Connect with Us

All posts tagged "rugova"

Kosova & Rajoni 11:01 - 21 Janar, 2020

14 vite pa Ibrahim Rugovën/ Vjosa Osmani: Të mësojmë nga urtësia e tij

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një mesazhi, ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Sot, 14 vite pas ndarjes nga jeta të...

Opinione 10:27 - 20 Janar, 2020

Kur shfletohen kalendarët e shpalosen datat

Nga Azgan Haklaj Janari kryefjala e historisë kombëtare dhe kallzuesi i shtetit modern shqiptar. Ai flet me emrin e misionarëve të Kombit dhe ngjarjeve përcaktuese të...

Aktualitet 14:42 - 21 Janar, 2019

Berisha publikon foton e rrallë me Rugovën/ Sulmon Hashim Thaçin

Në 13-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta, ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugove, është kujtuar sot edhe nga ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha. Në një postim në...

Aktualitet 08:58 - 29 Nentor, 2018

Festat e nëntorit/ Berisha publikon foton e rrallë  

Në 106-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së shtetit shqiptar, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale një foto të rrallë ku...

Aktualitet 22:18 - 7 Gusht, 2018

Kush donte ta vriste Berishën?/ Zbardhet plani

Ish-Kryeministri Sali Berisha, i ftuar në RTV Dukagjini, ka folur në lidhje me ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Ndër të tjera ai ka zbuluar...

Aktualitet 19:16 - 26 Maj, 2017

Nanë Tereza-Rugova-Haradinaj/Trinia e shenjtë e Kosovës evropiane dhe e kombit shqiptar

Në historinë 800 vjeçare të okupimit të Kosovës nga barbarët serbo- otomanë, Kosova më shumë se çdo pjesë tjetër e trojeve Iliro-Arbnore ka derdhur lumenj gjaku...

Aktualitet 22:12 - 1 Maj, 2016

Vrasjet politike i bëri SHTABI i UÇK-së i bashkëpunëtorëve të UDB-së serbe/ Rugovën e donin të vdekur

Këta që luftonin dhe rrihnin, torturonin dhe vranin njerëzit e presidentit Ibrahim Rugova dhe të LDK-së, në emër të patriotizmit sipërore të shenjtë, tani po rezultojnë...

Kosova & Rajoni 18:15 - 12 Gusht, 2015

Ish-presidenti Rugova: Po, ka patur dhe krime të shqiptarëve ndaj serbëve!

​Duke përgatitur tekstin e një materiali ‘Retro’, referuar librit “Burimet e një katastrofe” e ish-ambasadorit amerikan në periudhën e fundit të Jugosllavisë, Warren Zimmermann, (edhe i...

Opinione 11:10 - 27 Prill, 2015

Përballja e një krimineli me legjendën e shqiptarëve, Ibrahim Rugova

Dr. Enver Bytyçi Një nga figurat më të errëta të politikës dhe nëntokës shqiptare, pra ish-kreu i SHISH-it shqiptar Fatos Klosi, shkoi para pak ditësh në...