në një intervistë për CNN ka thënë se rusët me siguri kanë arritur që të shkaktojnë kaos në rrjet...

Kryesore 17:12 - 14 Mars, 2018

Rama me rusët vodhen 75 milion euro nga taksat e shqiptarëve/ Zbardhet skema e mashtrimit

Ish-kryeministri Berisha vijon denoncimet dhe akuzat në drejtim të kryeministrit Rama. Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, pasditen e sotme, Berisha ka...

Aktualitet 21:35 - 12 Mars, 2018

Të gjitha akuzat që rëndojnë Bashën për lobimin në SHBA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, akuzohet se ka lobuar për zgjedhjet e 25 qershorit, duke paguar para në kompani offshore në SHBA. Ky skandal shpërtheu...

Kryesore 15:24 - 7 Mars, 2018

Lobimi në SHBA/ Çfarë u ka premtuar rusëve Lulzim Basha?

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar sot pas lajmeve të publikuara në media, se rusët qëndronin pas lobimit të Lulzim Bashës në...

klevis balliu krahason bashen me trump
Aktualitet 20:49 - 6 Mars, 2018

INVESTIGIMI/ Rusët financuan për foton e Lulzim Bashës me Trump

Gazetarët, David Corn, Hannah Vevintova dhe Dan Friedman, kanë publikuar në “motherjones.com”, një shkrim investigativ që hedh dritë mbi lidhjet e fshehta të Lulzim Bashës dhe...

Aktualitet 22:05 - 26 Gusht, 2017

Foto-Dokumentet/ Ministri Gjiknuri synoi marrëveshje me GAZPROM-in rus

Në kulmin e fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 Qershorit, shërbimet inteligjente të disa shteteve partnere në NATO, sinjalizuan autoritetet më të larta të vendit tonë...

Aktualitet 13:28 - 23 Prill, 2017

Emri/Kush është banka ruse e pastrimit të parave në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në çadrën e protestës se në Shqipëri ka një bankë të çuditshme, që quhet ABI Bank. Basha tha se...

Showbizz 17:51 - 3 Tetor, 2015

Rusët çmenden pas Bleonës, e quajnë Madonna shqiptare (FOTO)

Këngëtarja Bleona Qerreti ndodhet në Moskë – dhe  aty  ka bërë një paraqitje televizive ku ka çmendur rusët. Lajmi konfirmohet nga vetë ajo, e cila ka...