Connect with Us

All posts tagged "rrugore"

Sociale 11:30 - 7 Korrik, 2020

Rritet numri i të infektuarve në Elbasan/ Polici i Rrugores pozitiv ndaj Covid

Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar në Elbasan, duke e çuar në 25 numrin e të infektuarve në këtë qark. Mësohet se rasti i...

Kronika 15:12 - 9 Mars, 2020

Dhunoi policin e Rrugores në detyrë/ Arrestohet 50 vjeçari në Tiranë

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Polciisë Nr. 6, pas njoftimit të marrë nga punonjësi i Policisë Rrugore se një drejtues mjeti e kishte...

Kronika 10:24 - 5 Shkurt, 2020

Kontrolle të rrepta nga rrugorët e Tiranës/ Arrestohen 37 shoferë gjatë një jave

Policia Rrugore e Kryeqytetit, gjatë javës, ka shtuar kontrollet policore parandaluese për verifikimin e drejtueseve të mjeteve që drejtojnë mjetet pas përdorimit të pijeve alkoolike, të...

Aktualitet 10:34 - 5 Maj, 2019

Korçë/ Policia rrugore bastis qytetarët

Policia, është për  të vendosur rend dhe qetësi, jo për t’u kthyer makthin  e qytetarëve. Është bërë praktikë dhe standart që policia të terrorizojë qytetarët dhe...

policia rrugore per ererat e forta
Aktualitet 19:01 - 23 Shkurt, 2019

Erërat e forta/ Policia rrugore jep njoftimin e rëndësishëm

Policia rrugore në qarkun e Lezhës ka shtuar shërbimet e asaj në aksin rrugor Lezhë – Mabë për shkak të motit të keq dhe erërave të...

Aktualitet 09:49 - 15 Janar, 2018

Video-Policia në aksion për sigurinë rrugore/ Ndalohen dhjetëra makina luksoze 

Policia e Pogradecit ka dalë në terren me pika kontrolli të lëvizshme duke kontrolluar imtësisht të gjithë shoferët për përdorim të alkoolit gjatë drejtimit të mjetit....

Aktualitet 14:37 - 6 Prill, 2017

Policia mbi 1500 gjoba në 24 orë/Ja të dhënat zyrtare

Policia Rrugore në të gjithë vendin me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë dhe në kuadër të masave të marra për rritjen e parametrave...

Aktualitet 10:26 - 23 Janar, 2017

Siguria në rrugë/Ja sa të dehur u arrestuan në Tiranë gjatë fundjavës

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar disa persona, në kuadër të planit të masave për rritjen e sigurisë. Gjatë aksionit të fundjavës, policia ka kryer një...

Aktualitet 13:52 - 9 Dhjetor, 2016

Tahiri mesazh urimi në 70 vjetorin e policise rrugore

Prononcimi për media i ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, në ditën e 70-vjetorit të krijimit të Policisë Rrugore: Ministri Tahiri: Sot është një ditë...

Aktualitet 08:19 - 30 Nentor, 2016

Bora mbulon Veriun dhe Juglindjen e vendit/ Probleme në disa akse rrugore

Veriu dhe Juglindja e vendit është mbuluar nga bora. Ndërsa dje pati reshjet e para me uljen e temperaturave, sot pjesa më e madhe e rrugëve...

Aktualitet 11:40 - 29 Nentor, 2016

I dehur në timon/ Arrestohet 34-vjeçari në Elbasan

Policia Rrugore e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë shtetasin me iniciale A.B,  34 vjeç banues në fshatin Çërragë. Ky shtetas u arrestua nga efektivat e policisë...

Aktualitet 13:25 - 28 Nentor, 2016

VIDEO – Aksionet e Policisë Rrugore në Tiranë/ 19 shoferë në pranga

Në kuadër të planit të masave për parandalimin e dhe ndëshkimin e drejtuesve që drejtojnë automjetet nën ndikimin e akoolit apo në gjendje të dehur, Polici...

Aktualitet 20:04 - 27 Nentor, 2016

Nuk i bindet policisë/ Turku çohet në spital dhe arrestohet

Një shtetas turk me banim në Tiranë ka përfunduar në prangat e Policisë për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Mbrëmjen e djeshme, Shërbimet e Komisariatit...

Aktualitet 14:15 - 26 Nentor, 2016

VIDEO -Vendosja e rripit të sigurimit/ Policia kontrolle te automjetet e nxënësve

Policia Rrugore vijon kontrollet lidhur me sigurinë në rrugë. Në këtë kuadër, efektivët e Rrugores së Tiranës kanë ushtruar kontrolle në automjetet që transportojnë nxënës të...

Aktualitet 15:10 - 14 Shtator, 2016

Tahiri: Problem siguria në rrugë/ Shqipëria e pakrahasueshme me Ballkanin

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka inspektuar në terren punën e policisë rrugore në kuadër të zbatimit të ligjit të ri për masat e sigurisë, i...

Sociale 17:16 - 1 Korrik, 2015

Sezoni turistik, nis patrullimi i perbashket ne rruge me policine e Kosoves

Ka nisur më 1 korrik patrullimi i përbashkët për sezonin turistik 2015, mes Policisë Rrugore, të Policisë së Shtetit dhe Policisë së Kosovës, në territorin e...