Connect with Us

All posts tagged "ruci"

“Plas” në parlament/ Deputeti debate me Alimadhin: Rrini si miza pas kalit, provoje sa iu vlen lëkura!
Politikë 11:34 - 24 Shtator, 2020

Ndërpritet seanca plenare/ Ruçi përjashton deputetin Alimadhi

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin e opozitës Adriatik Alimadhi. Pas debateve, Ruçi e paralajmëroi fillimisht Alimadhin për përjashtim nga seanca nëse...

78-vjetori i Konferencës së Pezës/ Ruçi: Dje të bashkuar për lirinë, sot për Europën
Aktualitet 10:26 - 16 Shtator, 2020

Konferenca e Pezës/ Ruçi: Dje të bashkuar për lirinë, sot të bashkohemi për Europën

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përkujtuar 78-vjetorin e Konferencës së Pezës dhe ka dhënë një mesazh të rëndësishëm. Kryeparlamentari  tha se Konferenca e Pezës është...

Politikë 13:57 - 8 Shtator, 2020

PD i përgjigjet Ruçit/ Zbulohet emri i përfaqësuesit që do dërgojë në Komisionin për anëtarët e KQZ-së

Partia Demokratike i është përgjigjur kërkesës së kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, I cili kërkoi të dërgojnë përfaqësuesin e tyre në Komisionin që do bëjë përzgjedhjen e anëtarëve...

Politikë 10:34 - 7 Shtator, 2020

Konferenca e Kryetarëve/ Ruçi kërkon ngritjen e Komisionit që do të zgjedhë 12 anëtarët e rinj të KQZ-së

Paraditen e sotme, është mbledhur Konferenca e Kryetarëve, ku ndër të tjera mësohet se kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka kërkuar ngritjen e Komisionit të Posaçëm që do...

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Ngjela zbulon planin e Ramës, pyetjet që kërkojnë përgjigje dhe një mesazh për Ruçin
Politikë 13:47 - 28 Gusht, 2020

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Ngjela zbulon planin e Ramës, pyetjet që kërkojnë përgjigje dhe një mesazh për Ruçin

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar debatet në lidhje me çështjen e ujërave territoriale me Greqinë. Në një postim në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se Rama nuk...

Alimadhi i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Murrizit/ Marrëveshja me Ramën dhe dokumenti që i “mbyll gojën”
Politikë 10:43 - 23 Korrik, 2020

Deputeti i ankohet Ruçit/ “Nuk kam ku parkoj makinën te Kuvendi, na vendos gjoba policia”

Deputeti i opozitës parlamentare,  Adriatik Alimadhi ka debatuar me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi gjatë seancës plenare, teksa ngriti shqetësimin se nuk ka ku parkon makinën...

Nis me debate seanca plenare/ Gjuzi tregon forcën në Kuvend: Nëse doni sherr jam gati
Politikë 10:32 - 23 Korrik, 2020

Nis me debate seanca plenare/ Gjuzi tregon forcën në Kuvend: Nëse doni sherr jam gati

Ka nisur me debate senaca plenare e kësaj te enjtje ku protagonist edhe këtë herë ka qenë deputeti Kujtim Gjuzi. Gjuzi ka akuzuar kreun e grupit...

Politikë 10:41 - 16 Korrik, 2020

Ruçi urdhër deputetëve: Vendosni maskën!/ Lita: Këta rrinë grumbull në kafe

Në fillim të seancës plenare, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi u kërkoi deputetëve në sallë që të vendosin maskën mbrojtëse. “Ne duhet të jemi të parët...

“S’ka këllqe asnjë njeri të më kundërshtojë ”/ Vijojnë tensionet në Kuvend, ndërpritet sërish seanca
Politikë 13:54 - 2 Korrik, 2020

“S’ka këllqe asnjë njeri të më kundërshtojë ”/ Vijojnë tensionet në Kuvend, ndërpritet sërish seanca

Vijojnë tensionet në sallën e Kuvendit ku deputetët e opozitës parlamentare kanë bllokuar foltoren. Deputëtet qendrojnë në këmbë përreth foltores duke kërkuar me ngulm të drejtën...

“122 milionë dollarë grante”/ Ambasada Amerikane jep lajmin e mirë për të gjitha gratë
Politikë 20:28 - 1 Korrik, 2020

Ambasadorja e SHBA mbledh kokë më kokë krerët e politikës shqiptare

Ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim ka thirrur në një takim kokë më kokë mbrëmjen e sotme krerët e politikës shqiptare. Takimi po mbahet...

