Connect with Us

All posts tagged "rudina hajdari"

Çfarë vlere kanë ligjet që firmosim!/ Rudina Hajdari ‘shkund’ Kuvendin: Si ka mundësi që nuk dini asgjë!
Politikë 11:18 - 28 Janar, 2021

Hajdari ‘shkund’ Kuvendin/ Qytetarët e Elbasanit i njohin me emër e mbiemër grupet kriminale

Deputjetja Rudina Hajdari ka ngritur tonet gjatë fjalës së saj në Kuvendin për krimin dhe varfërinë që ka ‘mbërthyer’ vendin. Hajdari tha se në Elbasan nuk...

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan
Politikë 10:48 - 27 Janar, 2021

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan

Deputetja Rudina Hajdari, ka shpallur pak ditë më parë kandidaturën e saj në Elbasan. E ftuar në Dita Jonë ajo tregoi se pse ka zgjedhur këtë...

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan
Politikë 12:42 - 25 Janar, 2021

Përgjimet e Ndragheta/ Hajdari: Kemi të bëjmë me një aferë shumë të rrezikshme

Deputetja e opozitës Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me çështjen e përgjimeve të grupit mafioz “Ndragheta”, në të cilin u përmendën disa emra të njohur të...

Rudina Hajdari flet për marrëdhënien në distancë me bashkëshortin: Po kalojmë një moment të vështirë
Showbizz 12:50 - 24 Janar, 2021

Rudina Hajdari flet për marrëdhënien në distancë me bashkëshortin: Po kalojmë një moment të vështirë

Si rrallëherë, deputetja Rudina Hajdari, ka folur për jetën e sj private dhe marrëdhënien e saj në distancë me bashkëshortin e saj, i cili jeton në...

Habit Rudina Hajdari/ Zbulon emrin e personazhit me të cilin ka patur fantazi seksuale
Showbizz 11:23 - 24 Janar, 2021

Habit Rudina Hajdari/ Zbulon emrin e personazhit me të cilin ka patur fantazi seksuale

Deputetja Rudina Hajdari, si asnjëherë më parë është bërë pjesë e lojërave të emisionit “Shiko kush Luan”. E vendosur përballë pyetjeve pikante Hajdari ka treguar me...

Çfarë vlere kanë ligjet që firmosim!/ Rudina Hajdari ‘shkund’ Kuvendin: Si ka mundësi që nuk dini asgjë!
Politikë 17:41 - 18 Janar, 2021

“Jemi lodhur nga vendimet në dhoma të kyçura”/ Rudina Hajdari ngre tonet në Kuvend

Ka nisur sesioni i ri Parlamentar, i fundit para zgjedhjeve të 25 prillit, ndërsa kryetari i Kuvendit Ruçi ka dhënë sqarime sa i përket marrëveshjes “top...

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan
Politikë 11:25 - 14 Janar, 2021

Rudina Hajdari zyrtarizon zonën ku do të kandidojë/ Ka ardhur koha që të rebelohemi!

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari, ka bërë me dije zyrtarisht se në zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të kandidojë në qarkun e Elbasanit. Hajdari shprehet...

Rudina Hajdari takon zyrtarin e lartë amerikan/ Zbardhet biseda, çfarë u diskutua mes tyre
Politikë 17:46 - 4 Janar, 2021

Rudina Hajdari takon zyrtarin e lartë amerikan/ Zbardhet biseda, çfarë u diskutua mes tyre

Deputetja Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me zyrtarin e lartë të departamentit të Shtetit në SHBA, Jonathan Moore. Lajmin e ka dhënë vetë Hajdari, teksa...

Hajdari bllokon foltoren e Kuvendit/ Reflektoni, ndalojeni këtë seancë të shëmtuar!
Politikë 23:06 - 14 Dhjetor, 2020

“Me arkivolin e babait tënd është bërë politikë”/ Rudina Hajdari përplaset me Hysenin: T’ju vijë turp

Deputetja Rudina Hajdari, ka debatuar ashpër me deputetin e PS-së Alket Hyseni, teksa po fliste për protestat e bëra për vrasjen e Klodjan Rashës. Hakdari kritikoi...

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan
Politikë 11:19 - 11 Dhjetor, 2020

“Ka pasiguri tek qytetarët”/ Hajdari: Duhet reformë tërësore në Policinë e Shtetit

Në Tiranë vazhduan të enjten protestat pas vrasjes së të riut 25 vjeçar nga një polic dy ditë më parë. Protestat u shoqëruan edhe me akte...

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan
Politikë 17:43 - 8 Dhjetor, 2020

Rudina Hajdari përkujton 8 Dhjetorin/ Zotohem se nuk do rresht së punuari për Shqipërinë e ëndrrave

Deputejta Rudina Hajdari ka përkujtuar 8 Dhjetorin, , dita kur studentët e të rinjtë dolën në rrugë për të rrëzuar regjimin komunist. Në reagimin e sja...

