Connect with Us

All posts tagged "rudi"

Bota 17:02 - 7 Maj, 2020

Ambasadori i SHBA: Rusia të heqë dorë nga keqinterpretimi i historisë

Përfaqësuesi i SHBA pranë OSBE-së në Vjenë i bëri thirrje Rusisë të heqë dorë nga keqinterpretimet e historisë që lidhen me Luftën e Dytë Botërore dhe...

Bota 11:12 - 19 Mars, 2020

Shënohet viktima e parë nga Covid-19 në Rusi

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Rusi. Njoftimi u dha ditën e sotme nga autoritetet shëndetësore në vend. Viktima ishte një grua 79-vjeçare, e cila...

Bota 11:50 - 8 Shtator, 2019

Zgjedhje lokale në Rusi/ Opozita i sheh ato si pikë kthese

Në shumë rajone ruse votohet këtë të diel (08.09) për guvernatorët e rinj dhe parlamentet rajonale. 56 milionë votues rusë janë thirrur të japin votën e...