Zbardhen detajet e takimit Meta-Ruçi/ Për çfarë u diskutua
Politikë 13:52 - 30 Qershor, 2020

Zbardhen detajet e takimit Meta-Ruçi/ Për çfarë u diskutua

Presidenca ka zbardhur detajet e takimit që kreu i shtetit, Ilir Meta zhvilloi sot me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Mësohet se gjatë këtij takimi, Meta...

Ruçi cakton datën/ Kur do të votohet për Sistemin Zgjedhor
Politikë 10:55 - 30 Qershor, 2020

Ruçi cakton datën/ Kur do të votohet për Sistemin Zgjedhor

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut është mbledhur sot për të diskutuar projektligjin e 29 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshime...

Drama në Kakavijë/ Pse presidenti nuk “lëviz as gishtin” për zgjidhjen e problemit?
Politikë 13:10 - 26 Qershor, 2020

Meta ngre tonet/ Kemi lënë nam, negociatat do të ishin çelur nëse…

Presidenti Ilir Meta, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, është ndalur edhe te ftesa zyrtare që i ka dërguar kryeparlamentarit Gramoz Ruçi për takim urgjent. Kreu i...

Meta kërkesa të papritur Ruçit/ Të takohemi sa më shpejt
Politikë 12:45 - 26 Qershor, 2020

Meta kërkesë urgjente Ruçit/ Të takohemi sa më shpejt

Presidenti Ilir Meta bëri të ditur sot se i ka nisur një shkresë zyrtare kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, ku i kërkon të takohen sa më...

Ruçi cakton datën/ Kur do të votohet për Sistemin Zgjedhor
Politikë 12:41 - 25 Qershor, 2020

Ndryshimi i sistemit/ Ruçi i përgjigjet opozitës, ja kur mblidhet Këshilli i Legjislacionit

Deputeti Ralf Gjoni iu drejtua sot kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, me pyetjen se përse nuk janë diskutuar propozimet për ndryshimin e sistemit. “Komisionit të Posaçëm...

Politikë 14:44 - 11 Qershor, 2020

“Doni të emëroni këshilltarin e Xhaçkës”/ Debate të forta mes Ruçit dhe ish-kryetares së komisionit të Medias për kreun e AMA-s

Mbledhja me dyer të mbyllura e konferences së kryetarëve është shoqëruar me debate të forta mes kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe  ish-kryetares së Komisionit të...

Politikë 10:53 - 10 Qershor, 2020

“Po presim Ramën”/ Murrizi: Nuk votojmë arnime pa u plotësuar kushtet tona

Pas takimit me kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, kryetari i grupit parlamentar demokrat, Muslim Murrizi tha se janë në pritje të takimit me kryeministrin Edi Rama. Sipas tij,...

Politikë 10:38 - 10 Qershor, 2020

Kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës takim me Ruçin/ Zbardhen kërkesat e tyre

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u takua sot me kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës, sipas kërkesës së tyre, për të diskutuar mbi reformën zgjedhore. Në...

Satire Politike 11:25 - 9 Qershor, 2020

Foto-lajm/ Gramoz Ruçi “bekon” dashurinë Rama-Meta

Mesa duket presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama i janë rikthyer “dashurisë” mes tyre. Sikurse shikohet në foton më poshtë, takimi i tyre është shumë...

Politikë 10:49 - 9 Qershor, 2020

Opozita parlamentare “kërcënoi” se nuk do ta votonte Zgjedhoren/ Ruçi e thërret në takim

Një ditë pasi opozita i dërgoi një letër kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, ky i fundit i ka thirrur në një takim...

Raporti i Venecias/ Çfarë pritet të ndodhë javën e ardhshme, lëvizjet e Metës
Politikë 13:26 - 4 Qershor, 2020

Meta letër Ruçit/ Më bëtë presion politik, mungese bashkëpunimi nga Kuvendi  

Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një letër Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruci mbi propozimin e Arben Shehut për t’u zgjedhur Kryetar i Kontrollit të Lartë...

Blushi i Metës i përgjigjet Ramës/ Pse kaq frikë nga populli?
Politikë 12:06 - 2 Qershor, 2020

Blushi i Metës i përgjigjet Ruçit/ Presidenti do të përmbushë detyrimet e Tij

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi, i është përgjigjur kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili në një letër drejtuar Metës, kërkoi që ky i fundit të...

Meta kërkesa të papritur Ruçit/ Të takohemi sa më shpejt
Politikë 11:37 - 2 Qershor, 2020

“Kemi muaj që presim”/ Gramoz Ruçi “ultimatum” Metës

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i është drejtuar sot me një letër presidentit Ilir Meta, të cilit i kërkon të propozojë një emër për kreun e...