Rudina Hajdari me superlativa për Vjosa Osmanin/ Duhet përqafuar modeli i saj
Politikë 20:53 - 7 Dhjetor, 2020

Rudina Hajdari me superlativa për Vjosa Osmanin/ Duhet përqafuar modeli i saj

Deputetja Rudina Hajdari, ka mbajtur sot një takim me Presidenten e Kosovës dhe Kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani. Hajdari flet me superlativa për Osmanin, ndërsa thekson...

Politikë 10:50 - 7 Dhjetor, 2020

Hajdari homazhe te varri i Adem Jasharit/ Mesazhe politikës: T’i nderojmë duke punuar fort

Deputetja Rudina Hajdari e ka nisur vizitën e saj në Kosovë duke nderuar sakrificën e familjes Jashari, ndërsa ka vizituar kompleksin memorial të tyre. Përmes një...

Borxhet e marra për pandeminë/ Rudina Hajdari: Po përdoren për fushatë
Politikë 19:47 - 3 Dhjetor, 2020

Borxhet e marra për pandeminë/ Rudina Hajdari: Po përdoren për fushatë

Deputetja Rudina Hajdari ngriti në parlament shqetësimin e borxheve që po merren për pandeminë. Gjatë shqyrtimit të projektligjit që ratifikonte huanë prej 15 milionë eurosh të...

Nga Astrit Patozi/ Ndryshimi do të vijë nga ata që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit
Politikë 17:34 - 1 Dhjetor, 2020

“Rama është më i djathtë se Basha”/ Patozi tregon me kë ka kontaktuar për të bashkëpunuar

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi tha se ka qenë në kontakt me komponentë të tjerë të politikës për të bashkëpunuar në zgjedhjet e ardhshme të...

“Nuk ka koalicion me klasën e vjetër”/ Hajdari: Partitë e reja do sjellin ndryshimin në Shqipëri
Politikë 14:34 - 1 Dhjetor, 2020

“Nuk ka koalicion me klasën e vjetër”/ Hajdari: Partitë e reja do sjellin ndryshimin në Shqipëri

Deputetja Rudina Hajdari e cila është bërë pjesë e partisë “Nisma Thurrje” u shpreh se forca e saj politike përjashton koalicionet me atë që ajo e...

“Nuk kemi luksin të jemi pjesë e një ideologjie”/ Hajdari: Do përfaqësoj të braktisurit nga PS dhe PD
Politikë 21:51 - 30 Nentor, 2020

“Nuk kemi luksin të jemi pjesë e një ideologjie”/ Hajdari: Do përfaqësoj të braktisurit nga PS dhe PD

Deputetja Rudina Hajdari pjesë e Nismës Thurje tashmë që do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit nuk nguron ta quajë veten pjesë të një lëvizje...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Zbulohet ku do kandidojë Rudina Hajdari
Aktualitet 17:46 - 30 Nentor, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Zbulohet ku do kandidojë Rudina Hajdari

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit kanë sjellë krijimin e një sërë partish të reja të cilat janë distancuar totalisht nga partitë kryesore në vend, PS dhe...

“Jemi të pasur por të vjedhur”/ Rudina Hajdari iu “shtrin” dorën qytetarëve: Na u bashkoni!
Politikë 21:24 - 28 Nentor, 2020

“Jemi të pasur por të vjedhur”/ Rudina Hajdari iu “shtrin” dorën qytetarëve: Na u bashkoni!

Nisma Thurje është prezantuar zyrtarisht si parti pasditen e 28 nëntorit. Nga takimin e zhvilluar online me mbështetësit, Rudina Hajdari është shprehur se shqiptarët janë të...

“Një popull që fle vdes”/ Hajdari uron Pavarësinë dhe paralajmëron partinë e re
Politikë 12:53 - 28 Nentor, 2020

“Një popull që fle vdes”/ Hajdari uron Pavarësinë dhe paralajmëron partinë e re

Deputetja Rudina Hajdari ka uruar shqiptarët për festën e Pavarësisë dhe njëkohësisht edhe t’i njoftojë për prezantimin e forcës së re politike. Përmes një postiminë Facebook,...

“They are afraid of us, because we have the youth support”/ Rudina Hajdari, clear message for traditional parties
English 22:56 - 24 Nentor, 2020

“They are afraid of us, because we have the youth support”/ Rudina Hajdari, clear message for traditional parties

In the parliamentary elections of April 25, in addition to the historical parties in the race, will also compete new political forces. One of them is...

“Na kanë frikë, sepse ne kemi rininë”/ Rudina Hajdari mesazh të qartë për partitë tradicionale
Politikë 21:01 - 24 Nentor, 2020

“Na kanë frikë, sepse ne kemi rininë”/ Rudina Hajdari mesazh të qartë për partitë tradicionale

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit krahas partive historike në garë do të jenë edhe forca të reja politike, dhe një ndër to është edhe Nisma...

Politikë 12:30 - 16 Nentor, 2020

Hajdari i kërkon llogari Ramës/ “Si mundet një qytetar të shtyjë ditën me 2 mijë lekë?”

Deputetja Rudina Hajdari hodhi akuza ndaj qeverisë Rama pasi ka akorduar për qytetarët vetëm 110 milionë euro gjatë periudhës së pandemisë. Deputetja shprehet se sipas disa...