Connect with Us

All posts tagged "rruget"

Sociale 10:15 - 13 Janar, 2020

Foto-Moti i keq/ ARRSH informon mbi situatën e rrugëve

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar në lidhje me situatën në akset rrugore kryesore në vend. Kështu, sipas ARRSH, rajoni...

Sociale 19:40 - 6 Nentor, 2019

Lezha nën pushtetin e ujit/ Shiu përmbyt rrugë e banesa

Moti i keq që ka përfshirë vendin që prej mëngjesit të sotëm, ka shkaktuar mjaft probleme në disa qytete të vendit. Mësohet se në qytetin e...

Bota 11:17 - 2 Tetor, 2019

90 milionë dollarë për modernizimin e transportit rrugor në Ballkanin Perëndimor

Një projekt me rëndësi rajonale synon të rrisë bashkëpunimin tregtar e afrojë parametrat e transportit rrugor të mallrave në Ballkan. Shawn W. Tan, drejtues i ekipit...

Sociale 09:31 - 24 Shtator, 2019

Foto-Moti i keq/ ARRSH paralajmëron drejtuesit e mjeteve, ja situata e rrugëve

Nisur nga situata e motit në vendin tone, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar në lidhje me situatën e akseve kryesore rrugore. Sipas ARRSH, nata e mbrëmshme...

Lajm i Rekomanduar 12:18 - 18 Shtator, 2019

Skandali i ARRSH/ Bllokon pagesat për mirëmbajtjen e rrugëve

Prej disa vitesh, Banka Botërore investon me mijëra euro për mirëmbajtjen e rrugëve në Shqipëri. Por, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka penalizuar projektin më të rëndësishëm të...

Kronika 17:18 - 18 Gusht, 2019

Përgjaken sërish rrugët/ Një i vdekur në Vlorë

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pak minuta më parë në Vlorë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Peshkëpi pranë “Shkallës së...

Politikë 11:15 - 8 Gusht, 2019

Aferat korruptive me koncensionet e rrugëve/ Basha nxjerr videon

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se kryeministri Edi Rama po vjedh paratë e shqiptarëve me pretekstin se po bën rrugë dhe po ndërton infrastrukturën....

Aktualitet 21:05 - 30 Maj, 2019

“Vjedhjet klamoroze të qeverisë”/ Berisha denoncon prokurimet me rrugët

Ish-Kryeministri Sali Berisha duke folur për infrastrukturën e vendit, akuzoi vjedhjet klamoroze të qeverisë më çmimet e larta për kilometra autostradë. Ndërsa denoncoi aferat qindra milion...

Aktualitet 13:12 - 18 Maj, 2019

14 milionë euro për kilometër/ Berisha denoncon vjedhjen

Ish- kryeministri, Sali Berisha ka shkruar sot lidhur me zgjatjen pafund të punimeve në autostradën Tiranë-Elbasan, në aksin IBe-Farke. Sipas Berishës, kjo rrugë ka kushtuar 425...

Aktualitet 17:32 - 4 Maj, 2019

Bllokohen sërish rrugët/ Ja akset ku do të kufizohet qarkullimi

Qarkullimi në Tiranë do të bllokohet sërish nesër. Në kuadër të ‘Ditës pa makina’,e cila ka për qëllim të ulë nivelin e ndotjes së ajrit, Bashkia...

Aktualitet 18:27 - 2 Maj, 2019

Bllokimi i rrugëve/ Kryemadhi: Për demokracinë vendet e botës kanë bërë luftë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, nga mbikalimi i Plepave, është shprehur se demokracia pa liri është diktaturë. Sipas Kryemadhit përshkallëzimi i protestave nuk është i mirë...

Aktualitet 12:42 - 2 Maj, 2019

“Ç’taksirat kanë njerëzit që bllokoni rrugët”/ Paloka: S’keni parë asgjë akoma

Ish-nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka i është përgjigjur kritikave, në lidhje me bllokimin e rrugëve. Në një postim në rrjetet sociale, Paloka paralajmëron se  “këto sakrifica” ...

Aktualitet 09:37 - 2 Maj, 2019

Opozita përshkallëzon protestën/ Sot bllokohen rrugët në 12 qarqe

Në vijim të aksionit opozitar dhe vendimit për të përshkallëzuar protestat kundër qeverisë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha një ditë më parë bëri të ditur...

Aktualitet 22:31 - 29 Prill, 2019

Zogaj kundër Bashës/ Mos blloko rrugët!

Analisti Preç Zogaj, nga studio e emisionit “Opinion,”  foli rreth protestave që po zhvillon opozita duke bllokuar rrugët. Sipas Zogajt, bllokimi i rrugëve nuk është zgjidhje....

Aktualitet 12:48 - 26 Prill, 2019

Bllokimi i rrugëve/ Rama ironizon opozitën

Kryeministri Edi Rama në takimin me qytetarët e Malësisë së Madhe nuk kurseu ironitë dhe sulmet për kundërshtarët politikë. Ndërsa, nuk ka anashkaluar edhe bllokimin e...

Aktualitet 18:08 - 25 Prill, 2019

Bllokimi i rrugëve/ Qytetari konfrontohet me protestuesit

Menjëherë pas bllokimit të rrugës në hyrje të Tiranës tëk rrethrrotullimi i “Shqiponjës” është shënuar incidenti i parë i kësaj proteste. Një qytetar i bllokuar me...

Aktualitet 08:25 - 12 Prill, 2019

Rrugët me financim të huaj kushtojnë 10 herë më pak se ato me fonde të brendshme

Prej vitesh ekziston një praktikë ku rrugët e ndërtuara me fonde të brendshme kushtojnë shumë herë më tepër se njëjta kategori rrugë e ndërtuar me financim...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 11:51 - 11 Prill, 2019

Redaksionale/ Fajin nuk e ka qeveria, fajin e ka populli

Një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur dy ditë më parë, ku siguaria kombëtare është cënuar. Një nga zonat që do të duhej të konsiderohej nga...

Aktualitet 08:49 - 13 Mars, 2019

Foto-Reshjet e dëborës/ ARRSH tregon akset problematike

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon drejtuesit e mjeteve për situatën në akset kryesore rrugore në vend. ARRSH bën të ditur...

njoftimi i ARRSH per rruget
Aktualitet 13:17 - 23 Shkurt, 2019

ARRSH bën njoftimin e rëndësishëm/ Apel drejtuesve të mjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë sërish informacion për situatën në vend si pasojë e motit të keq me erëra të forta. Në një njoftim për mediat,...

Aktualitet 09:36 - 23 Shkurt, 2019

Foto-ARRSH informon mbi situatën e rrugëve/ Akset problematike

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon të gjithë drejtuesit e mjeteve në lidhje me situatën e rrugëve në vend. Gjatë natës...

Aktualitet 17:23 - 20 Shkurt, 2019

Tenderat e rrugëve/ Ish-drejtuesit e ARRSH-së në hetim për pastrim  parash

Prokuroria e Elbasanit ka nisur një tjetër hetim ndaj dy ish-drejtorëve të rrugëve Dashamir Xhika  dhe  Andi Toma me akuzën për pastrim parash, raporton Shqiptarja.com Ndaj...

Aktualitet 09:20 - 12 Shkurt, 2019

Foto-Moti i keq/ ARRSH informon për situatën e rrugëve, akset problematike

Nisur nga situata e motit, ARRSH informon të gjithë drejtuesit e automjeteve, për gjendjen e akseve rrugore kryesore në vend. Në një njoftim për mediat të...